Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A meditálástól van? Ha igen,...

A meditálástól van? Ha igen, akkor mostmár mindig ilyen leszek, vagy ezt az érzelmi túl töltöttséget lehet valahogy “idomítani”?

Figyelt kérdés

Körülbelül 2 hónapja elkezdtem meditálni, egyre gyakrabban és könnyen elérzékenyülök mindenen, nem tudok vele mit tenni, egyszerűen elkezdek sírni úgy elöntenek az érzelmek, ha szomorút tapasztalok, ha boldogat, gyönyőrűt. Mostanában eszembe jutnak vidám pillanatok gyermekkoromból; szülinap, játszás a kertben, karacsonyi vacsora, ilyenek.

Nem bánom igazából, csak rossz mindig valamin sírni, még ha az jó dologtól is van, és az emlékeket sem bánom, de van, hogy a legrosszabb pillanatban jön rám az elérzékenyülés.

A válaszokat előre is köszönöm! : )



2021. márc. 2. 13:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Valamit akkor baromi szarul csinálsz.
2021. márc. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Grimfox ***** válasza:
100%
Valóban, valamit nem megfelelően csinálsz. Valószínű engeded szétfolyni a gondolataidat, és érzelmeidet, ahelyett, hogy irányítás alá vonnád, és szabályoznád őket. Igazság szerint a valódi meditációt megelőzően kellene ezt megtenned, és csak utána kísérletezni valódi meditációval. A másik lehetőség, hogy olyan technikát használsz, ami haladóknak való, pont amiatt, mert ők már tudják kezelni, míg egy kezdő nem.
2021. márc. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.

Esetleg tudnál valami kezdő technikát ajánlani Grimfox?

2021. márc. 2. 13:37
 4/12 Grimfox ***** válasza:
100%
A koncentrációs meditációk egyszerűbb formái biztos, hogy javadra válnak. A tested egy bizonyos pontjára koncentrálás, miután relaxált állapotba kerülsz, vagy épp a légzésedre, vagy szívverésedre koncentrálás. Könnyűnek hangzik, de ha figyeled magad, ahogy koncentrálsz, észre fogod venni, hogy a koncentrációd gyakran megtörik, és más gondolatok, és érzések is felbukkannak. Ha eleget gyakorolsz, és mindig újra összpontosítod magad, amikor megtörik a koncentrációd, akkor egyre hosszabb ideig leszel képes megtartani a koncentrált állapotot. Ha már percekig képes vagy rá, akkor haladóbb meditációt is tudsz majd kezelni.
2021. márc. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%
Javaslom, kérdezd meg az oktatódat, aki a meditálást tanította neked.
2021. márc. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

hat pedig pont h nagyon jól csinalod. jó h jó emlékek jönnek nálad. nálam a legrosszabbak inkább.

de nagyon jól csinálod. a túlérzékenység azt jelenti h a homloklebenyed kezd fejlődni. nemsokara a jobb s a bal agyféltekéd is sokkal kiegyensúlyozottabb állapodba kerűl. nyugodj meg, nagyon jól csinálod. csak hagyj szüneteket, pihenőnapokat is. lazíts. csinalj valami kedvelt kreatív hobbit. de amúgy később jobb lesz, csak légy zürelmesebb. esetleg szedj B vitamint, magnéziumot. bár nekem leginkább vas kelett.

2021. márc. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
na mindegy...amióta van Gromfox...tök felesleges itt lennem...teljesen feleslegesen szenvedtem. feleslegesen vagtam neki ilyen dolgokba...feleslegesen írok tapasztalatokat, véleményeket s tanácdokat. tehát a sok szenvedésem telkesen feleslegey s hiabavaló volt. pedig csak az tartott, abba tudtam kapaszkodni h majd másoknak segíteni tudok. miatta már vagy 3 hónapja fenn se vagyok s megírom h sokan masok sincsenek. megint feleslegesen vagyok itt. csak azért írom le h én teljesen depressziós vagyok Grimfox miatt. feleslegesen csináltam oldalakat, csatornákat....akkor már ő csinalna valami ilyesmit... hát mindegy...semmim sincs már az életben. felesleges a puszta létem is. a sok szenvedés s a sok ebbe valóunkám is felesleges.
2021. márc. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Grimfox ***** válasza:
Boldoggá tenne, ha nem lennék itt?
2021. márc. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

7 Kedves válaszoló! Minden válasz számít!

Néha én is azt látom, hogy itt, az Ezotéria rovatban mit keresnek olyanok, akik csak kritizálni tudják a témát. És leszavaznak, ráadásul alapvető tanításokat.

Nem tudhatod, ki az aki számára hasznosnak bizonyul az amit leírsz!

Ez egy ilyen oldal.

Mindenki írhat azt és annyit amennyit csak akar.

De ha hiszel abban, hogy van Gondviselés, akkor gondolj bele abba, hogy Neki segítesz munkáddal. Azzal, hogy megtalálják Pont úgy és Pont azt a Választ a kérdzők, mint amit csak és csakis te közvetíthetsz számukra, abban a formában, hogy meg is értsék!

Lehet, hogy csak Te beszéled a Kérdező Lelkének a nyelvét!

2021. márc. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

És így azt mondom, hogy ezen az oldalon mindenkinek van hely.

A kritizálóknak is.

A hitetlenkedőknek.

A gúnyolódóknak...

Ők még nem értik.

Azokhoz kell szólnunk, azokért vagyunk itt, akik elfogadják azt, hogy nem tudnak eleget. Akik elérkeztek arra a szintre, hogy már kérdéseket tegyenek és merjenek feltenni, keresni több választ, tágabb perspektívát.

2021. márc. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!