Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Saját tapasztalatok szerint...

Saját tapasztalatok szerint függ-e a meditációs élmény a meditáció időtartamától, ha igen pontosan miben másabb egy rövidebb, illetve hosszabb meditáció? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

2021. márc. 8. 20:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mely módszerrel meditálsz?

Ki tanította?

Mit nevezel "meditácisó élménynek"?

Mi szükséged ezen élményekre?

Oly sok itt a kérdés...

2021. márc. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Grimfox ***** válasza:
100%
Attól függ, milyen céllal, és módszerrel meditálsz.
2021. márc. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Zazen üléseket én nagyon feltöltőnek találtam.

Headspace meditációk sem rosszak, de azok nagyon rövidek.

Jon Kabat-Zinn meditációs technikái közül többet is kipróbáltam. Mindegyik más élményt nyújtott.


Vannak meditációk, amiket munka közben megnyugtatásra, összpontosításra, energia gyűjtésre és elme tisztításra használok. Ezek között van, ami csak 5-10 percesek és 20-30 percesek is. Vannak teljes elmélyüléseim, amik akár 1-2 órásak. Ezeket pihenésre, elme tisztításra, fájdalmaktól való menekülésre használom. És vannak spirituális meditációim is. Osho papokkal együtt is folytattam ilyet és más felekezetekkel. Ezek kifejezetten spiritualitás célból végeztem. Ennél felemelőbb élményem ritkán akadt. Ezek 40/60/90/120/300 perces meditációk voltak. Hosszú órákra többet nem mennék. Másnap mindenem fájt a mozgáshiánytól.


Amikor nagyon benne voltam ebben, akkor napi 2x5-10 és 2x15 perces meditációm voltak. Vissza kéne szokni, mert elmúlt évben nem gyakoroltam :(

2021. márc. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A minőség számít nem az időtartam.
2021. márc. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!