Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mitől lesz valaki szkeptikus?

Mitől lesz valaki szkeptikus?

Figyelt kérdés
Azokra az emberekre gondolok akik mindenben betegesen kételkednek, nincs olyan bizonyíték amit elfogadnának mert jön a "tudományosan nem bizonyított" mantra. Telepátia, testen kívüli élmények, lélek, reinkarnáció számukra teljesen elképzelhetetlen. Ennek mi a spirituális oka?

2021. márc. 12. 08:24
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
48%
Mert megingatná a materialista világnézetüket ha kiderülne, nem csak anyagi világ létezik. Ezért, inkább a homokba dugják a fejüket mint a strucc .-)
2021. márc. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 Grimfox ***** válasza:
76%
A beteges kételkedés általában csalódásból fakad. Gyakran vallásos neveltetésre adott "lázadó" reakció, vagy a gyerekkori világkép erőszakos összetörése okozza. Nem mindig, csak gyakran. A materialista gondolkodás, és egészséges kétkedés neveltetés kérdése. Aki nem vallásos iskolába jár, az kizárólag materialista ismeretekhez jut, ez válik természetessé, és a világképe alapjává.
2021. márc. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
66%
Egyébként, elsőre nekem is a csalódás jutott eszembe. Én pl. nem vagyok vallásos, nem vallásos iskolába jártam, viszont értek olyan megtapasztalások az életben ami megingatta a materiális nézeteimet. Ha ezek nem lettek volna, valószínűleg másképpen látnám a világot. Az egészséges kétkedés is fontos nyitottsággal párosítva.
2021. márc. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
76%
A kételkedés általában gondolkodásból fakad.
2021. márc. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
52%
Én nem azért nem hiszem el azt, hogy jegesmedve voltam előző életemben, vagy hogy azért vagyok lusta, mert kos vagyok, és bika az aszcendensem, vagy hogy ha leszakad egy rosszul rögzített polc, azt a démonok okozták, mert csalódtam volna valaha ezekben a dolgokban, hanem mert találok mindenre logikusabb magyarázatot.
2021. márc. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
55%
Alacsonyabb a rezgésszintjük ( nem rosszabb! ), ez annyit jelent, hogy egyszerűen más. Erősebb a "függöny", ami eltakarja előlük, hogy kik is ők valójában. Ezáltal csak a fizikális világot érzékelik annak törvényeivel, azt tartják igaznak , ezáltal egyetlennek.
2021. márc. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
53%

5-ös Jegesmedve, rosszul rögzített polc, aszcendens, démonok. What?

Azt kérdezi valaki tőled: Ez egy alma? Te válaszod: Most szép időnk van. xD

2021. márc. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
87%
A szkeptikus és a betegesen kételkedő két külön kategória. Amúgy meg gondolkodás és élettapasztalat.
2021. márc. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
36%

Én nem így tenném fel a kérdést, hogy mitől lesz valaki szkeptikus, hanem úgy, hogy mitől lesz valaki ezo-hívő. És erre a válasz szerintem az, hogy azokra a kérdésekre, amikre nem találja a választ, amiket nem ért, azokat el tudja intézni ezeknek a "tanoknak" a segítségével. Mint az ősember, amikor belecsapott a villám a fába, és az felgyulladt, megijedt és elkezdett fohászkodni a "tűz istenéhez", hogy ne bántsa. Aztán elmúlt a vihar, és örült, hogy meghallgattatott az imája. Onnantól minden viharkor ezt tette, és látta, hogy működik. Aztán később, amikor azt mondta valaki, hogy de hát ez nem isten, csak a légköri feszültség elektromos kisülést okozott, azt mondta a hívő, hogy te hülye vagy.

Vagy más példa: a halált és a mulandóságot elég nehéz felfogni, feldolgozni. Erre jól jön az előző élet, meg a reinkarnáció meséje, ami segít megnyugodni. Aki tanult pszichológiát, tudja, hogy az ember egyik alapvető ösztöne a védelem, a biztonság keresése. Erre az elménknek is ugyanúgy szüksége van, azért igyekszünk kialakítani egy olyan világképet, amiben biztonságban érezzük magunkat. Mivel ez mindenkinél más és más lehet, ezért van annyi vallás, meg különféle hit. Ha mindenki egyformán működne, akkor nem lenne ez a terület olyan sokszínű. Aztán amint megtalálta az ember a saját vallását, amiben biztonságban érzi magát, egyre inkább elfogadja azt. Lehet, hogy felmerül benne, hogy nem tud mindent, de úgy 90%-ban úgy érzi, hogy kiigazodik. Ha pedig ebből valaki ki akarja zökkenteni, arra általában heves védekezés a reakció, ami szintén természetes. Ezért nem érdemes nagyon téríteni senkit, mert kevés ember lesz rá vevő. Viszont aki vevő, az meg pont az a réteg, aki létbizonytalanságban van, és keresi a helyét az életben, vagyis könnyen megvezethető - nem feltétlenül negatív értelemben.

2021. márc. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
40%
#7: csak példákat hoztam azokra a dolgokra, amikben ha nem hisz valaki itt, akkor kikiáltják beteges szkeptikusnak.
2021. márc. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!