Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért hisznek az emberek...

Valaki : kérdése:

Miért hisznek az emberek közül sokan még a mai napig is a szellemidézésben?

Figyelt kérdés
Régen is hittek, ma is többen hisznek. Ha semmi eredménye ezeknek a hókuszpókuszoknak, miért hisznek benne évszázadok (talán évezredek?) óta? Ha meg van alapja, miért nem csinálja mindenki? Szerintem az emberek 99%-a, aki elvesztett valakit, meggyújtatna pár gyertyát és mormolna latinul, hogy legalább egy minimálisan érzékelhető formában visszakapja azt, aki meghalt.

2021. márc. 14. 17:33
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Miért kellene mindenkinek csinálnia? Van aki hisz benne és szüksége van rá, van akinek nincs, és nem is hisz benne.
2021. márc. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha van ilyen, akkor sem mindenki képes rá. A legtöbb ember ha ilyeneket csinál, az totál hatástalan, még akkor is, ha az illető az ellentétjét állítja.

Véleményem szerint nem csak attól függ, hogy mit csinálsz a hatásosság, hanem hogy te magad rendelkezel e olyan tulajdonságokkal, esetleg képességszerűkkel, amelyek ezt lehetővé teszik. Ha van is ilyen ember, valószínűleg nagyon ritka és gyakoribb az, hogy valaki azt állítja, ő tud ilyesmit, csak hogy pénzt keressen a hiszékenyebb embereken.

2021. márc. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugye elvileg az energia nem vész el csak atalakul. Néhány embernek csak a remény marad.csakis ebben bízhatnak. Nekik az utolsó halvány fűszál is kapaszkodó lehet. Esetleg pár embert nem hagy a lelkiismerete. Az,hogy kinek lehet igaza azt nem lehet bebizonyítani.

Ha azt mondom az óceán tele van hallal,te egy vödörrel veszel mintát és üres lesz akkor nincs benne hal? Egyéni preferencia. El akarod hinni vagy sem?

2021. márc. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Grimfox ***** válasza:
100%
Azért hisznek benne, mert az emberek elég nagy százaléka tapasztal szellemjelenséget, vagy lát konkrétan valamilyen szellemet élete folyamán. Ez már a korai kőkortól kezdve így van, és az észlelések azóta folyamatosak. Nem tud kikopni az emberek hitéből az, amit gyakran látnak. A szellemidézés viszont nem olyan egyszerű, hogy a nagymama leül pár gyertyával, meg egy latin nyelvű szöveggel, hogy beszéljen egyet a nagypapával. Maga a szellemjenelség nem így működik, nem ragad itt minden ember, aki meghalt. A félelem is elég nagy visszatartó tényező a dologban.
2021. márc. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
45%
Mert valamiben hinni kell.
2021. márc. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A keresztény teológia szerint nem szabad ilyesmiket csinálni, ezét az a 2.4 milliárd ugyan hihet a szellemekben de nem tarthat szeánszot, nem mehet médiumhoz stb.
2021. márc. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Elárulom hogy régen jóval többen hittek ebben mint ma. Mi értelme? Régen azért idéztek szellemet vagy más entitást hogy segítséget kérjenek tőlük (aztán persze rá jöttek hogy az entitások nem mindig kedvesek és meg is tudnak szívatni) "meggyújtatna pár gyertyát és mormolna latinul" Na most amit a filmekben látsz nem tükrözi a valóságot, attól hogy fiatal gyerekek összejönnek szellemtáblázni, nem fog történni semmi. Először is tisztázni kéne hogy mit értünk szellem alatt. A holtak vissza térő lelkeit? Vagy más entitásokat egy másik síkról? Hogyan lehet velük kommunikálni? Menyire segítőkészek illetve mennyire ártalmasak? Van ilyen egyáltalán? Nem hinném hogy az összegyűlt fiatalok "szellemidézésnél" egyáltalán gondolkodnak-e ilyen kérdéseken, csak szórakozás gyanánt művelik. Az hogy ez a dolog mennyire valós, nem tudjuk bizonyítani, mert ez nem fizikai jelenség, úgy hogy annyiban maradtunk hogy hiszed-e azt hogy a fizikai világon túl is létezik valami, vagy nem.
2021. márc. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hetes: Elismerem, hogy tájékozatlan vagyok :D Valóban filmekből származnak az ismereteim.

Itt valaki írta, hogy vannak haláluk után itt ragadt emberek. Na ebben azt nem értem, hogy: Az emberek 99%-a jó, véleményem szerint. Mint jó emberek, szerettek és szeretve voltak. Akkor miért akarnának a haláluk után bárhová is menni, ha látják, a hozzátartozó szomorú... Akkor mindenki ilyen köztes állapotban kellene, hogy legyen véleményem szerint legalább addig, ameddig nem hal meg minden olyan leszármazottja, akit ismert is. Van persze egészséges gyász, talán egy ember is sejtheti a halála előtt, hogy a hozzátartozója túl fogja tenni magát rajta, de ott az érem másik oldala: akik sosem lépnek túl egy hozzátartozó halálán. Ha van bármi más világ, a halál után továbblépünk máshova, szerintem senki nem akarna menni és hagyni a többit szomorkodni.

2021. márc. 15. 12:30
 9/9 A kérdező kommentje:

5-ös

Nem kell valamiben hinni, én se hiszek. Nyilván nem ok nélkül merültek fel bennem a kérdések, de én nem mondanám, hogy hiszek bármiben is :D

2021. márc. 15. 12:31

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!