Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A maszkban levő Morgellon...

A maszkban levő Morgellon szálakat hogyan lehet magyarázni tudományosan?

Figyelt kérdés

Terjed egy elmélet. Én még csak egy szomszédtól hallottam, aki emiatt nem mer felvenni maszkot és a FB is most láttam egy bejegyzést, aki a saját FFP2-es maszkján mutatta ugyanezt ki. Nagyon rettegnek tőle. Én még nem találkoztam ennek tudományos magyarázatával. Gondolom sokakat fog érdekelni a közeljövőben, mert csak most kezd előtörni az elmélet. Tudom, hogy minden autódidakta elméletet fenntartásokkal kell kezelni, ezért most itt kérdezném meg, hogy mi lehet ennek a magyarázata? Biztos sokan fogják a válaszokat olvasni. Most kérem magyarázzátok meg, mi is ez valójában?


Azt írják, hogy forralt vizet Megcsinálta a saját maszkján majd egy tányérba öntött kb. 1, 5 dl-t. "Erre a forró vízre rátettem a maszkomat 6 másodpercre. Kivettem és 5x - ös nagyításban fotóztam a meleg pára hatására egyre több előbújó "férgeket" amik belefúrják magukat az emberekbe" Morrgerlon szálas nanotechnológiás mérgezett, gyilkos cuccal a maszkokban. Azt írja ezek mozognak, mert férgek.

ezt is linkelte hozzá

[link]


Gondolom sokakat fog érdekelni a közeljövőben, mert csak most kezd előtörni az elmélet. Tudom, hogy minden autódidakta elméletet fenntartásokkal kell kezelni, ezért most itt kérdezném meg, hogy mi lehet ennek a magyarázata? Biztos sokan fogják a válaszokat olvasni. Most kérem magyarázzátok meg, mi is ez valójában?



2021. márc. 28. 18:00
1 2 3 4
 1/31 krwkco ***** válasza:
82%

A videóban látható "férgek" elemi rostok. Minden cérna, fonal, textil ilyenek ezreiből áll. Ezek könnyen letörnek és a levegőben lebegnek. Nagyon érzékenyek a statikus elektromosságra. Pl. amikor a videóben a fekete pálcika közelít, a rost nem a meleg felé mozdul, henem fel van töltődve és vonzza az ellentétes elektromos töltés. Hasonlóan, ha ráfújunk a nedves lehelletünkkel, akkor a töltés egy része kisül. Mindenesetre láthatóan nem úgy mozognak, mint ahogy GSM-ező, interneten jelentő nanorobotoktól elvárnánk, ahogy a videó első része céloz rá.

A háztartásban is rengeteg ilyen elemi szál repdes a levegőben, főleg ott, ahol szőnyegek vannak. Aki tisztított már porzsákos porszívót, láthatta, hogy szinte filccé állnak össze a beszívott rostok.

Ezeket ezerszámra belélegezzük és mégsem lesz semmi bajunk. A csillószőrök kiszűrik és a nyákkal együtt kihajtják őket.

Viszont valóban létezik Morgellon tüneteggyüttes. Az orvosok szerint egyes pszichiátriai betegek sebesre vakarják magukat. A sebben azután megkötődnek a textilszálak. Más vélemény szerint spirocheta fertőzés miatt keletkeznek keratin és kollagén rostok a sebben.

A maszkokból valószínűleg nem sok ilyen szál jön ki, mert arra készitették őket, hogy az ilyen méretű részecskéket visszatartsák.

És néhány ilyen száltól semmi bajunk nem lesz.

források:

en.wikipedia.org/wiki/Morgellons

www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5811176/

2021. márc. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valóban hasznos választ!


Én is úgy gondoltam először, hogy itt csak elemi rostokról lehet szó. Viszont láttam több ilyen videot, amin jól látszik azért, hogy ezek a hosszú valamik önállóan mozognak. Nem tudom mitől lehet ez. Nem az elkektrosztatikus mező mozgatja őket, mert nagyon olyan a mozgásuk, olyan részeken mozognak egymással ellentétes irányban, hogy nem egy külső izotróp mező okozza. Linkeltek az oldalon egy magyar videot is amin szintén látszik ez. Nem tudom https://www.youtube.com/watch?v=P1ElXJnGIo0


Valami a csapvízből lehet? Mert hogy bevizezték.

2021. márc. 28. 21:58
 3/31 anonim válasza:
27%
FORRÁS bitchute.com
2021. márc. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 Wadmalac ***** válasza:
61%

Nem kizárt, hogy a vízből került bele valami (illetve a víz éppen a szoba levegőjéből is befoghatott valamit), de nekem simán a nedvesedéstől dagadó és ezért deformálódó műanyag-szálacskáknak tűnik.


A köré rakott konteó iszonyat agyatlan, kismillió ember teljesen más anyagú, gyártmányú maszkokat használ.

2021. márc. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 krwkco ***** válasza:
57%

#2

A videót látva én arra gondolnék, hogy a vízhártya mozgatja őket. Ahogy egyenetlenül beszívódik a maszkba, hol erre, hol arra húzza a kicsi szálat.

2021. márc. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
66%

1. Kimutatta valaki, hogy az anyag, amiből a maszk készült, szimpla anyagként miféle tüneteket produkál hasonló eljárással?

2. Kimutatta valaki, hogy ha van eltérés, az kifejezetten az anyag maszkként való használata miatt van?

3. Kimutatta valaki, hogy amit láttak, az valójában micsoda? Élő vagy nem élő? Az #1 válasz rámutat erre ugyan, de a hivatkozott link, amelynek van képe "tudásfa" nevet használni, ezt nem tette, csak állít.

4. Ha nem élő, kimutatta valaki, amitől rettegnek, az valós?

5. Ha élő, kimutatta valaki, amitől rettegnek, az valós?


Nem sorolom tovább, pedig még hosszan lehetne, mi számít tudományos magyarázatnak. Ami a linkben olvasható, annak a tudományhoz kevesebb köze van,mint a marsnak a covidhoz. Az azonban ismert jelenség, hogy az agy asszociatív működésű, és ha talál valamit, amit érteni vél, tovább nem vizsgál, végrehajt. Ennek eredménye, hogy bármely ügyesen tálalt manipulációtól rettegni fognak, akik általában sok mindentől félnek, mert nem értik. Ugyanakkor vannak, akik kritikai szemlélettel és ismeretekkel is megáldottak, ők majd morogni fognak, hogy ismét nőtt a téveszmék hívőinek száma.


Nagyon sokan döbbennének meg egyébként, ha teljesen ártalmatlannak hitt, a hétköznapokban folyamatosan használt dolgokat mutatnának meg nekik ezerszeres vagy pláne százezerszeres nagyításban. És e sok rettegőtől mindössze annyit kérdeznék (gyanítom, túlnyomóan fölöslegesen), hogy lehet, hogy még ma is élnek, sőt, él az emberiség.

2021. márc. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
40%
Pont ma reggel láttam egy ilyen jellegű videót. Kapásból rá mondtam, hogy hülyeség, kamu, nem is mozognak, ha meg mégis az ezért, meg azért lehet, szóval nem dőltem be neki. Aztán nem hagyott nyugodni, kutakodtam és egyre több videó van, ráadásul volt, amelyiket színtisztán látszódott, hogy mozognak és haladnak. Teszt pálcikán is találtak, vadi új orvosi és FFP2 maszkon is. Ha megnéztek pár videót, egyértelmű lesz, hogy ezek valóban férgek.
2021. márc. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 krwkco ***** válasza:
54%

#7

Ha betennéd a videók linkjeit, amiken egyértelmű a mozgás, megnéznénk.

2021. márc. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
73%
2021. márc. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
2021. márc. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!