Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mitől van az, hogyha nem...

Mitől van az, hogyha nem tudatosan álmodunk, akkor általában felébredünk amikor az álmunk "csúcspontja" következik be? Tegyük fel egy halál (akár az enyém, akár másé) vagy csók stb stb.

Figyelt kérdés
Ez most csak eszembe jutott, és nagyon kíváncsi vagyok. Mondjátok, hogy nem csak velem van ez?! Biztos van ennek valami tudományos, pszichológiai magyarázata, nem? Hogy például nem bírjuk elviselni/megélni (még így sem) a halált pl. (Ez csak saját feltételezés. Nem mondom, hogy így van, csak nekem ez jutott eszembe.)

2021. ápr. 7. 21:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi vagyok. Amúgy nagyon érdekes kérdés
2021. ápr. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezt én is tapasztaltam, egyszerűen csak az izgalom. Ha megpróbálsz nyugodt maradni, nem ébredsz fel. Persze első pár alkalommal még nem nagyon lehet kezelni.

Tudom ez nem tudományos, de hátha segít. Egyébként én nem csak tudatos álomnál ébredtem fel ilyen esetben.

2021. ápr. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
állítólag valami védekezési mechanizmus,hogy az agy képes elhinni, hogy tényleg itt a vég, és leállítani a szervezetet.
2021. ápr. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!