Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A szellemekben való hit...

A szellemekben való hit honnan ered? Köthető valamely valláshoz?

Figyelt kérdés
A buddhizmus, vagy hinduizmusban található ahhoz hasonló hit?
2010. aug. 21. 19:28
 1/10 anonim ***** válasza:
A buddhistákhoz és az arabokhoz.
2010. aug. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

hm. hogy? Kicsit elbambultam a m.gasztáron.

Úgy veszem le, ti sem tudjátok. (?)

2010. aug. 21. 19:56
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem inkább tapasztalatokon alapulhat a szellemhit.
2010. aug. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

A primitív természeti népek hittel a szellemekben. Áldoztak nekik és féltek tőlük. A sámánok és a varázslók bódító növényeket,italokat fogyasztottak, és akkor "beszéltek" a szellemekkel,akik üzentek a népnek. Így irányították a közösséget! De egyik esetben sem látott soha senki szellemet. Ahogy most is csak beképzelik ezt egyesek maguknak!

Ha valóban lenne szellemjárás,akkor miért csak azok előtt jelennek meg akik hisznek bennük? A hitetlenek előtt miért nem jelennek meg soha? Pedig az utóbbi lenne a logikus.

2010. aug. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mindegyik vallasban Istenhez imadkoznak, a Teremtohoz.

A masik vilag, a lathatatlan, a szellemek vilaga.

2010. aug. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

21.05-nek

"A hitetlenek előtt miért nem jelennek meg soha?"

Kicsit olvasgassál még, mielőtt könnyelműen butaságot beszélsz.


Szerintem minden vallás, minden társadalom, minden kor ismeri ezt a jelenséget és ez nem véletlen, vagyis ha semmi alapja nem lenne, akkor nem maradt volna fenn és nem terjedt volna el.

2010. aug. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

szerintem is ez hülyeség.. mármit hogy csak azoknak jelenik meg akik hisznek bennük

mert akik hisznek és látnak egy ilyen jelenséget azok azt mondják rá hogy szellem.

aki meg nem hisz az meg mást gondol róla.

de nézd meg a kísértetjárás connecticutban-t igaz történet.

2010. aug. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
De egyik esetben sem látott soha senki szellemet. Ahogy most is csak beképzelik ezt egyesek maguknak! -> és ezt honnan veszed ennyire biztosra?
2010. aug. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Már az ember az őskorban is hit a szellemekben. Ez nem vallásra vezethető vissza szerintem.
2010. aug. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

te is szellem vagy, csak még van tested,aki meg azt hiszi hogy nem léteznek szellemek, akkor tegye fel magának azt a kérdést hogy mégis mi a p_csát csinál itt a Földön mindenki? Csak úgy van? Hát ő akkor csak úgy legyen. Akkor meg minek van ekkora univerzum, ha ezt megválaszolja akkor elhiszem neki hogy nincsenek-jah nem, nem tudom elhinni hiszen egy jó ideig volt látásom még 2006ban- de bevallom főleg a Földön végigfutó energiavonalak voltak gyönyörűek, na meg azok a kis gömbök amik minden ember vállánál ott vannak, de vicces volt az a fekete lény is, ami állandóan odafutott a lábamhoz mint egy puli, ha leültem a gép elé.


UI: Egy volt szkeptikus aki még mindig fenntartással kezel mindent, de a történéseket nem tudja megváltoztatni.

2011. máj. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!