Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Honnan tudnék igazi moldavit...

Honnan tudnék igazi moldavit követ rendelni? Nem kell nagy, eleg egy kicsi kb. Medál méretű, 3-4cm. Ahol nem túl drága.

Figyelt kérdés

2021. ápr. 18. 12:41
 1/9 Grimfox ***** válasza:
100%
Mivel tektit, ezért valószínű elég drága, és elég ritka is. Csak személyesen lenne érdemes vásárolni, és csak a leginkább megbízható boltban, vagy kereskedőtől. Ásványbörzén van esély. Azért érdemes így kezelni a témát, mert a moldavit gyakorlatilag meteorüveg, üveggel könnyen hamisítható. Jobb várni, míg újra lesznek ásványbörzék, és ellátogatni egyre, mint hamis kőre kidobni a pénzed.
2021. ápr. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell nagy csak 3-4cm és ne legyen túl drága. :-) Egyébként, te kérdezted ezt pár hete többször is?
2021. ápr. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem, én most kérdezem először.:)
2021. ápr. 18. 13:31
 4/9 anonim ***** válasza:
33%
Hát láttam 8000-300millióig, lehet mindkettő igazi lehet nem, nem tudom az is lehet a 8000res a valódi a 100milliós a hamisítvány, nem tudom hogy ellenőrizd.
2021. ápr. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg Larimar kristálybolt most árul. Nem tudom mennnyiért, de az biztos, hogy ritkasága miatt ez drágább kő. Általában grammra szokták megadni az árakat.
2021. ápr. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#4 Én viszont tudom, hogyan ellenőrizze. Tanultam ásvány és kőzettant nem keveset. Hozza el nekem és megmondom a kristályrendszere, fénytörése, Mohs-féle keménysége, a karcolási pora, stb. alapján, hogy az e.
2021. ápr. 20. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
93%
Egy mikroszkóppal vagy komolyabb nagyítóval 99%-ra meg lehet mondani hogy igazi vagy hamis. Egyébként, a fizikai paraméterei szinte teljesen megegyeznek az üveggel. Spektrométer vagy röntgen elemző tudja kimutatni a minimális kémiai eltérést az igazi és a hamis között.
2021. ápr. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Sok féle ásványboltban találhatsz ilyeneket, gyorsan fogy a készlet, ugyanis tudtommal "véges" mennyiségű ásványról beszélünk. Viszont attól még nem olyan ritka.


Írd be a keresőbe hogy Ásványbolt, biztos hogy találsz valamelyikben. Sajnos csak ennyit tudunk tenni amíg tart a járvány.

2021. máj. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
a moonstone pearl gem shopba arulnak:)
2021. júl. 27. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!