Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi a különbség a lélek és a...

Mi a különbség a lélek és a szellem között?

Figyelt kérdés

A szellem az, ami egyesíti egymással a lelket és a testet, jelenleg így értelmezem. Viszont ezt hogyan kell elképzelni?

Nagyon gyakorlatias szoktam lenni és szerintem a ragasztó elképzelésem nem helytálló.


Illetve aki ezt ismeri, ez a rész hogyan van meg Tamás evangéliumában magyarul és szerintetek mi az értelmezése?


"If you bring forth what is within you, what you bring forth will save you.

If you do not bring forth what is within you, what you do not bring forth will destroy you."


Én ezt úgy értelmezem, ha nem önmagunkat adjuk, akkor az tönkreteszi az életünket. De valószínűleg nem.



2021. ápr. 28. 12:45
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
*Az önmagunk adását persze úgy értem, hogy nincs kellő önismeretünk, nem vagyunk őszinték saját magunkhoz.
2021. ápr. 28. 12:49
 2/16 Grimfox ***** válasza:
81%
A lélek egyfajta mag. Szükséges ahhoz, hogy élj, de nincsenek érzékszervei, és olyan távol áll a test világától, hogy közvetlenül nem is tud vele kapcsolatba lépni. A szellem félúton van a test, és a lélek között. A minősége valamivel közelebb álla a lélekhez, a működése inkább a testhez. A szellem amolyan kétirányú közvetítő közeg, ami lehetővé teszi a lélek számára, hogy testet öltve éljen. Ennél persze jóval bonyolultabb a szellem, de
2021. ápr. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
76%
Ugyanaz szerintem
2021. ápr. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%
Nagyon leegyszerüsítve. Ha számítógéphez hasonlítjuk az embert akkor, lélek az öntanuló szoftver, a szellem pedig az elektromos áram.
2021. ápr. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
69%
A lèlek száll ki
2021. ápr. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

2. Azt hittem a "de" után még lesz valami. De valamennyire világosodik.


4. Én nem vagyok egy számtech szakértő. Megnézem mi az az öntanuló szoftver. :)

2021. ápr. 28. 13:15
 7/16 anonim ***** válasza:
Az ember test lélek és szellem hármasából áll. Az állatoknak csak testük és lelkük van. A ember a szellemen keresztül kapcsolódik Istenhez.
2021. ápr. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
A lélek szót az emberek körében akkor hallom, mikor valakire azt mondják például, hogy nincs lelke (magyarán élő embernek mondják/mondják rá). A szellem inkább pedig ha már az ember nem él.
2021. ápr. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Grimfox ***** válasza:

Akart lenni valami, csak valamiért azt már nem küldte át. Ne kérdezd miért.

Azt akartam volt írni, hogy ennél persze bonyolultabb a szellem, de ez a fő feladata. Lehetővé tenni a lélek, és a test kapcsolatát. Két egymástól teljesen idegen formája a létezésnek, mégis egy rendszert kell alkossanak. A szellem ezt lehetővé teszi.

2021. ápr. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

A lélek növeszti a testet és a szellemet is az táplálja Grimfox te nagyon hülye,még az alapokkal sem vagy tisztában.Ezért van az,hogy ha a lelket az érzelemtesttel leválasztják a szellemről utóbbi csak vegetál és nem képes a további fejlődésre..rideg mentális logikai csapdába kerül,mert a felhajtóerőül szolgáló tűzelemről leválik,megszűnik a keringése..ezt hívják Luciferi elmének,ha pedig az emlékezetét is elveszti akkor a Sátáni sakkozás végtelen játszmája következik.


Asztrálutazóknál lehet megfigyelni akik túl sokáig tartózkodnak odakint és azt hiszik a külső tudatukkal találkoznak így,(mert tágabb)hogy egy idő után felveszik azt mély tisztelettudó magas intellektussal átszőtt,komoly de humortalan-tűztelen személyiségvonásokat...Az AI ugyanezt csinálja..

2021. ápr. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!