Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az abszolút racionális, két...

Az abszolút racionális, két lábbal a földön járó emberekkel, akik előbb-utóbb ezoterikus érdeklődésbe fordulnak, mi történt veletek, volt-e valami, ami kiváltotta, illetve hogy lehet összeegyeztetni az elveiteket a spiritualizmussal?

Figyelt kérdés
Nem arra gondolok, mikor valaki életközépi válság címszó alatt belefárad az irodai munkába, és inkább lifecoach lesz meg spirituális tanácsadó, hanem akinek pl. akár természettudományos, akár egészségügyi végzettsége van, és ezzel együtt is össze tudja egyeztetni az ezoterikus dolgokat, akármilyen mélységben. És milyen mélységben tudjátok? Pl. hogy Tarot kártya még belefér, átok levétel már nem? Több orvos foglalkozik asztrológiával, és gyógyszerész-természetgyógyászt is ismerek. Vagy hol található biztos forrás arról, hogy ezek működnek, pontosan hogyan, és milyen szintig, pl. laboratóriumi körülmények, statisztikai ellenőrzés, nem csak projektivitás, belemagyarázás, "megérezgetések" (itt számomra mindig fennáll egy le nem zárult önismereti folyamatnak/traumának a kivetülése).
2021. jún. 9. 19:10
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

A homeopátiás készítményekről kerhetsz véleményt a dokitól meg a patikustól is. Ott már nem akkora a szakadék mint mondjuk a reikinél.

Gyógynövényekből készült készítmények is elérhetőek.


Ha szükséges kikerheted meg egy külföldi orvos véleményét is.

Hátha jobb tanácsokat ad mint a helyiek.

2021. jún. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
89%

Engem keresel.


5 éves koromban rájöttem, hogy a környezetem nem tudja elmagyarázni a dolgokat úgy, hogy az számomra kielégítő legyen. 12 évesen tudatosan kijelentettem, hogy az ésszerűségi készségeimet kihasználom az emberek életének jobbá tételéhez. Egész kamasz koromban fizikus akartam lenni. Mindent ésszerűséggel fejtettem szét, elemeztem darabokra.

17 évesen találkoztam a spiritualitás fogalmával, amikor rájöttem, hogy én mindig is ezt képviseltem. Már gyerekként is eléggé nyitott voltam, szóval a logikus gondolkodásomból hamar kialakult, hogy a dolgokat inkább úgy könyvelem el, hogy nem tudom, mintsem úgy, hogy nem lehet. Aztán a tudásom továbbra is csak nőtt. Már csak a baromságokra, ésszerűtlenségekre, istenkáromlásokra mondom, hogy engedjük el, de így is rengeteg extrém dologra mondom, hogy lehetséges.


A spiritualizmus minden. Az élet, létezés maga. Mindennel összeegyeztethető.

2021. jún. 16. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!