Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Vonzás törvénye: ha mindannyia...

Vonzás törvénye: ha mindannyian azt vonzzuk, amire számítunk, de egy sor negatív tapasztalat hatására idővel már eleve a rosszat várjuk el, (hiszen eddig is ezt folyamatosan ezt kaptuk), hogyan tudunk ezen változtatni?

Figyelt kérdés
Sosem volt zökkenőmentes a kapcsolatom a saját (mostani harmincas) korosztályommal. ('84-es évjárat vagyok). Sokáig ugyan nem ezt vártam, és nem erre számítottam, de akárhányszor egy fiatal lánnyal kerülök szembe, rendszerint undort váltok ki belőle. Ha pl. pénztárhoz érek, ritka, hogy az ott dolgozó fiatal hölgy kedves legyen velem, sőt, az is ritka, hogy egyáltalán arra méltasson, hogy visszaköszönjön nekem, pedig én próbálok kedves lenni vele. Tömegközlekedésen, és egyéb helyeken azt látom rajtuk, hogy irritálom őket, undort váltok ki belőlük, ilyenkor pedig vagy elutasító kisugárzást veszek fel, vagy inkább odébb állok, hogy se én, sem pedig ők ne érezzük magunkat kellemetlenül. Régen soha nem erre számítottam, mégis folyton ezt kaptam, ez pedig kialakította bennem azt, hogy mást már nem is tudok elvárni a másik nemtől, csak a viszolygást, és az undort, hiszen különösen tőlük eddig is ezt kaptam. Hogyan tudom megtörni ezt a kört? Pozitív hozzáállással? Plasztikai műtétre egyelőre nem futja :)

2021. júl. 20. 09:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Honnan veszed hogy undorodnak tőled? Fintorog? Nálam is sokszor van olyan, hogy úgy érzem, hogy mindenki utál engem, meg haragszik rám. Olyankor szrok mindenkire.
2021. júl. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Elég, ha rájuk nézek :)
2021. júl. 20. 10:01
 3/16 anonim ***** válasza:
Olyan csúnya lennél?
2021. júl. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
De mi van két fejed van vagy mi az ég?
2021. júl. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha igaz, ha nem, hogy undort váltasz ki másokból, akkor is ezen kéne változtatnod, hogy Te magad ezt ne érezd!

A célt viszont ne így fogalmazd meg (mert az egy negatív cél, hogy valaki nem akar valamit érezni, vagy el akar kerülni valamit), hanem legyen pozitív a célod: Legyél vonzó (vagy sármos, ami tetszik neked :D).

Erősítsd magadban ezt az érzést, hogy te igenis vonzó vagy, kívülről, belülről, vonzó a kisugárzásod...

Mit tudsz azért tenni, hogy vonzónak érzed magad?

Hogy viselkedik egy vonzó ember?

A lényeg, hogy kezdd él érezni ezt az érzést, ne vágyj rá, hanem hidd el, hogy te Ilyen vagy.

Pl ha valaki úgy látod, hogy undorral néz rád, akkor emeld fel a szemöldököd, és annyira foglalkozz az egésszel, mint amennyire egy Vonzó férfi tenné, hiszen te is az vagy.

2021. júl. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Ez kicsit olyan, mintha magamat próbálnám becsapni. Elhitetni magammal hogy olyan vagyok, amilyen valójáben nem vagyok.
2021. júl. 20. 10:34
 7/16 A kérdező kommentje:
Mindenesetre köszönöm az eddigi válaszokat, különösen az utolsót, mert hasznos volt az információ, amit kaptam. Nehéz lesz, de mmeg fogom próbálni.
2021. júl. 20. 10:36
 8/16 anonim ***** válasza:
27%
A "vonzás törvénye" egy áltudományos ezoterikus humbug.
2021. júl. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Próbáld ki, győződj meg róla, és utána mondd ugyanezt. Amíg a saját tapasztalataid által meg nem győződsz róla, igazolni nem tudod maganak, hogy tényleg létezik-e a dolog, addig csak hitedet próbálod tovább adni másoknak, ami nem egyenlő a tudással.
2021. júl. 20. 10:50
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy most éppen semmi olyat nem találsz magadon, ami vonzó lehet, csak olyat, amivel megmagyarázod magadnak, hogy na, biztos ezért néznek így rád. Így persze úgy érezheted, hogy saját magad becsapása elhitetni magaddal, hogy vonzó vagy, miközben máshogy gondolod.

De ha tudatosan észreveszel magadon ilyen apró kis dolgokat, amik saját magadnak tetszenek, vagy ha teszel apróbb változatásokat magadon (pl. külsőleg: új haj, szakáll, parfüm... valami, ami új és dob rajtad, és te is elhiszed, hogy jobb tőle), akkor máris könnyebb arra gondolni, hogy na, most jól is nézek ki, finom illatom van, stb... Ezek segíthetnek máshogy tekinteni magadra.

Szóval nem az a lényeg, hogy becsapd magad, hanem hogy a saját magadról alkotott véleményed megváltozzon, és ezáltal más lesz a kisugárzásod, más lesz az elvárásod az emberek felé, és ők is máshogy fognak rád tekinteni. Fókuszálj arra, ami jó rajtad, ami jó benned.

2021. júl. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!