Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Van-e bármiféle ezoterikus...

Van-e bármiféle ezoterikus jelentősége/vonatkozása annak, hogy gyakran megszállott módon, magasztos érzésekkel telve hallgatok hasonló, sokszor (de nem mindig) történelemmel kapcsolatos zenéket? (Nagyon beleélem magam.)


2021. júl. 28. 23:15
 1/3 anonim ***** válasza:

...Így elég nehéz mit mondani.Van olyan hogy az ember nagyon beleéli magát... De ha van valami köze a föntiekhez akkor az más formában is megjelenik szerintem*. (pl: Engem a mai napig leírhatatlan(túl hosszú lenne kifejteni) érzés fog el ha a Thermopülai szorosról vagy a 1900-Hideg háború időszakról van szó.) *Na ja, valami hasonló. Gyakorlatilag nyomozó munka, kutatni kell és ha túl sok a ?véletlen? egybeesés az gyanús lehet. Ez, az én véleményem.

#1.válaszom remélem nem kalandoztam el nagyon a témától és átment az üzenet ;)

2021. júl. 29. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezek jó zenék szerintem is, de a valódi történelemhez kevéssé kapcsolódnak. Pl pár éve óriásit ment a Vikingek sorozat és a viking kultúra is sokkal népszerűbb lett, de ettől a rajongók nagyobb részének spirituálisan köze sincs az egészhez.

Ha a kötődésed szimplán zenei, akkor egy tradicionális hangszerhez való vonzódás inkább jelenthet valamit. Esetleg az is, amit az első ír, hogy jól behatárolható korok érdekelnek, de nem csak zeneileg.

2021. júl. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

13:04

Valóban, konkrét korszakok is érdekelnek, nem csupán kizárólag zeneileg. Például minden szempontból odavagyok a keltákért, akik Julius Caesar ellen harcoltak a gall háború alatt.

A másik ilyen kedvenc kor számomra az 1100-as évek. Mindkettő esetében érzek egy leírhatatlan "érzésegyüttest".

A kezdetektől fogva néztem a Vikingeket, egyik kedvenc sorozatom.

2021. júl. 29. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!