Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha mostanában...

Mit tegyek, ha mostanában bealszok meditálás közben?

Figyelt kérdés
Régen olyan jókat tudtam meditálni, most meg leszédülök és bealszok.

2021. aug. 24. 11:26
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Ne ülj le meditálni fáradtan, hanem pihend ki magad.
2021. aug. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg olyan pózban meditálni, ami vmennyi erőfeszítést igényel, pl. ülve.
2021. aug. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%
Éppen ez a meditálás lényege, hogy önmagadba süllyedjél. Nálad ezek szerint tökéletesen működik.
2021. aug. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Grimfox ***** válasza:
100%
Válts át egy darabig koncentrációs gyakorlatokra, és ahogy fentebb írták, ne meditálj fáradtan, kimerülten. Ha valamiért folyamatosan kimerültebb vagy, mint régen, keresd meg az okát, és próbáld ellensúlyozni.
2021. aug. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
Nálam az vált be, hogy kihagytam pár hónapot. Nagyon jól haladtam de egy idő után mindegyik alkalom "kidobott", nem ment. Pár hónap szünet és az első meditáció nagyobb hatású volt, mint előtte bármelyik. Máskor is történt már ilyen velem. Valamit akár hányszor próbáltam nem ment. Egyet aludtam rá és másnap elsőre sikerült. Néha kell egy kis szünet.
2021. aug. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én olvasás közbe szoktam mostanság meló után, de rendesen "transzba" esek kb tőle.
2021. aug. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Elalvas ellen az a legjobb megoldas ha ébren maradsz
2021. aug. 25. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Plusz ötlet: én pl. minőségi szálas ázsiai teákat iszok kávé helyett. Van egy ún. ginseng oolong tea. Itthon is kapható több helyen is. A legjobb talán a Flying Bird Teahouse-ban van. Ezt isszák a koreai zen szerzetesek is, hogy ne aludjanak el meditáció közben. Nem olyan, mint a kávé, hogy felpörget, hanem inkább felélénkít és ébren tart a kávé mellékhatásai nélkül. Plusz a ginseng miatt egészséges és még finom is.
2021. aug. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ezt a teás módszert ki fogom próbálni.
2021. aug. 25. 15:14
 10/10 anonim ***** válasza:
49%
Alvas utan kell mediatalni akkor nem alszol el
2021. aug. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!