Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mik ezek az érzések meditáció...

Mik ezek az érzések meditáció közben?

Figyelt kérdés

Amikor meditálok(fekvő helyzetben), mindenem elkezd furán zsibbadni/bizseregni, pedig dierkt úgy fekszek, hogy mindenem nyújtva stb...

De ezután néha elkezd nagyon-nagyon gyorsan verni a szívem és nagyon hangosan hallom, közben elkezdek remegni is, utána meg olyan érzésem van mintha zuhannék, utána izzadt aladtam a lepedő.

Őszintén szólva azt hittem, hogy ennél kicsit unalmasabb a meditáció, ami pozitívum, de mik ezek az érzések? Mitől vannak, stb??



2021. szept. 24. 16:42
1 2
 1/20 Grimfox ***** válasza:
A meditáció nem unalmasabb ennél, mert olyan állapotba jut az elméd, ahol az unalom nem érinti. De ezek az érzetek nem minden meditációs módszernél jelentkeznek. Le tudnád írni röviden, milyen módon meditálsz, illetve hogyan juttatod magad abba az állapotba?
2021. szept. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Hogy érted? Van valami vizuális része a dolgoknak, vagy folyamatos zuhanó érzésem lesz?

Persze leírom, először is mindenem ellazítom, figyelve minden egyes izmomra, hogy teljesen laza legyen(ezt még régebben hallottam hogy így kell).

Utána csak lélegzek és elkezd mindenem zsibbadni, ahhoz tudnám hasonlítani, mint mikor a fogorvos beadja az inekcijót és zsibbad az egész szám, csak itt az egész testem.

Utána jön ez a gyors szívverés, ami nem tudom mit jelent, de olyan mintha most futottam volna le egy 100 méteres sprintet, mellette remegés. Utána meg vagy jön a zuhanás vagy nem, igazából ennyi.

2021. szept. 24. 17:16
 3/20 A kérdező kommentje:

Annyit hozzátennék, hogy nem hiszek az ezoterikus dolgokban, de itt nagyobb eséllyel kapok választ, mint a tudomány kategóriában :)

Szóval ha tud valaki tudományos magyarázatot erre, azt külön megköszönöm.

2021. szept. 24. 17:21
 4/20 Grimfox ***** válasza:
78%

Ha a zsibbadás olyan, mint az érzéstelenítés, akkor az azt jelenti, hogy jól csináltad a lazítást. Igazából ilyennek kell lennie a testnek. A test ingerei nem zavarják a tudatot. A gyors szívverés, ha valóban ver a szíved, és nem csak hamis érzet, akkor több oka is lehet. Ha a gyors szívverés akadályoz, hogy mélyebbre juss, akkor egy blokkból fakad, ami a tudattalanodban található, és valamilyen érzelmi okból tartasz elereszteni az elmédet. Ha nem akadályoz, akkor nagy rá az esély, hogy attól van, hogy figyeled a légzésed, de nem megfelelően szabályozod. A figyelem mellé folyamatos légzéslassítás, és hasba légzés a javasolt, ha mélyre, és befelé tartó meditációt szeretnél elérni. Ha a tested tényleg le van zsibbadva, akkor a valóságban nem a tested remeg, hanem ez is csak egy érzéklet. Általában ezoterikus magyarázatot szoktak rá adni, de nem szükséges megmagyarázni, elég ha elkönyveled, hogy normális velejárója a meditációbak. A zuhanás ugyanakkor jelezheti azt, hogy a tudatod igenis elindult lefelé, csak még nem tudod fókuszálni, és szűkíteni, ezért nem éred el a zuhanással a megfelelő "méylséget. Én, amikor meditálok, szándékosan idézem elő ezt a zuhanás érzést, hogy mélyebbre jussak. Van hogy több lépcsőben is, ha elsőre nem jutok elég mélyre.

Tudományos magyarázat nincs rá. Vizsgálják ugyan a meditációt a neurobiológusok, de még nem olyan régen, ezért az idegi, agyi tevékenység, testi funkciók, és az egyén által észlelt jelenségek között még nem írták le a kapcsolatokat.

2021. szept. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Kezdesz belépni a tudatalatti birodalmába es nem tudod mi van ott, az elme meg fél az ismeretlentől
2021. szept. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 SZücsöm ***** válasza:
A leírásból azt vettem ki hogy kezdő meditáló a kérdező. Mennyire "normális" az ha valaki már kezdéskor ilyen extrém érzeteket tapasztal?
2021. szept. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Grimfox ***** válasza:
Van aki cifrábbakat is érez, és nem a pozitív spektrumon. Kinek milyen állapotban van az elméje, amikor elkezdi. Meg ki milyen sikerrel jut el elég relaxált állapotba, hogy elkezdhessen valóban meditálni.
2021. szept. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Igen, olyan egy hete csinálom, úgyhogy abszolút kezdő vagyok, de nem is mindig jön össze, van amikor bealszok.
2021. szept. 24. 23:27
 9/20 Grimfox ***** válasza:
Én vezetett meditációba szoktam bealudni. Őgy 3-4 havonta csinálunk ilyet, amolyan csoportos program formájában. Nem tudom, hogy a hangtálak miatt van e, a daedalon miatt, amit az odaútra veszek be, vagy túlzottan ellazulok, de szerintem még egy vezetésen sem tudtam ébren maradni végig. Nem is alszok, mert halom amit a vezető mond, meg a hangtálakat is, és fáj a derekam, miközben megy a dolog, de mikor kivezetnek belőle, nagyjából az első 3 percre emlékszem. Ha direkt ellazítom magam, hogy na, most jó mélyre megyek, már az első néhány mondat sincs meg. Ezért szeretem jobban az önálló meditációt.
2021. szept. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Kérdező, csináld a tudatos álmodást, az a legmélyebb meditáció, abba nem alszol bele, ha jól csinálod
2021. szept. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!