Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Képes lehetnék valamilyen...

Képes lehetnék valamilyen módon hinni természetfelettibe? Isten, démon, szellem, bármi?

Figyelt kérdés
Mindig is kerestem egy okot, hogy eltudjam hinni léteznek. Azért, mert szeretném, hogy a világunk ne annyira unalmas és egyszerű legyen mint amilyennek azt jelenleg gondolom. Egyelőre képtelen vagyok hinni természet felettiben... Bárcsak menne...
2021. okt. 13. 23:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
32%

"Azért, mert szeretném, hogy a világunk ne annyira unalmas és egyszerű legyen mint amilyennek azt jelenleg gondolom."

Én tudok jobb megoldást, mint az ezoterikus marhaságokban való gondolkodás. Pl. informálódhatnál a világról, ami egyáltalán nem unalmas és egyszerű. Ebben a szerinted unalmas világban minden nap rengeteg ember hal erőszakos halált, sokan betegségekkel küzdenek, ráadásul a gyerekéhezés sem elhanyagolható. Szóval ha szerinted a világ unalmas, azt kell, hogy mondjam, hogy te egy szerencsés ember vagy.

Inkább találd meg a saját érdeklődési körödet, mert a világ színes, és minden témakörnek megvan a maga érdekessége, az már rajtad áll, hogy ebből mi érdekel téged. Engem kifejezetten foglalkoztat a történelem, a biológia és a pszichológia, ezek a témakörök tele vannak érdekességekkel.

2021. okt. 14. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
36%

"kerestem egy okot, hogy eltudjam hinni"

Itt a bukfenc.

A hithez nem kell ok, elképzeled, hogy van és az szerint viselkedsz/élsz.

.

Ha elképzelsz három lábú, nyolc karú és egy szemű idegen lényeket, akkor az a te, de CSAKIS A TE számodra léteznek.

2021. okt. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Szomorú ezt hallani de erre számítottam
2021. okt. 14. 11:33
 4/19 Grimfox ***** válasza:
91%
Tapasztalattal meg lehet alapozni a hitet. Vagy épp meggyőződést, ha a hit érzése valamiért idegen tőled. Ha a kisebb tapasztalatok felől a nagyobbak felé haladsz, nagyobb esélyed van olyan tapasztalatot szerezni, ami legalább is számodra bizonyítani fogja a természet feletti létezését. Van néhány dolog, ami gyorsan eredményt tud hozni, bár a komoly tapasztalatokhoz itt is idő kell. Ilyen például a qigong(csikung) ülőmeditációs technikáinak gyakorlása. Ez az életerő megtapasztalását biztosítja, és nem csak átvitt értelemben, hogy egészségesebbnek érzed magad, hanem konkrétan az életerő áramlását is megtapasztalod. Dr Xang Jwing-Ming: A kínai Qigong gyökere című könyvből az alapokat el lehet sajátítani, és biztonságosan el lehet kezdeni kísérletezni, gyakorolni. Angolul a könyv az interneten is fent van.
2021. okt. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
A meditációnál komolyabb és gyorsabb dologra gondoltam
2021. okt. 14. 15:20
 6/19 Grimfox ***** válasza:
Igazából az a leggyorsabb. Minden más nehezebb, több időt igényel, és kevésbé biztos a siker. A qigong meditáció pedig pont a leggyorsabban eredményt hozó módszerek egyike. Ha követed a leírást, akkor már az első meditáció során lesznek enyhe érzeteid. 2-3 hét után, ha kitartóan csinálod pedig teljesen egyértelmű érzetek formájában kapsz bizonyítékot. Igaz, hogy csak az életerő létezéséről, és irányíthatóságáról, de szerintem már ez is adhat alapot. Az, hogy mennyire komoly, szintén tőled függ. Különböző meditációs módszerekkel sokféle célt el lehet érni. Persze a komoly eredmény időt igényel. De a komoly eredmények minden más módszerben időt igényelnek. Ha például démonokkal, meg szellemekkel akarsz játszani, és olyan bizonyítékot kapni, ami mással nem magyarázható, akkor előtte teljesen más dolgokat kell megtanulnod, és csak utána tudsz majd egyáltalán belekezdeni a velük való foglalkozásba. Ennyi időt áldozni arra, hogy aztán egy életre megbánd, nem tudom érdemes e.
2021. okt. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Kezdek megöregedni, családom sincs, nekem már nincs olyan dolog az életben amit meg tudnék bánni..
2021. okt. 14. 16:14
 8/19 Grimfox ***** válasza:

Ezt csak azért gondolod, mert nem nyúltál a "természetfeletti" olyan részeihez, amikhez nem kellett volna. Láttam olyat, aki belenyúlt ilyesmibe-igazából kétszeresen is- és az unalmas világ, a fásult hétköznapok megváltás lettek volna számára. Végül a halál váltotta meg belőle, a korai 30-as éveiben.

De ez lényegtelen is. Ha olyasmibe akarsz vágni, ami veszélyes, borzongató, vagy hasonló, nincs szükséged tanácsra, vagy segítségre. Az megy egyedül is, ha tényleg akarod.

2021. okt. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Pl hogy?
2021. okt. 14. 18:40
 10/19 A kérdező kommentje:
Nekem szükségem lenne tanácsra és segítségre, és nekem nincs borzongató területe ennek az egésznek, miattam ne aggódj, nem történhet rossz, mint mondtam, az időmön kívül nincs mit veszítenem, de abból sincs már sok hátra. Nekem már minden mindegy,csak amíg élek, tudni akarom,halálom után is lesz e valami. Ebben a meditáció nem segítene.
2021. okt. 14. 18:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!