Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ez miféle tapasztalás volt...

Ez miféle tapasztalás volt meditáció alatt, mennyire gyakori?

Figyelt kérdés
Van, hogy nehéz elkezdeni meditálni, mert nincs semmi kedv, de ha elkezdi az ember és amikor már sikerül elég mélyre jutni, utána meg már vissza se akar jönni erre az elcseszett anyagi, emberi társadalomba, hanem csak lebegne az örök nyugalom, béke és lemondások birodalmában. Nem történik semmi más semmit se látok, sötét ürességet csak, de az érzés mennyeinek nevezhető az a béke, nyugalom, nem törődömség, érdektelenség, csak létezés a semmiben, ahol örök béke, nyugalom van mégis boldogságot ad és elégedettseget, nincs szükség, vágy semmi másra ilyenkor ebben az állapotban csak azt kívánja az ember bár örökre ebben maradhatna, ne kéne visszatérni az emberi hétköznapokhoz meg egyáltalán miért nem lehet test nélkül létezni? Ebben a mély meditációban úgy éreztem már nincs is testem, mintha levált volna a tudatom félig a testről, de nagyon kellemes érzés volt és megnyugtató. Főleg így, hogy nem éreztem a testi fájdalmakat, pontosabban a testem se éreztem. Tudni kell, hogy elég beteges testem van, rendszeres fájdalmak gyötörnek.

2021. okt. 22. 23:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez tök jó, hogy elértél ilyen állapotokat meditációval, gyakorold rendszeresen. Ne menekülésként használd, de ha sokáig csinálod az egy nyugalmat fog hozni a mindennapjaidban is. Semmi károd nem származik belőle ha ezt csinálod napi szinten egyre több időt töltesz el ebben az üres állapotban.
2021. okt. 23. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%
Elméletileg most is az van, amit akkor tapasztaltál, és mindig is az volt, mindig is az lesz. Más kérdés, hogy ezt mikortól lesz egyre egyszerűbb ténylegesen megélnünk minden egyes pillanatunkban, meg hogy egyáltalán kell-e addig menni, vagy esetleg valami egészen más a hétköznapok funkciója?
2021. okt. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hogy érted, hogy miféle tapasztalás volt? Átélted, tudod.


Szerintem gyakori.

2021. nov. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
52%

Sziasztok! Kérdező és Válaszolók! Ide is írjatok, legyetek szívesek!

https://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__egyeb-kerdesek__115..


Köszönöm!

2021. dec. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!