Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogy állapíthatom meg, hogy...

Hogy állapíthatom meg, hogy igazi ásvány-e?

Figyelt kérdés
Kaptam egy medált, és gyanús nekem, hogy nem igazi rózsakvarcból van. RMékszer üzlettől van az ékszer. Ha ez segít valamennyit. Van rá valami módszer?

2021. dec. 3. 22:34
 1/5 Grimfox ***** válasza:
95%

Ha karcolja az üveget, akkor igazi. Ha a fém részek(ha van ilyen) rézből vannak, vagy ezüstből, akkor is valószínűleg igazi.

Ha hamis, akkor vagy üveg, vagy műanyag. Egyik sem karcolja az üveget. A műanyag hangja, ha megkocogtatod, tompa.

2021. dec. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez így van ahogy Grimfox mondja. Ha túl homogén a színe, előfordulhat hogy üveg, de a rózsakvarc egyébként tud ilyen homályos egyszínű lenni, úgyhogy mindenképp próbáld ki az üveges módszert. Esetleg tudsz róla egy jó képet feltölteni?
2021. dec. 4. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg hogy tudnak-e tanusítványt adni. De azert van hogy fizetni is kell. Illetve van egy bolt Utász utcaban ők azt hiszem csekkoljak is ha beviszed.
2021. dec. 4. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
2021. dec. 4. 08:09
 5/5 anonim ***** válasza:
Na jó. Ilyen apró medált nincs az az ég, hogy hamisítani akarjanak, azt hittem valami nagyobb medálra gondolsz. De az ilyenek olyan olcsón vannak elkészítve hogy nem éri meg az idő, mert nem is nyernek rajta annyit. A rózsakvarc amúgy sem drága ásvány.
2021. dec. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!