Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hónapok óta próbálkozom az...

Hónapok óta próbálkozom az "üres tudat" állapotát megvalósítani. Sok időt fordítottam erre az elmúlt időszakban. Úgy tűnik, eddig nem sikerült elérni. Hogyan kerüljek az elméből a tudatba?

Figyelt kérdés
Ti hogy csináljátok?!

2021. dec. 18. 10:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Ezt nem tudod előidézni, se elérni gyakorlatokkal, legalábbis én így tudom, hogy pont erről szól a dolog. A meditáció lehet egy eszköz, de inkább a hétköznapjaidban legyél jelen, figyelj a környezetedre, vedd észre magad, ha felesleges dolgokon agyalsz. Akik ilyen spirituális tanítók pont ezt mondják, az én értelmezésem szerint, hogy legyél jelen az életedben, érezd jól magad. Gondolom a megvilágosodás lenne a cél, ebben pont az az ellentmondás, hogy egy olyan dolog, amit nem tudsz elérni, felkészíteni tudod magad talán, és megtörténik veled. Javítsatok ki ha tévedek, vagy valaki jobban otthon van a témában.
2021. dec. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Grimfox ***** válasza:
86%
Az elvonult életet élő, idejük nagy részét ennek szentelő szerzeteseknek is évekbe kerül. Szerintem csak türelmes gyakorlásra van szükséged, és a gyakorlás adta tapasztalatra. A szerzetesek önfegyelmezés útján érik el ilyen "gyorsan" a leírt állapotot. Neked lehet kicsit tovább fog tartani, mivel nem vagy magaddal olyan szigorú.
2021. dec. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

A meditációs gyakorlás közben vagy az van hogy elvittek a gondolatok magukkal - vagy az van hogy tudatosan jelen vagy.

Amikor tudatosan jelen vagy, akkor is jöhetnek gondolatok - de nem kerülsz velük azonosságba (nem kerülsz az álomvilágba).

Viszont amikor tudatosan jelen vagy, akkor van hogy szünetek is vannak. Bizonyos ideig nem jelenik meg újabb gondolatfolyam. Ilyenkor vagy az ürességben. Viszont ezt akkor észre sem veszed, mert ha megpróbálod pl minősíteni, vagy elgondolni - akkor máris kicsúsztál belőle.

Másfelől megközelítve az üresség eléréséhez nem kéne csinálni semmit. Viszont nem tudsz egykönnyen "semmit csinálni" mert a semmi az nem olyan valami amit csinálni lehet. A felesleges elme működést kell tehát felfüggeszteni, és akkor ami marad az az üresség (v egység). Az elme szokta meg azt hogy gondolkodik, és kivetíti önmagát. Ha az elme leállítja a működését, akkor automatikusan beáll az üresség tapasztalása. De ez nem valami amit az elme "csinál". Ha meg akarja ezt fogni, akkor az már valami - és így egyből ki is esik ebből az állapotból.

Az ürességet elérni tehát nem egy nagy dolog. Megtartani, és benne maradni nehéz. Ezért kell gyakorolni minél több helyzetben újra-újra-újra.., és így növekszik az átlag időtartam amíg benne tud maradni az ember.

2021. dec. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
2021. dec. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%
Én ezt nagyon jól tudom csinálni. Remekül bambulok, de ez nem tudatos így csak később tudom meg, hogy meditáltam:)
2021. dec. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%
5-ös ennek semmi köze a meditációhoz.
2021. dec. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%
Pedig igen.
2021. dec. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy bambulsz? :D
2021. dec. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
83%
Bizony. A bambulásnak hatalmas ereje van. Csak ezt nem szeretik elismerni, mert a meditáció tudatos meg minden. Pedig meditálni a buszon, futás közben, dolgozva és egyéb szitukban is remekül lehet.
2021. dec. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Te írtad, hogy ez nem tudatos, hogy utána jöttél rá, hogy meditáltál. A meditáció egy tudatos dolog lehet buszon, sport közben, de akkor tudatosan lélegzel, ha begyakoroltad. Ennek semmi köze a bambuláshoz. Ha bambulsz, akkor pont el veszted a tudatosságod.
2021. dec. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!