Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért van test amikor elég...

Miért van test amikor elég lenne a lélek is?

Figyelt kérdés
Szeretnék test nélküli lélek lenni. Igaz az hogy halálunk után a lelkünk örökké élni fog? Én ezt szeretném.

2022. jan. 26. 04:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
ez lutri, mert senki sem tudja. kénytelen leszel testben élő lenni
2022. jan. 26. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%
Mivel lélek ilyen értelmezésben nem létezik. Lélek tudományosan megfogalmazva lehet a pszichéd, a személyiséged, a karaktered, de ezek mindegyike a fizikai testednek valamilyen következménye.
2022. jan. 26. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

Mert szerda.

Én szeretem a testi létet. Köszönöm nem lennék csak lélek.

2022. jan. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Grimfox ***** válasza:
95%
Mert a lélek azért született, hogy egy testet éltessen, és azon keresztül lépjen kapcsolatba a világgal. Test nélkül mindössze a képessége marad, hogy létezzen, és hogy éltessen egy testet, legyen az fizikai, vagy nem fizikai. A lélek csupasz, nincs képessége kapcsolatba kerülni a környezetével. Persze, amennyire tudni lehet, a létezése nem korlátolt időben, de ha képtelen önmagán kívül bármit is észlelni, akkor ez az örök létezés nem hiszem, hogy annyira kellemes lenne.
2022. jan. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Majd odáig is elfejlődsz...

Egyenlőre még testre van szükséged a megfelelő fejlődéshez.

Ha jól tudom, még a következő dimenzióban is végig lesz testünk. Szóval...

2022. jan. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 SZücsöm ***** válasza:

5 ös milyen fejlődésre/tanulnivalóra van szüksége egy nem fizikai entitásnak amit csak is fizikai lét során képes megtanulni?


A léleknek (ha létezik) nincs oka félelemre,utálatra,irigységre, számára nem létezik éhség,fájdalom,fáradtság,betegség, tehát nem képes szenvedni hisz ezeket a test éli meg.


Mit tanul a lélek a fizikai létből? Azt hogy hogyan kell összerakni egy Ikeás bútort?


Hogyan fejlődik a lélek, és ki mondja meg mi számít fejlődésnek?

2022. jan. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom azért, mert máshogy nem tudna a lélek rálalátni önmagára, megismerni önmagát.
2022. jan. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 SZücsöm ***** válasza:

Ennek nincs érteleme. Egy hal a víz teremtménye, nem egy sas égi lény szempontjából fogja önmagát megismerni.


A lélek nem fizikai létező/entitás. Ebben a gondolatmenetben a fizikai lét csak lehatárolja.


Továbbá a fejlődés nem igazán önismereti/kereső fázisra utal. Hanem pont hogy egy önfejlesztő, tehát változó jellemre.


Végezetül. Önmagadat nem a külvilágban/külső tényezőkben kell keresned, hanem lényegében önmagadban. HA a lélek öntudattal rendelkezik akkor önismereti szempontból a legrosszabb amit tehet hogy belebúj egy testbe. Felesleges lehatárolás fizikai vágyakra,szenvedésre stb. ami nem a lélekből, hanem a fizikai testből adódik.

2022. jan. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Úgy értem, hogy kell visszaigazolás a létről, arról hogy "vagyok".

Ha látsz dolgokat, gondolsz dolgokat, akkor azok visszaigazolások arról hogy éppen vagy.

Szerintem pont ezért nehéz meg nagyon nem is lehet gondolatmentes meg érzelemmentes állapotba kerülni, mert akkor nem kapnál semmi visszajelzést arról hogy létezel.

Léteznél, csak a saját létezésedet nem tudnád tapasztalni.

2022. jan. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 SZücsöm ***** válasza:

"Ha látsz dolgokat, gondolsz dolgokat, akkor azok visszaigazolások arról hogy éppen vagy."


Ez se teljesen igaz. Szerintem pl a földön az emberen kívül kevés (talán egy se) lény képes eljutni fizikai ingerekből és kognitív képességei által addig a dilemmáig hogy : "lenni vagy nem lenni".


Tehát ebben az esetben csak az ember rendelkezik lélekkel, és a léleknek nem dolga a fejlődés.


"Szerintem pont ezért nehéz ..."


Annyira nem nehéz. Csak megfelelő méretű károsodást kell szenvednie az agyadnak.


Tehát a fizikai testedet érő hatás képes megszüntetni a tudatotdat/öntudatodat. Feltételezem ettől függetlenül ha létezik lélek, még nem pusztul el.


Ez is arra utal hogy a létezésed tapasztalása (az emberi testben) az agyadon/érzékszerveken keresztül megy végbe.


Ha a léleknek nincs öntudata/akarata a testen kívül akkor nem lehet célja.

HA pedig van öntudata/akarata test nélkül is akkor nincs szüksége testre ahhoz hogy tisztában legyen a saját létével.

2022. jan. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!