Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerintetek illúziót vagy...

Szerintetek illúziót vagy természetfeletti jelenséget tapasztaltam?

Figyelt kérdés

A történet a következő: Kb. olyan 4-5 éves koromban egyik este felébredtem és megláttam egy öreg nénit, aki a szobámban ült a kis székemen, lefelé nézet a kézébe és úgy tűnt, mint ha varrna. Pár másodpercre láttam csak, persze megijedtem és kiabáltam a szüleimnek, aztán elmondtam, hogy itt volt egy néni aki kötögetett (kicsiként nem tudtam mi a különbség a varrás és a kötögetés között xd).


Majd ezután szinte el is felejtettem az esettet. Mikor már nagy lettem, akkor a szüleim többször is felhozták a sztorit, mondta is anyám, hogy mennyire megijedt. Aztán azt is mondta, hogy közvetlenül az eset után kiderült, hogy előttünk a "szemfelszedő néni" lakott itt. A szemfelszedés harisnya varrást takar, ez volt a munkája. Sőt elvileg az én mostani szobám volt régen a konyha és itt lehetett néni "műhelye".

Sokáig szimplán valami illúzióként könyveltem el a dolgot, de az, hogy az amit láttam összefüggésben van a valósággal (öreg néni aki varr) elégé elgondolkodtató számomra. Más ilyen jellegű dolog nem eset meg velem.


Amit még érdekesnek tartok az az, amit apám mondott egyszer. Azt mondta, hogy régen, mikor még egyedül lakott itt a házunkba (az én mostani szobám volt a hálószobája), egyik este felkelt álmából és látott egy alakot, sötét barna csuklyában, a sorokban állt majd egyszer csak kisuhant az ajtón és eltűnt. Na mondom f@sza, hogy feszt az én szobámba mászkálnak ezek a bákászok xd. Mondjuk ez tényleg inkább képzelgésnek tűnik.

Ti mit gondoltok?

19/L



2022. márc. 4. 18:01
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
Igen. Az egész élet egy illúzió :)
2022. márc. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem álmodtad bár érdekes story...
2022. márc. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Alvásparalízis.

Az a jelenség, amikor a tudatod elindul felébredni, de a tested még nincs "bekapcsolva", így a környezetedről tudomást veszel már, de még nem tudsz mozogni. Általában nagy rémülettel jár karöltve, de igazából helyzetfüggő is tud lenni, ha az embe rnem akar megmozdulni, nem ijed meg.

Ez eddig sehog ynem jön a nénihez

DE

Sokan számolnak be arról, hogy amikor alvásparalízisük van, egy sötét alakot, vagy öreg nőt látnak az ágyuk mellett. Az indiánok vén banya effektusnak hívják pont ezért, mert öregasszonyt látnak. Sokan meg egyszerű arctalan árnyalakot látnak, lehet kámzsás sötét alak, ilyesmi.

Egyszer egy életnagyságú bábú volt nálunk "átutazóban" és a hálószobában volt lerakva és volt, hogy úgy ébredtem, hogy azt láttam, hogy a bábú fölémhajol. Kibszott para volt, ki is raktam a szobából:D De ez is bizonyítja, hogy az agy még ilyen infót is képes ebbe beépíteni.


Szerintem ez megmagyarázza mind a te vén banyádat, mind apád kámzsás alakját. És nem véletlen, hogy mindketten ébredés után láttátok ezeket az alakokat. Ha éberen láttátok volna, arra már nem lehetne ezt ráhúzni.

2022. márc. 5. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tudom mi az alvásparalízis, de nem éltem át soha, felkeltem (felültem) tudtam mozogni, szóval alvásparalízisnek nem nevezném. Egyébként sem volt számomra ijesztő maga a néni, csak eleve a jelenség. Először azt gondoltam hogy a mama, de mondom mit keresne itt éjnek évadján, és ja.. ez nem is a mama XD. Na mindegy, szerintem sem volt valós a dolog.
2022. márc. 5. 09:55
 5/5 anonim ***** válasza:

Az nem derült ki, hogy a néni ott halt-e meg a lakásban, illetve az sem, hogyan halt meg (pl.:békésen álmában, vagy balesetben, vagy betegségben). Ezeket nem tudod esetleg?

Egyébként a kicsi gyerekek sokkal fogékonyabbak a szellemvilág észlelésére, viszont, ahogy nő az ember, egyre gyengül ez a fogékonyság és végül teljesen elévül, ezért láthattad kisgyerekkorodban a szemfelszedő nénit és mostanában már ezért nem tapasztalsz semmit.

Kicsi gyerek koromban sokszor hallottam furcsa, félig-meddig emberinek tűnő hangokat és mikor ezt a szüleimnek említettem, azt mondták hallucinálok (ők nem hisznek az ilyesmi dolgokban). Akkor elfogadtam ezt a magyarázatot, de ma már tudom, hogy akkor szellemeket hallottam...

2022. márc. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!