Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Keresztények! A tudatos...

Keresztények! A tudatos álmodás közben nyitottá válik az ember a gonosz szellemeknek, úgy mint a transzcendentális meditáció során? Többi lent.

Figyelt kérdés
Ugye a transzcendentális és még sok más tudatállapot megnyitja az embert a gonosz szellemek számára. A tudatos álmodásra/alvási paralízisre/asztrális projekcióra is igaz ez? Az alvási paralízisben hallucinált szörnyek csak jelentéktelen hipnagóg hallucinációk, vagy a gonosz szellemek így fenyegetik az embereket? Tehát ezekben a tudatállapotokban (gyűjtő néven a fázisban) fenyegeti az embert valós "szellemi veszély"?

2022. márc. 15. 22:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
9%
Én már átéltem! Tudom nehezen hihető! Akkor van meg az esélye, ha erősen gondol rájuk az ember! Az emberi elme képes felvenni a kommunikációt, de nem jól jönn ki belőle sosem az ember! Sőt a lélekjelenlét energiáját használják. És képesek egy másik világot megnyitni, amibe átcseppenhetünk.Beférkőzik az elmébe.
2022. márc. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Olyan ez mintha drótokon lennél összekötve egy identitásal, ami minden jelet felvesz.
2022. márc. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Ami történhet a legrosszabb,hogy átveszi feletted az irányítást!
2022. márc. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Ott van pl Emily Rose. Meg sokan mások!
2022. márc. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A tudatos álmodás és a meditáció nagyon közel áll egymáshoz, mint agyi állapot. A meditáció közben tapasztalt látvány ugyanannyira lehet hallucináció, mint bármelyik álom, akár tudatos, akár nem. Nem fenyeget valós veszély, ha nem akarsz kapcsolatot létesíteni. Legtöbbször nincs semmilyen entitás a tudatos álomban a tudatalattid kreálmányain kívül. De a legtöbb meditációban sem fenyeget semmilyen szellem.

Tehát REM fázisban meg van a lehetőséged találkozni szellemekkel, de nagy eséllyel nem fogsz.

Ellenkérdés: Keresztényként nem kell messze elkerülnöd az ezoterikus meg spirituális tanokat?

2022. márc. 16. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt paralizisem nem is egyszer de halucinacioim nem voltak, szerencsere.

Csak az első 2 alkalom volt kellemetlenebb, utana mar lenyugodtam atgondoltam es hamarebb visszaaludtam.

2022. márc. 16. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Tök mindegy, mivel bármelyik tudatállapot bármikor bekövetkezhet spontán is és ráhangolodhatsz bármire....spontán is.

Olyasmi ez, mintha egy rádió kereső gombját tekergetnéd. Van hogy tiszta a vétel, rá tudsz hangolodni valamire, máskor meg csak recseg, de a készüléknek ettől nem lesz baja, mivel egy természetes.

Keresztény vagy sem, semmi veszély nem fenyeget efféle tapasztalatoktol. Ami veszélyes lehet az az, ha médumként próbálod magadhoz engedni az energiákat, vagy megidézel dolgokat.

2022. márc. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki a saját valóságát teremti meg önmaga számára, így a keresztényeknél fennáll annak a veszélye, hogy az általuk elfogadott dogmák én negatív hitrendszerek miatt ilyesfajta tapasztalatokkal gazdagodnak majd.


A pokoltól és a démonoktól való állandó rettegés semmi jót nem szül és egy ellazult, meditatív állapotban az egyén teremtő potenciálja is meghatványozódik. Ha a tudatalattija tele van az ördögöktől való félelemmel, akkor öntudatlanul is ezt teremti majd meg önmaga számára...:)

2022. márc. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hálásan köszönöm a válaszaitokat! 5-ös! Azt írtad, hogy "Nem fenyeget valós veszély, ha nem akarsz kapcsolatot létesíteni." Ez tényleg így működik? Azért kérdezem mert sok embertől lehet hallani rossz tapasztalatokat a TM-el, agykontrollal, és más módosult tudatállapotokkal kapcsolatban. Nem akartak szellemekkel kapcsolatba lépni csak élvezni az előnyöket (pl.: pihentetőbb alvás, stb.) amiket ez nyújt nekik. Aztán mégis megszállás alá kerültek. Még egyszer szeretném megköszönni nektek, hogy ilyen gyorsan, ennyi hasznos ínfót adtatok! :D
2022. márc. 16. 17:21
 10/12 anonim ***** válasza:

#5 vagyok. A 8-as jól kiegészíti. Ha számítasz rá, hogy téged ebben az állapotban megkísértenek, akkor az agyad generálhat ilyen élményt. Ennek pedig külső pszichés alapú tünetei is lehetnek.

Ha nem félsz, hanem materiálisan tudsz tekinteni az álmodra, mint cselekvésre, amit mindenki csinál, akkor nem fogsz megszállást tapsztalni. Ha meg azzal a gondolattal kerülsz az álomba, hogy ott lehet valaki, aki ráadásul téged bánthat, akkor megtapasztalhatsz ilyen dolgokat.

2022. márc. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!