Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A keresztények és az ezoteriku...

A keresztények és az ezoterikusok is valamilyen természetfelettiben hisznek. De vajon melyikük az elégedettebb az életével?

Figyelt kérdés
2022. máj. 5. 02:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez emberenként eltérő
2022. máj. 5. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mit értesz elegedettség mellett? Nagyon keskeny a fal az elégedettség és az öálltatás között. Amúgy ez szerintem nem hit/vallás kérdése hanem egyéni kérdés. Belső elégedettségre vagy külsőre gondolsz? Én speciel bőségesen elégedett vagyok mindazzal amit Istentől ebben az életben kaptam. Több is jutott, mint amit valaha reméltem és nem értem miért, hiszen nem érdemeltem ki. Ugyanakkor van még hová fejlődnöm lelkileg, szellemileg, úgy gondolom hogy ezzel az ember sosem lehet elégedett teljesen. Hiszen. Tökéletességre törekszünk de azt sosem fogjuk elérni ebben a dimenzióban. Ebben Jézus Krisztus a példám, aki tökéletes volt engedelmességben, szeretetben.
2022. máj. 5. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
9%
Nincs olyan hogy természetfeletti...hogy állhatna bármi a természet felett?
2022. máj. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
18%

#3

igaz

2022. máj. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Együk sem. Ezért hisznek valamiben. Ez a kapaszkodó, hogy náluk van az igazság és a túlvilágon majd jobb lesz. Nézd meg az embertelen politikai hiénákat mondjuk nyugaton. Miben hisznek azok? Semmiben.
2022. máj. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudtam, hogy ez verseny, amiben a keresztényeknek vagy az ezoterikusoknak túlkéne teljesítenie a másikon. Amúgy van azokkal, akik keresztények és ezoterikusok is? Igen, tudom, hogy az ilyeneket javarészt mindkét oldal utálja, de bizony, ilyenek is vannak. Akkor az ilyeneké mindlkét oldal boldogsága, vagy mi?
2022. máj. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hatos válaszolónak igaza van.

Mert Jézus azt mondja, hogy nem szolgálhatsz két úrnak, hiszen az egyiket ha szereted, akkor a másikat gyűlölőd. Én pedig azt mondom, hogy egy Úr van, a másik pedig nem úr, hanem valami, amit az Úr adott, hogy engem szolgáljon.

2022. máj. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Na, írok ide egy kisregényt, mint ezoterikus emberekkel (szülők, barátaik, illetve ezoterikus rendezvények hada) nevelkedett, muszájból hittanra járós gyerek.

Személyes tapasztalatom szerint a modern ezotéria arra irányul, hogy az emberek úgy érezhessék, irányíthatják az életüket, és természetfeletti erőt kaphatnak. Ők már nem akarnak megvilágosodni, vagy tisztelni az univerzumot; hatalmat akarnak. Vonzás törvénye, karma, átkok, telekinézis, stb. Vannak akik ténylegesen szigorúan meditálnak, és tanúsítanak némi tiszteletet földanyánk felé, de ők már inkább a buddhizmust, vagy a wiccát követik, ami megint kettő teljesen más téma. A kereszténység alappillére (ahogy én értelmezem) megpróbálni jó emberré válni. Mielőtt valaki elkezdei hogy jahjj a papok... most az átlag emberekre gondolok. Az a kérdés pedig hogy valakit az erő, vagy a jó erkölcsök tesznek boldogabbá/ elégedettebbé, talán egyidős az emberiséggel, nem fogok itt filozofálni róla. A személyes véleményem az, hogy a keresztények boldogabbak, mivel az ő hitük és értékrendjük stabil, míg az ezoterikus emberek hite folyamatos többet akarásra épül.

2022. máj. 8. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!