Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Tényleg hallhatta az elhunyt...

Tényleg hallhatta az elhunyt kutyája kaparását?

Figyelt kérdés
Legjobb barátnőmnek pár napja hunyt el a 14 éves kutyája, ő volt a mindene és nagyon rosszul volt/van ettől lelkileg. Mesélte,hogy hallotta mintha kaparna az ajtón, sétálna be a szobájába. Ez halucináció lenne?

2022. máj. 16. 17:36
 1/7 Metionin ***** válasza:
100%
Az enyém augusztusban halt meg 11 évesen. Utána napokig hallottam a jelenlétét, a járkálásának, szuszogásának a hangját. Néha mintha a szagát is éreztem volna. Szerintem az agyunk csinálja, emlékeket hoz fel a gyász miatt.
2022. máj. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem hallucináció, csak az agy nem tudja feldolgozni a hiányt egy jó ideig. Nem véletlenül a gyász egyik fázisa ez., addig az agy mindenben az elhunytat keresi.

Amikor az én imádott kutyám meghalt én is napokig mintha az ő ugatását, az ő totyogását hallottam volna az ablakom alatt (más kutya is volt a háznál), vártam, hogyha kinézek az ajtón ott legyen ő is stb.

A gyász csinál fura dolgokat az emberekkel.

2022. máj. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Emlékek. Nekem amikor a teknősök meghalt még rutin ból minden reggel fl kapcsoltam a lámpánál, aztán végül is elajándékoztuk a cuccait.
2022. máj. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%
Lehet ott van még a kis lelke😐 A kutyus is nehezen tud elszakadni a szeretett gazditól.
2022. máj. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
18%

Hajlok rá, hogy 4#-vel is egyetértsek.

A kutyusok nagyon mély érzelmi kötődésre képesek, és egy ideig még lehetséges hogy nem veszi észre hogy meghalt, és próbálja a gazdit játékra hívni, stb.

Pl az én kutyusom néha asztráltestben beront hajnalban a hálómba, miközben valahol alszik.

2022. máj. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Szerintem is csak az agyunk csinálja ezt. Nagyon szeretnénk őt újra látni, hallani, érezni stb.

Hasonló lehet, mint amikor fajdalmat érez vki abban a végtagjában, ami már nincs is meg, mert amputálták. Ott is az agynak eltart egy ideig, amíg feldolgozza..

Jó tudom, hogy az más, csak pl nekem a kutyám is olyan, mintha a részem lenne, nagyon közel áll hozzám.


Úgyhogy nem hallucinál, csak gyászol szegény. Ne aggódj, nem bolondult meg :)

2022. máj. 17. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Miután meghalt a papagájom, mindig a csiripelését hallottam, mintha ott lenne nagyon közel. Valószínűleg csak az agyam játszott velem, és a kinti madarak hangja vált olyan nagyon hasonlóvá
2022. máj. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!