Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Lehet hogy emiatt van halálvág...

Lehet hogy emiatt van halálvágyam, gyerek korom óta?

Figyelt kérdés
Anyám ikreket várt régen, de elvetélt. Én később megszülettem az ikrek jegyében. Lehetséges hogy bűntudatom van? Úgy értem nem tudatosan! A másik dolog, apám elátkozott engem, mikor anyám hasában voltam. Azt tanácsolta neki, hogy vetessen el. De anyám nem merte megtenni. Azt hitte végig hogy fiú leszek. Állítása szerint egészen addig míg meg nem születtem. Egy nő szerint, aki pszichológusnak vallotta magát, az ikrek miatt van halálvágyam.

2022. máj. 22. 11:45
 1/10 anonim válasza:
93%
Nyilván te is tudod, hogy te nem vagy hibás ezek miatt, és az apád hiába átkozott meg, az nem jelent semmit. Ne legyen bűntudatod, és halálvágyad sem. Éld az életedet szépen.
2022. máj. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%

ez milyen baromság. biztos nem volt pszichológus.

az más kérdés, hogy az alapján, amit írsz, téged nem nagyon vártak, és ha szeretetben nevelnek, akkor sem valószínű, hogy halálvágyad lenne, ha csak nem vagy beteg. szerinted szeretnek a szüleid?

szerintem egy jó pszichológus lehet, hogy segítene.

2022. máj. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

Annyit biztosan tudok hogy ha elmegy az ikerpár egyik tagja, az nem jó jel…

Nekem az apám lett volna iker, de csak ő született meg és az egyik legbetegebb ember akit valaha láttam. Folyton átkokról beszél, agresszív, a zárt osztályon lenne a helye. Bár lehet csak véletlen, de nem hiszem…

2022. máj. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ki nem állhatnak. Én is őket. Mondjuk anyám nem akarja hogy öngyilkos legyek. De mindig magáról beszél hogy ő milyen szép volt. Egyszer úgy mondta hogy kinek kéne a Te pi*~ád. De mindegy, ő ilyen.
2022. máj. 22. 12:23
 5/10 A kérdező kommentje:
Mindkét iker meghalt. Talán ezért vagyok elátkozva. Habár semmi közöm hozzá.
2022. máj. 22. 12:25
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
azért vagy ilyen, mert nem szeretnek. semmi köze ikreknek, meg átkoknak ehhez.
2022. máj. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
Hány éves vagy? Nehogy elhidd az átok mesét.
2022. máj. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy elátkozva, nincs ilyen jelenség. Talán jó lehet azt hinni, hogy valami tőlünk független dolog miatt vagyunk boldogtalanok, de ha ez létezne, oda-vissza hatna, te is képes lennél rá, de nem lehetséges, mert túlságosan felborulna a Föld egyensúlya. Ilyen családi háttérrel vagy megáldva ahol a szülőket sosem érdekelted, de neked van motivációd arra, milyenné nem szeretnél válni. Emberek rosszabb családi körülmények között váltak olyan emberré, amilyennek azok a szülők csak álmodni mertek volna, találhatsz eszközöket, de te vagy a teremtő saját életedben. Ne hidd el azt amit ideböktem, csak akkor ha meg vagy győződve arról, hogy igaz és hiteles információ számodra
2022. máj. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem voltál ott a testvéreid vetélésénél, ezért ez igazából nehezen okozhatott neked traumát, amit tudat alá rejthettél volna.

Az ilyen esetekben a bűntudat leginkább azért születik, mert a szülők megjegyzéseket tesznek, a gyerekben pedig ez hagy nyomot. A gyerek érzi a szülei viselkedéséből, szavaiból, hogy őhozzá hogyan viszonyulnak. A te írásaidból az látszik, hogy anyád nem is rejti véka alá, hogy nem kívánt gyerek voltál, illetve a születésed előtt neki jobb volt. Valószínűleg ez van hatással rád, és részben emiatt van halálvágyad.

De nyilván csak annyit tudok rólad meg a családodról, amit ide leírtál. Rendes pszichológus egyébként nem mond önmagától ítéletet, hogy mi mitől van. Kérdéseket tesz fel, és csak olyat mond, amit már te is korábban kimondtál magadról. Itt a gyakorin viszont, ha van is pszichológus, egy rövid kérdés alapján nem tud segíteni, ehhez összetettebb interjúra van szüksége.

2022. máj. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
93%

Semmi köze a horoszkópokhoz, vagy átkokhoz.

Téged nem akartak a szüleid.

Aztán fiúnak vártak, de lány lettél.

Nem szerettek téged gyermekként.


Ez mind-mind olyan odlog ami elbssza az ember életét. A szülőtől egy gyermek egyetlen dolgot vár: szeretetet. Te ezt nem kaptad meg, így sokkal instabilabb és vélhetően szeretetéhesebb, de egyben nehezen kötődő vagy.


Erre a megoldás a pszichoterápia, minden mennyiségben. AKik ezoterikus baromságokkal akarja ezt indokolni, az hülye és kontár.

2022. máj. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!