Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Tulajdonítanátok egy halálköze...

Tulajdonítanátok egy halálközeli élménynek nagyobb jelentést?

Figyelt kérdés

27 éves vagyok, valójában átlagosnak számító életemet kudarcosnként élem meg, magánéleti problémák, anyagi nehézségek, fiatalon elveszített szeretett családtagok stb...

Nagyon érzékeny lelkű is vagyok, minden apróságot sokkal nehezebben élek meg mint egy átlag ember.

Sokat "depizek" de csak úgy, hogy órákig, mondhatni mindennap legalább 2-3 óra önsajnálat, szorongás, aztán újra boldognak érzem magam.

Az utóbbi 3-4 évben nagyon sokat gondoltam arra, hogy szeretnék meghalni, de semmiképp sem lennék öngyilkos, elvi okokból sem, meg persze mert gyáva lennék hozzá.

Viszont most is az van bennem, hogy nem lenne baj ha meghalnék, nem veszítene velem sokat a világ, kevés ember szeret, kevesen állnak hozzám közel, őket nyilván sajnálnám, de nem állna meg az élet nélkülem.


Áprilisban egy nagyon komoly autóbaleset ért, amiben teljesen vétlen voltam, az autó amiben ültem totálkáros lett, pedig egy újabb modell volt. (valószínű ezért nem haltam meg vagy sérültem meg súlyosabban)

Gyakorlatilag karcolásokkal megúsztam az egészet.

Döbbenetes a mai napig, hogy a semmiből hogy lecsapott a halál szele, amikor abszolút nem számítottam rá.

Még csak hasonlót sem éltem át, nem volt eddig halálközeli élményem, egy apró áramütés, vagy "majdnem elütöttek" se semmi.

Közvetlenül a baleset után nem éreztem félelmet, végig nyugodt voltam, azóta sem félek autót vezetni, autóba ülni, a sebességtől sem félek.

Később egy kicsit elszomorított a gondolat, hogy a kutyám hiába várt volna haza, meg végig gondoltam hogy ha az az estém lett volna az utolsó akkor mit hagyok hátra...egy pár napig azt éreztem, hogy nem lehet még ennek vége, van itt dolgom.

Szeretnék hinni benne, hogy "dolgom van még", és ez egyfajta figyelmeztetés volt, hogy na akkor gondold át még egyszer hogy biztosan megakarsz e halni....és egy jó darabig úgy voltam, hogy nem, semmiképp sem akarok.

Viszont azóta megint ugyan ott tartok mint a baleset előtt, ellenben olyan jó volt az a rövid időszak amikor azt éreztem, hogy "nem halhatok még meg".

Nem tudom, hogy hogy de valahogy az kéne, hogy ez a felfogás állandósuljon bennem.....


2022. máj. 24. 20:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Minden esemény az életedben, amely érzelmeket vált ki belőled fontos. Mások számára talán semmiség, de neked fontos. Egy halálközeli élmény egy extrém érzelmi hatás, általában nyomot hagy, és fontos ponttá válik az életben. Jelentősége lesz, mert te azt tulajdonítasz neki.

Ebben a kis időben azért érezted jól magad, mert hajlandó voltál meglátni pozitívumokat az életedben. Például a kutyádat, akinek biztosan hiányoznál. Javaslom neked, hogy vezess naplót a dolgokról, amikért hálás vagy az életben. Minden nap elég csak egy-két dolgot leírnod. Vezethetsz listát olyan dolgokról is, amelyeket még meg kell tenned a halálod előtt. Ezek segíthetnek, hogy meglásd, van miért élned.

Még egy dolog. Közhely, de talán napi motiválónak jó. Senki halála miatt nem áll meg a Föld forgása, az élet mindig megy tovább. Amikor egy híres és megbecsült ember meghal talán úgy tűnhet, hogy az ő halála többek számára veszteség. Azonban őt is csak egy kicsi kör gyászolja igazán.

2022. máj. 25. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is arra bíztatlak, hogy adj hálát minden egyes apróságért.

A másik pedig, hogy tényleg dolgod van még az életben. De ezt ne úgy képzeld el, hogy valami hatamas dolgot kéne tenned, hanem mindig, ha lehetőséged van rá, ne magadért, hanem másokért élj. Gondold végig, hogy melyik az a terület, ahol szívesen segítenél, és önkénteskednél, és csatlakozz! Sokszor messziről nem látja az ember, de ha benne vagy egy ilyen kariatív munkában, egyre csak azt fogod látni, mennyire szükség van azokra az emberekre, akik nem csak saját meguk körül forognak, hanem tényleg másokért fáradoznak.

Nekem nagyon fontos szerepet játszik az életemben a vallás, de most csak annyiban szeretném megemlíteni, hogy ez nekem sokat segít abban, hogy úgy éljek, hogy amikor meghalok, és megállok Isten előtt, akkor ne kelljen azért szégyenkeznem, hogy elpocsékoltam az éveimet, hanem valóban tudtam másokért élni. Mert ez a lehetőség a halálunkkal lezárul.

2022. máj. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ember!

Depressziós vagy, menj pszichológushoz és majd ő segíteni fog!

Igen, amikor realizálódik az, hogy meghalhattál volna, az kizökkent ebből a mélabús mocsárból. Különösebb spirituális hátteret én nem adnék neki, ez egyszerű pszichológia. És ha megnézzük, tényleg kizökkentett, mert egy pillanatra megtapasztaltad milyen mégiscsak ragaszkodni az élethez, íg ymár hiányzik az az érzés.

Kapaszkodj ebbe az érzésbe, legyen a célod az, hogy elérd, hogy ez legyen az alap, hogy élni jó, élni kell.

Menj el pszichológushoz. Nem lesz rövid, nem lesz egyszerű, nem lesz olcsó. De TUD sgíteni!

2022. máj. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az a baj a pszichológussal, hogy amint írtam nekem napi 2-3 óra az önsajnálatom, és azon kívül teljesen rendben vagyok. De nyilván ez a 2-3 óra mindennap nem normális.

Viszont amikor ez nincs úgy érzem, hogy abszolút nincs szükségem semmiféle segítségre, és nem is szívesen beszélnék a gondjaimról akkor amikor jó/átlagos a hangulatom.

Pláne úgy nem, hogy rengeteget fizetek érte.

Amikor persze magamba fordulok akkor nyilván jó lenne.

2022. máj. 25. 17:49
 5/8 anonim ***** válasza:
52%

Ez csak kifogás, hogy miért nem akarsz változtatni.

De ez a kifogáskeresés a mártírlét része, hiszen a mártír tudja, hogy ha megszűnik a problémája, nincs miért szenvednie... de ő szenvedni AKAR, hisz a mártír személyiségének lényege a szenvedés.


De persze amíg nem hiszel benne, hogy változtatni kell, addig nem is érdemes befizetni a pszichológusra. Ő nem fog győzködni, akarni neked kell, ő majd segítene benne.

2022. máj. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Lécci ne győzd már meg szerencsétlen kérdezőt arról, hogy depressziós.

Nem jó, hogy érzékeny személyiség, és sokat sajnálja magát, elfolytásai is vannak, de ilyen erővel minden második ember mártírkodó depressziós. Ha akar változtatni, akkor menni fog neki saját erejéből, ha nem akar, akkor meg a pszichológushoz is potyára menne.

2022. máj. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6, nem meggyőzni akarom, ez nyilvánvaló.

Ő maga írta le, hogy az élete 10%-át panaszkodással tölti. Ha tömbösítenénk, ez azt jelentené, hogy évente egy egész hónapot, plusz még pár napot ezzel töltene. Egy átlag ember a hobbijával nem tud ennyi időt tölteni, ő meg egy életminőséget jelentősen romboló folyamatra tölt rengeteg időt.


De mint írtam, ha ezt ő nem érzi megoldandó problémának, nem érdemes pszichológushoz mennie, mert a motivációt neki kell hoznia, a szakember a megoldásban segít.

2022. máj. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
55%

Ez nem halálközeli élmény.


Én egyértelműen fejlődnék a helyedbe. Mindentől függetlenül.

2022. máj. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!