Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért kezelik így a spirituáli...

Miért kezelik így a spirituális irányzatok is a mentális betegségeket?

Figyelt kérdés

Tisztelet a kivételnek!

De egyre több helyen találkozok olyan hozzáállással, ami nulla empátiával fordul hasonlókhoz, pl figyelemzavarhoz, vagy depresszióhoz, bármilyen mentális betegséghez. Kb. megmondják, hogy "te csinálod magadnak", és "hagyd abba", és akkor ezzel várják, hogy meg legyen oldva. Volt olyan, amikor hasonló támogatáshoz még a lenézés, és szinte a vádaskodás társult.

Most ha spirituálisan közelítjük meg akkor oké, hogy van karma, tehát lehet pl valaminek a következménye, de most azért aki ezekben benne van, akár személyesen, akár hozzátartozó miatt, az tudja, hogy ez nem így működik. HA csak ennyin múlna az egész nem lennének mentális problémák, mert az emberek rájönnének, hogy jé ezt abba is lehet hagyni.

Most honnan jön ez a "nem az én dolgom, oldd meg magad, te tehetsz róla" hozzáállás, ami üvölt arról, hogy aki beszél róla, közelében se volt annak, amilyen ez valójában? Vagy ami spirituális, az ennyire "spirituális"? Nem várom, hogy más oldja meg bárkinek problémáját, csak feltűnik, hogy az észosztásból egyre többször hiányzik, hogy aki beszél erről tényleg valami minimális köze legyen arról, hogy ez mivel jár.

Vagy csak én botlok ilyenekbe?


2022. jún. 11. 22:28
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Vagy itt is a spiri egó dolgozik, hogy aki mentálisan ép, az már olyan magas szinten jár hogy csuda?
2022. jún. 11. 22:29
 2/12 Grimfox ***** válasza:
63%
A spirituális ego dolgozik, de nem azért, mert az illető mentálisan ép. A spiritualitás felé a mai világban a leggyakrabban pszichés problémákkal küzdők fordulnak. Akár felfedezett, diagnosztizált dologról van szó, akár rejtett, esetleg lappangóról. A spirituális ego is egyfajta kompenzációként alakul ki egy pszichés problémára. Legalább is jó esetben, mert ilyenkor könnyebb túllépni rajta. Nem mondom, hogy nincsenek mentálisan teljesen ép spirituális emberek, mert ez nem igaz. De sok a pszichésen problémás, és sokaknál ez kiütközik. Nálam is, régi barátaimnál is, a mai ismeretségi köröm 80%-ánál is. A "te csinálod magadnak", és a "hagyd abba" eléggé fura tanácsok. A "keresd a gyökerét", és a "változtass" majdnem ugyanazt jelenti, de mégis ad kiindulópontot a hogyanra. Ha valaki tényleg olyan fejlett spirituálisan, ahogy mondja, akkor azt is meg tudja mondani, hogyan keresd a gyökerét, és aztán hogyan változtass azon, amit találtál.
2022. jún. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%

Engem személy szerint a durva mentális problémáim sodortak az ezotéria irányába, mert már olyan állapotban voltam(vagyok is sajnos)hogy már azt gondoltam hogy elátkoztak.

Én inkább a racionálisok között találkoztam olyan kommentekkel, hogy csak te tudsz magadon segíteni, a pszichológus nem segít, stb…

Eddig sajnos azt tapasztalom hogy a spiritualitás csak meditációt ajánl maximum, mást nem tudnak kezdeni az emberrel

Az meg a személyes véleményem, hogy sajnos aki mentális beteg, az okkal mentális beteg(karma, balsors, felsőbb hatalom akár) és ezért nem lehet rajtunk segíteni.

2022. jún. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Grimfox ***** válasza:
86%
20 éve foglalkozok spirituális témákkal, de szerintem piszok veszélyes valakinek azt tanácsolni, hogy ne keressen szakorvosi segítséget a problémájára. A pszichológia képlékeny szakág, de közelebb van a spiritualitáshoz, mint bármely más jelenlegi tudományág. Ha a pszichiáter, és pszichológus együttes munkáját valaki igénybeveszi, minimum az állapotromlást meg lehet akadályozni, de sok esetben még javulást is el lehet érni. Főképp az új módszerekkel, amiket most honosítanak meg. A pszichoterápia ugyanúgy spirituális módszer, mint a meditáció, csak más megközelítés. Sok "racionális" gondolkodó pont ezért nem bízik a pszichológiában. Olyan szkeptikustól is olvastam kommentet, aki kijelentette, hogy a pszichológia nem tudomány.
2022. jún. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%
Mert még nagy arányban van jelen az én. Ha megtapasztalod azt, hogy na igen mélyebben is lehet nézni a világ dolgait, most mindegy hogy olvasott vagy belsőleg megtapasztalt dologról esik szó, könnyeddé teszi a saját nézőpontodat, mert a spiritualitás minden pontja megnyugtatja a keresőt, akár tapasztalva, akár tudati tartalmat nézve. Az út kezdetén meg a vége fele jellemezném ezt a fajta lenézést, az egyik azért mert az egó túlságosan aktív az új tapasztalat szerepe miatt,a vége azért mert az egód vágyna vissza a régen látott világra. Minél inkább én vagy annál inkább önzőbb, minél kevésbé vagy én annál inkább önzetlenebb
2022. jún. 12. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezhetem, hogy milyen spirituális irányzatok képviselőitől hallottad, tapasztaltad az általad leírtakat?
2022. jún. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%

4, szerintem sem tudomány, annak alapján, amit velem csináltak

Ha meg csak az állapotromlást lehet megakadályozni, az nekem már rég rossz.

Akkor tartanám valamire a pszichiátereket, ha végre elismernék hogyha valaki pl úgy érzi magát mint én, akkor annak receptre felírnak eutanáziát

Bár én kb 3 hónapja kezdtem el olvasni ezotéria témában, annyit sikerült leszűrnöm hogy létezik a balsors, a szerencsétlenség és szerintem van akinek az a karmája hogy kb 10 mentális betegségből hozzon tüneteket és szenvedjen mint egy kivert kutya. Az ilyen élethelyzet már nem lehet véletlen.

Pláne ha tömik gyógyszerrel, amitől csak rosszabbul van.

Látom a mintát a családban, szerintem kollektíven bűnözők lehettünk és ezért kell most vezekelni, ergo meg sem érdemeljük hogy jobban legyünk

2022. jún. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Aki egy másik élőlény (jelen esetben ember) felé lenézéssel és vádaskodással fordul, az közelében sincs semmilyen magasabb spirituális szintnek. Egyébként a modern "spiri" emberek kb pontosan ugyanezen a szinten vannak; maguknak akarnak segíteni, de tanulni, és a tanultak alapján viselkedni már luxus. Szóval nem feltétlen az irányzattal van gond, hanem azokkal akik vallják magukat valaminek, de közben rohadtul nem úgy viselkednek. (Egyébként nekem az a tapasztalatom, hogy a karmát nem a szenvedés oldja, hanem ha megemésztjük magukban hogy miért volt rossz amit tettünk, miért tettük, mit tanultunk belőle, megbocsájtunk magunknak, aztán örökre elengedjük.)
2022. jún. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is hallottam már olyanokat, hogy "minden betegségből meg tud valaki gyógyulni, ha igazán akarja" -> ebből azonnal le lehet vezetni az áldozathibáztató magatartást: "MEG LEHET GYÓGYULNI DE NYILVÁNVALÓAN NEM AKARTAD ELÉGGÉ!".

Van veleszületett érzékszervi fogyatékosságom. Hallottam azt is, hogy "ott van a megoldás, csak direkt nem akarod megtalálni", "az előző életed/életeid mocskával nem akarsz szembenézni és levezekelni amit csináltál, ezért van".

Minden nap gyengének, erőtlennek érzem magam, nagyon sok vizsgálaton voltam már a sok év alatt, rengetegmindent próbáltam ki, sok pénzem is ráment. Azt kapom, hogy "felmerül annak lehetősége", hogy "betegség-előnyért csinálom". Se figyelmet sem semmilyen előnyt nem lehet azzal "kicsikarni", mert "velem ez van", sőt, sok embert (egy idő után) dühíti is ha a tünetekről beszélek, mert sokmindenhez viszonyulnak az emberek úgy, hogy amit ők nem éltek át, azt elképzelni nem tudják. Viszont természetesen "ők meg tudnák oldani", meg "fogadjunk hogy energiaitalt iszol", "fogadjunk megiszol napi 20-25 kávét és nem tudsz ezért pihenni", stb. Amiből semmi se igaz. Az áldozathibáztatás a lényeg.

2022. jún. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#8: az én helyzetemről is leírod a véleményedet? (#9 voltam).
2022. jún. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!