Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogyan meditáltok? Illetve...

Hogyan meditáltok? Illetve hogyan kezdtetek meditálni?

Figyelt kérdés

Jelenleg Thétakert meditációit hallgatom, bár úgy érzem hogy nekem nem fekszik. Hogyan szoktátok? Zenével vagy anélkül? Illetve vezetett vagy nem vezetett meditáció?

Köszönöm a válaszokat, és bocsánat ha butaságokat kérdeztem. El kell kelkezdi valahol 🤗🥰



2022. júl. 6. 17:59
 1/9 Grimfox ***** válasza:
81%
Én nem vezetett meditációt szoktam, és szigorúan zene nélkül. Az esetek többségében qigong ülőmeditációt végzek, majdnem mindig a kis körforgás megvalósítása céljából, ritkán a testlégzés, és az öt kapu légzés gyakorlatot is megvalósítom. Amikor nem qigong meditációt végzek, akkor sem vezetett, vagy zenés meditációt csinálok. Olyankor elmélkedésre használom a meditatív állapotot.
2022. júl. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ment a zöld pipácska. 🤗
2022. júl. 6. 18:30
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Legtöbbször csak lélegzésre figyelek, 10-ug számolva, ha tudok, zazent ülve.


De egyébként Oshónak volt egy nagyon egyszerű technikája, de sehol nem találom a leírását azóta...

2022. júl. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én az elején vezetett meditációt hallgattam, zenével. Aztán később néha csak zenét.

Ajánlom a tudatos teremtés yt csatornát, azon vannak olyanok, amik olyan állapotba hoznak, amik után könnyebb meditálni, illetve meditációkat is talász:)

2022. júl. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2022. júl. 6. 22:37
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A "mozgó" meditációt tartják az egyik legnehezebbnek az egyhelyben ülősökhöz képest, viszont nekem könnyebb elmélyülni egy harcművészeti edzésen, valahogy ott sokkal jobban jelen tudok lenni, itt meg elvisznek a gondolatok.
2022. júl. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Esetleg a jóga is ilyen, az is egy fajta meditáció tud lenni, ha a testedre figyelsz:)
2022. júl. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Jógával már egy ideje próbálkozom. Bár még elég béna vagyok benne. Akkor sem adom fel 🥰
2022. júl. 7. 22:01
 9/9 anonim ***** válasza:
2022. júl. 8. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!