Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi a tudományos magyarázat a...

Mi a tudományos magyarázat a spirituális inga működésére?

Figyelt kérdés

Alapvetően szkeptikusan viszonyulok minden ilyesmihez, ezért szeretném elkerülni az ezotéria kategóriát, ott valószínűleg nem azok találnák meg a kérdést, akik az én szemszögemből közelítik meg a témát.


Erre gondolok: "Az inga az intuícióid és a hatodik érzéked által tud működni. Fogadóként és közvetítőként szolgál a magasabb rendű útmutatódhoz, védőangyalodhoz, spirituális tanítódhoz. Ahogy az inga megmozdul, válaszokat kaphatsz a kérdéseidre. Az a legjobb, ha eldöntendő kérdéseket teszel fel, amelyekre igen vagy nem lehet a válasz." ( Bővebben: [link] )


Azt az opciót, hogy csak random tekereg, lehetőleg engedjük el, mert a saját szememmel láttam, ahogy "engedelmeskedett" két barátnőmnek is, azaz amikor arra kérték, hogy igent mutasson, igent mutatott, amikor arra, hogy nemet, akkor nemet, amikor talánra, akkor talánt, és helyes válaszokat "adott" egzakt tényekre (pl. személyek születési éve, helye) vonatkozó tesztkérdések sorozatára. Valahányszor feltették ugyanazt a kérdést, következetes volt rá az inga válasza, még akkor is, amikor először az egyikük, utána a másikuk tette fel, tehát nem volt szükséges mindig ugyanannak az embernek ismételnie meg az adott kísérletet ahhoz, hogy működőképesnek látsszon a dolog. Hármunk közül én voltam az egyetlen, akinek tényleg csak össze-vissza lengedezett az inga, gyanítom, hogy én voltam rá a legkevésbé fogékony, de a barátnőim sem vak hittel vetették bele magukat, inkább "miért ne" alapon.


Az ideomotoros tevékenység fogalmáról ("a szuggeszciók, elvárások akaratlan és öntudatlan hatását jelenti az izommozgásokra") olvastunk, de nekem nem egészen tiszta, hogy akinek amúgy nulla gyakorlata van az ingázásban, tehát nem tárolhat a tudatalattija információt arról, hogy melyik izmának milyen "finommotorikus" mozgást kell végeznie ahhoz, hogy olyan eredmény jöjjön ki, amilyenre ő (akár tudat alatt) számít, az mégis hogy lehet képes egymás után vagy harmincszor helyes választ sajtolni ki az ingából különböző kérdésekre. Mert itt most olyan emberekről beszélünk, akik életükben először vettek a kezükbe ilyen eszközt.


Bocsánat, ha hülyeségnek hangzik az egész, én sem hittem, hogy lesz valaha hasonló jellegű kérdésem, de nem tudom/tudjuk hová tenni ezt a jelenséget, szóval bármiféle információ segítséget jelent.



2022. júl. 13. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:
83%

Tudományos magyarázat csak annyi van, hogy az illetö nem tudatosan kezdi megfelelöen mozgatni az ingát.

A nem tudatos mozgásokhoz nem kell "gyakorolni" elöre, egyszerüen ugyanazt a mozgást végzi, amit direkt mozgatáskor is tenne, csak egyrészt nem jut el a tudatához, hoyg mozgatja, másrészt a mozgások sokkal finomabbak, kisebbek, viszont inga esetében az egymás utáni pici mogások egymást felerösítik.

2022. júl. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%

Pedig tényleg arról van szó, hogy az ember észrevétlenül mozgatja az ingát. Ehhez nem kell se gyakorlat, se szándékosság: a kezedbe fogod, leülsz, és csak arra koncentrálsz, hogy induljon el az egyik irányba.


Ha viszont valahogy rögzíted a kezed, hogy tényleg ne mozogjon, akkor az inga sem mozdul meg.

2022. júl. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
52%

Én kulcsos könyvet használtam gyakrabban. Nekem az vált be. Határozottan elkülönithető érzés volt, amikor én mozgattam az ujjamon a könyvet és egész más volt, mikor "valami" mozgatta.

Na az ingával is kb hasonló érzés, csak az ingánál súlya és mérete miatt nekem nem volt a különbség annyira megfigyelhető.

2022. júl. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
17%
Az inga tökéletesen működik, amikor tudatosan használjuk. A mozgást a tudatalatti elme váltja ki, amely közvetlen kapcsolatban áll az Univerzummal/Istennel/Teremtéssel - ahogy tetszik. Hókuszpókusznak az tartja, aki nem használja, illetve nem hisz benne. Érdemes eldöntendő kérdést feltenni, akkor egyértelműen tud válaszolni - vízszintes mozgás = nem, függőleges mozgás = igen. Ha a mozgása zavaros, akkor a tudatalatti nem képes válaszolni, vagyis: legyél egyértelmű, akkor ő is az lesz.
2022. aug. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!