Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Megkaptam volna a választ ?...

Megkaptam volna a választ ? Történt már valakivel hasonló eset?

Figyelt kérdés

Régóta gondolkoztam azon, hogy ki is az én Isten,bevallom őszintén több isten hitű vagyok. Pár hete aztán vettem egy macskát,gondolkoztam mi legyen a neve, de mivel már 5 hónapos volt és halgatott a nevére, amit a tenyésztőtöl kapott így gondoltam, jó akkor marad a név,úgyis ez szerepel a törzskönyvben is. Ismételgettem mindig a nevet Ilia - Ilia, olyan fura, gondoltam megnézem már mit jelent a neve.

Ilia jelentése: Jahve az én istenem.



2022. szept. 19. 21:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sehol nem találtam ilyen jelentését, csak azt, hogy "Isten az úr". Ezzel szerintem nem vagy előrébb. Azon kívül meg minden helyen mást írnak hozzá.
2022. szept. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én nem néztem magyar oldalakat, de én a Jahves változatot találtam meg először és több helyen is. Másodszorra azt a jelentést, amit te.



[link]

2022. szept. 19. 22:13
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Azér egy macskát Istennek nevezni, az is kemény:D

De nem gondolom, hogy ez akkora jel lenne. Ismerősöm kutyáját Flokinak hívják. AKkor ő most skandináv?:D

2022. szept. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha folyton Istenen és vallásos jellegű témákon jár az eszed, akkor kellő idő elteltével mindig lesz valami, ami beigazolni láttatja a megérzéseidet. Ha nem volnál vallásos gondolkodású, úgy keresel rá a névre, akkor is ezt a konklúziót vontad volna le? Persze hogy nem. Max. azt tudod monfani, de azt sem biztosan, hogy a tenyésztő vallásos ember. Azért nem biztosan, mert a mai világban a nevek nagy százalékának valamilyen valláshoz kötődő eredete van. Pl. Ádám vagy Éva.
2022. szept. 20. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát a tenyésztő nem hiszem, hogy azért adta neki a nevet, mert vallásos lett volna. Ez a cica az I alomban született, ami azt jelenti, hogy az összes alomtestvérének I betűvel kezdődik a neve. Hónapokig kerestem a megfelelő cicát, több ország tenyésztői közül választottam ki Iliát, gyakorlatilag több száz macskát néztem végig a neten, de mindig vissza tértem az ő fotóihoz. És ha még ez nem lenne elég 1500 km ert utaztam is miatta,pedig vehettem volna itt is,ebben a városban, ahol lakok és ennyi erővel elhozhattam volna Igort a testvérét, de én őt választottam. Szóval, nekem ez így elég gyanús.Persze lehet rá azt mondhatni, hogy ez csak egy véletlen, de én nem igazán hiszek már a véletlenekben, szerintem mindig minden okkal történik. Na mindegy, gondoltam megosztom itt az oldalon Ilia történetét!
2022. szept. 20. 15:25
 6/6 anonim ***** válasza:

Húha

Még sosem hallottam olyan emberről, aki fizetett volna macskáért.

Nálunk mindenkinek úgy lett macskája, hogy elkezdte etetni azt, amelyik amúgyis bejárt a kertjébe:D

2022. szept. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!