Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Akik látják a gyertyaláng (és...

Akik látják a gyertyaláng (és egyéb fényforrás) körüli színeket! Hogyan következnek egymás után a színek a középpontból indulva? Amennyi színt felismersz, azokat sorold fel.

Figyelt kérdés

Sugarakat is látod?


Csak olyan írjon, aki látja. Nem fotó, nem leírás érdekel.


Köszönöm!



2022. nov. 3. 22:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hát gondolom fehér kék zöld sárga narancs piros


Vagy fordítva. De inkább az első.


Én nem látom, de mégis írtam, mert szerintem többen fognak válaszolni neked ha látják hogy nem 0 válaszos a kérdés.

2022. nov. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Lucifer-666 ***** válasza:
53%

RGBYS rendszerben:


#1006A1D255

#5000002A35

#000000FF40

#0808080801

2022. nov. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Várjatok, micsoda? Nem mindenki látja a fényforrások körüli színeket? Azt hittem hogy ez teljesen természetes, és mindenki ugyanúgy látja.

Egyébként a szívárvány színeit látom egy körben, belülről kifelé - Piros, narancssárga, citromsárga, zöld, világoskék, sötét/indigókék, és lila.

Egyébként biztos hogy ennek ezoterikus oka van, és nem egészségügyi?

2022. nov. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

#3. Köszi! Amikor sötét van a szobádban, légy szíves, kapcsold be az okostelefonon a LED világítást. És nagyon alaposan nézd meg a színeket. A közepén, pontosabban a fényforrás körül milyen színt látsz?

És afféle fényszálakat, sugarakat is látsz?

Bíbor színt is látsz?


Nem látásprobléma. Nyugi.

2022. nov. 4. 14:30
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem látja mindenki. Kérdezd meg az ismerőseidet, ha gondolod, hogy ők látják-e.
2022. nov. 4. 14:31
 6/13 anonim ***** válasza:

3-as vagyok, visszatértem ide mert időközben "megfejtettem" az okokat. Tényleg egészségügyi.

-A szivárvány vagy az "aura" ami éles fények körül megjelenik természetes, de folyamatos észlelése indikátora lehet idegen testnek a szemben, vagy kezdődő szürke és zöld hályognak.

-Azok a fénycsóvák amiket egy lámpa körül lehet látni (főleg éjszaka) szemtengelyferdülés miatt láthóak. Egészséges személy nem lát semmilyen fénycsóvát egy lámpa körül.

Mondjuk így belegondolva logikus, édesapám glaucomával kűzd, én magam szemüveges vagyok, és van szemtengelyferdülésem is. Illetve plusz egy olyan betegség ami miatt 0/24-ben olyan a látásom mintha egy statikus TV-be bámulnék, sötétben rosszabb. De az utóbbi egy veleszületett állapot, és az agyi idegek sérülése miatt van.

2022. nov. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Elképzelhető, hogy ilyen okai is lehetnek, de én nem erre az esetekre gondolok.


Amúgy az infód attól függ, hogy azokat honnan vetted.

2022. nov. 10. 15:14
 8/13 anonim ***** válasza:

#3-as újra itt:) Bemásolgatom azokat a cikkeket és képeket ami alapján a választ adtam:

1. [link]

Egy általános leírás a szemtengelyferdülésről, említést tesz arról hogy tünetként megjelenhet homályos látás, fejfájás és a szem fénytörésével kapcsolatos hibák.

2.

[link]

Egy angol nyelvű cikk ugyanerről. Itt igazából a képek a fontosak, azt mutatja hogy hogyan lát egy normál ember, illetve az akinek szemtengelyferdülése van. Valamiért magyar cikkekben nem raknak be képeket hozzá, csak így találtam meg. Én is így látom a fénycsóvákat például, éjszaka és esőben jobban. Tünetként itt ide van írva a fényforrás körüli színes glória/aura, bár a Házipatikás cikkben nem volt ilyen. (Ha igen akkor pontatlanul olvastam) Ha Google keresésbe beírod hogy "Astigmatism lights" akkor több, hasonló képet fog kidobni. Meglesheted hogy te esetleg így látod-e a fényeket, vagy teljesen máshogy.

3.

[link]

Itt egy Orvos ad választ egy Hölgynek akinek homályos látása volt és a fényforrások körül szivárványszínű aurát érzékelt. Itt a glaucoma egy lehetséges tüneteként van leírva, bár betippelem hogy a szem módosult fénytörése is okozhat hasonlót, és nem kell feltétlen a legrosszabbra gondolni.

4.

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__szemproblemak__4887..

Egy ősrégi kérdés az oldalról ugyanebben a témában. Az egyik válaszoló alátámasztja hogy ez a glaucoma egy lehetséges tünete, egy másik válaszoló pedig azt hogy ő is tapasztal ilyet régóta, de kutya baja sincs.

5.

[link]

És végül egy kép arról hogy hogy kell elképzelni ezt az aurát és szivárványt.

A képet ebből az angol nyelvű cikkből szedtem:

[link]

2022. nov. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de nem fogsz meggyőzni.
2022. nov. 10. 16:42
 10/13 A kérdező kommentje:
Ja és voltam szemvizsgálaton, a hölgy szerint "sasszemem" van. :)
2022. nov. 10. 16:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!