Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A tudományosok akkor is a...

A tudományosok akkor is a nagy bummban fognak hinni ha lejön Isten vagy egy földönkívüli civilizáció amelyek megmondják, hogy badarság az egész?

Figyelt kérdés
2022. nov. 12. 14:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
A tudósok a vallási fanatikusokkal ellentétben nem HISZNEK a dolgokban...
2022. nov. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

1


Ja, hanem tudják pontosan, hogy mi robbant ezelőtt 13,7 éve. :D


Ez csak egy elmélet amit elhisznek és amiben HISZNEK!!

2022. nov. 12. 15:29
 3/11 anonim ***** válasza:
85%

Egyet nem értek, kérdező:

HITBÉLI kérdéseket miért a tudományon teszel fel?

2022. nov. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

Most se hisznek ilyesmiben. Elfogadják, mivel lényegében minden eddigi felfedezés ezt bizonyítja.

Ha jön valami idegen, kérdés hogy mit és hogyan bizonyít.

2022. nov. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon érdekes kérdés.:)Kezdjük szerintem a földönkívüli civilizációval.Ha lejönne egy ilyen és azt mondanák,hogy tévedünk ebben az ügyben,akkor érdemes megvizsgálni azt,hogy miért vannak ekkora eltérések az elképzeléseinkben.Majd ezután megtalánánk azt az elméletet ami mind a kettő faj elképzeléseinek megfelelne.Ami akár lehetne az Ősrobbanás is,azért,mert elképzelhető,hogy ezen a téren az emberiségnek van nagyobb tudása,de lehetne az ő elméletük is.


Most szerintem jöjjön Isten.Valószínűleg Isten alatt egy mindenható és mindentudó lényt értesz aki teremtette a világot.Nos,az,hogy mindenható-e és mindentudó-e nem vizsgálható,mivel elképzelhető,hogy csak ő hiszi ezt magáról.Azt,viszont vizsgálhatjuk,hogy Ő teremtette-e a világot.Ha tényleg ő teremtette a világot,akkor tud valami bizonyítékot is nyújtani erre és betudja bizonyítani azt is,hogy nem volt Ősrobbanás,se evolúció.



Az a válaszom tehát,hogy ha lenne ezeknek a lényeknek elfogadható bizonyítéka arra,hogy nem volt Ősrobbanás,illetve evolúció,akkor nem hinnék bennük többé.Viszont mivel nem jött le Isten és nem volt semmilyen élőlénynek jobb elmélete eddig,én ezért hiszek ezekben.



Én nem gondolom azt,hogy materalialista volnék,hisz én hiszek Istenben,bár nem olyanban amilyennek mások elképzelik.Én abban hiszek,hogy a világ az Isten és reinkarnáció van.Ugyanakkor amikor tudománnyal foglalkozok,akkor félreteszem ezt az elképzelésemet.


Végszóként azt üzenem a kérdezőnek,hogy:Tudd azt,hogy nem tudsz semmit.Én se tudok semmit.És senki se tud semmit.Ez a három mondatom azt jelenti számomra,hogy semmiben se legyen senki se biztos,mert csak az Isten tud biztosat.

2022. nov. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Psycho ***** válasza:
91%
Kedves Kérdező! És ha lejön Isten, és azt mondja, a tudománynak mindenben igaza volt, akkor Te mit fogsz hinni?
2022. nov. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
95%
Térjünk vissza a kérdésre akkor, ha a fent nevezettek már lejöttek és elmondták a mondanivalójukat.
2022. nov. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%

Senki sem hisz a "tudományosok" közül Nagy Bumm-ban most sem, mert nincs szükség arra, hogy higgyenek benne. A tudomány modelleket állít fel, amit folyamatosan összevetnek a kutatási adatokkal. Ha ezek ellent mondanak a modellnek, akkor vagy elvetik az egészet, vagy módosítják.


Az eredeti Einstein egyenletek, vagy említetem a pap-fizikus Georges Lemaître atya számítsait, a vöröseltolódás, a kozmikus mikrohullámú háttérsugárzás, a részecskegyorsítóban végzett kísérletek mint a Nagy Bumm modell helyességét támasztják alá. Sőt, ha tudom, a hidrogén és a hélium eloszlása is azt bizonyítja, bár ennyire nem vagyok jártas a témában.


Ha valamilyen földönkívüli/földöntúli intelligencia azt állítja, hogy a modell téves, akkor a fizikusokat az fogja érdekelni, hogy mivel tudják bizonyítani.


Mellesleg vannak vallásos emberek, akiknek nincs bajuk a Nagy Bummmal. A Katolikus Egyház például elfogadja.

2022. nov. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
88%

*említhetem

*Sőt, ha jól tudom


(8. voltam)

2022. nov. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 UlfOrmson ***** válasza:
85%
Az ugye megvan kedeves kérdező, hogy az ősrobbanás elméletét egy belga katolikus pap, Georges Lemaître dolgozta ki.
2022. nov. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!