Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Lehetséges ez a szangvinikus...

Lehetséges ez a szangvinikus melankolikus kolerikus flegmatikus személyiség beosztás? Elvileg kell hogy a teljes skálát szabadon megéljük. Ez összefügg a csakra működésekkel?

Figyelt kérdés

Nem úgy van hogy mindenkiben van mindegyikből, és különböző helyzetekben jön elő?


Kinek áll érdekében a másikat kritizálni és figyelmen kívül hagyni annyira hogy dühös legyen? (flegmatikus)


Kinek áll érdekében többnek érezni magát, megfélemlíteni és szolgává tenni valakit? (kolerikus)


Kinek áll érdekében vallatóvá tenni és energiát lopni valakitől? (melankolikus)


Kinek áll érdekében figyelmetlennek és gyerekesen boldognak érezni magát? (szangvinikus)



2022. nov. 17. 18:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Mire is akarsz kilyukadni?
2022. nov. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát ööhm talán hogy a csakrák azok mindenkiben működnek, mindegyikhez tartozik érzelem, az elfojtások nem jók, buddhizmus stb. Pl ugye van a 4 ártó érzelem harag féltékenység gőg félelem kétség. (Hopp ez már 5.)

És akkor ezeket nem szabad elfojtani és kontrollálatlanul kiengedni hanem át kell őket alakítani. Na és akkor vannak a játszmák, és ilyenkor valaki beleragad egy szerepbe ideiglenesen, pl lemegy az energiaszintje valakinek, nekiáll játszmázni, bevonja a másikat is, aztán ez lecseng és egy darabig semmi.

És olvastam ezt a felosztást amit írtam a kérdésben (szangvinikus stb). Na és arra jutottam hogy ez lehetetlen hogy valaki csak az egyik típust testesítse meg, mert mindegyik benne van mindenkiben. Nem tetszik hogy be kell sorolni az embereket.

De gondoltam hátha valaki okosabb ebben és elmagyarázza. Mivel ezeket csak most nemrég olvastam-néztem.

2022. nov. 17. 19:28
 3/4 anonim ***** válasza:
Minden ember más. Van egy temperamentuma ami domináns. Hogy a csakrái hogyan működnek, az megint más. Elemek szerint a tűzjegyek kolerikusak, a levegőjegyek szangvinikusak, a földjegyek melankolikusak, a vízjegyek flegmatikusak.
2022. nov. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem kell besorolni az embereket, ha neked nem szimpatikus, akkor ne használd. De amúgy az a lényege, hogy bizonyos tulajdonságok alapján lehetséges és ez egy jó önismereti dolog is lehet. Ez egy skála amúgy, nem azt mondja, hogy 4 féle ember van és kész, maga az elmélet is az, hogy mindenkiben lehet mindegyik, de azért van általában 1 (néha 2), ami kiemelkedik, ami általánosságban a legjellemzőbb az illetőre.

A csakrákhoz ennek semmi köze.

2022. nov. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!