Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha minden üres és nincs...

Ha minden üres és nincs semmi, akkor ki mondja azt hogy nincs semmi, egyáltalán hogy néz ki a semmi?

Figyelt kérdés
Senki nem mondja azt hogy senki (Micimackó)
2022. dec. 7. 10:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A "semmi" nem azt jelenti hogy üres, hanem egy olyan "üresség" ami tartalmaz mindent, de meghatározhatatlan, mint a taoista hagyományban a faragatlan kőtömb, ami tartalmazza a bármivé válás lehetőségét.
2022. dec. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Minden amit látunk, érzékelünk az valami. Az egész univerzum, annak anyagai, és a benne levő létformák keletkezett dolgok. Formák az ürességben. Azonban aminek kezdete van, annak vége is.. Minden ami megfigyelhető idővel szertefoszlik, megszűnik. Aztán ami marad az a semmi.
2022. dec. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Senki. De miért kellene bárkinek mondania, ha már csak minden üres és semmi lenne? De most nem az.
2022. dec. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
De hát ha minden üres az már valami. A minden. Úgyhogy nem semmi.
2022. dec. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A semmi nem megfigyelhető.

Amit már meg lehet figyelni az valami :)

2022. dec. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A semmi az paradox módon a minden, ahogy az első válaszoló írta. Attól lesz üres, hogy nem differenciálódik. Attól lesz valami, hogy szétválik újra meg újra. Ha ez visszafelé történik akkor létrejön a semmi. Az üresség= minden= Isten= én.
2022. dec. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Igen ezt tanítják ahogy a 6 mondja.

Kérdés hogy miért jó nekünk az ha nem differenciálódik? Pl ha összekeverik a festékeket szürke lesz, ha meg külön vannak, akkor lehet egy festmény belőle.

Igazából ezt nem tudom miért ennyire jó ha nem differenciálódik?

Mik az előnyei?

2022. dec. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

7

Hogy nyugi van. A fehér nem féltékeny a feketére.

2022. dec. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A semmi az nem semmi, hanem a meg meg nem jelent valami.
2022. dec. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
7: pont erre gondoltam az előbb, hogy én nem szeretem a barna masszát, színeket szeretnék látni...egyébként szerintem nem jó dolog, legalábbis engem nyomaszt.
2022. dec. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!