Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogy kerülhetnék ki a jelenleg...

Hogy kerülhetnék ki a jelenlegi toxikus kapcsolatomból ezoterikus gyakorlatokkal, ha nem látok racionális módot a kiútra?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem akarok itt lenni, de már nem látom a kiutat racionálisan. Egyedül akarok lenni, vagy egy normális kapcsolatban. Nem értem, ha már évek óta teljes szívemből gyűlölöm ezt a helyzetet, akkor miért vagyok még mindig itt, miért nem alakul bármi körülöttem úgy, hogy ne kelljen itt lennem. Ez valami börtönélet számomra a reinkarnáció folyamatában?

Praktikus, hétköznapi tanácsok nem érdekelnek, köszönöm!


2023. jan. 20. 10:35
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
18%
Írás helyett lepontozni szokott.
2023. jan. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
22%
Nem értem milyen ezoterikus gyakorlatokra gondol, mágiázni akar vagy mi?
2023. jan. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 Grimfox ***** válasza:
67%

Az ilyen helyzetekben nem a világ alakul úgy, hogy neked jó legyen, hanem te alakítod a világot úgy, hogy jó legyen. Nem börtönéletről van szó, hanem a cselekvés hiányáról. Esetleg egy az egyben a döntés hiányáról. Azt tudod, mire vágysz(nagyjából), de várod, hogy egy külső esemény, vagy cselekedet indítsa el az életedet ebbe az irányba. Ez így nem működik. Nevezheted persze börtönéletnek is, de nem azért börtön, mert nem tudsz kiszabadulni, hanem mert nem teszel erőfeszítést. Erre persze mondhatod, hogy honnan tudhatnám, hiszen nem ismerlek, és nem is írtál róla. Onnan tudható, hogy kapcsolatról írtál. A kapcsolat léte, vagy nemléte pedig teljesen azon múlik, hogy elhatározod e magad, és lépsz e.

Erre maximum egy használható ezoterikus módszer van. A meditáció. A problémára fókuszálva a figyelmed felmerülnek lehetséges megoldások, amiken tovább meditálva meg tudod találni a megfelelőt. A megfelelő nem jelenti, hogy kellemes. Csak azt, hogy kivezet a jelen helyzetből.

2023. jan. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
71%
Szeretünk Grimfox! Legyél itt gyakrabban! ❤️
2023. jan. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
5%

Egyetlen helyzetet tudok elképzelni, amikor nem tud valaki kilépni egy kapcsolatból, ha nincs hova mennie… sajnos láttam már ilyet, vagy ha esetleg egy férfi megfélemlítésben tart egy nőt… sajnos ilyenről is hallani sokszor.

De egyébként ez tényleg nem ezoterikus kérdés, egyszerűen ki kell lépni…

2023. jan. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
6%
Ertem én, hogy ítélkezésnek érzed a válaszokat, de ebből a kevés információból nem tudunk tanácsot adni. Írhatnál egy két sort, hogy mi az igazi problémád a kapcsolatodban. Vernek? Szavakkal bántanak? Unatkozol? Se veled, se nélküled? Nem enged el a másik fél? Mit próbáltál eddig tenni? Részletek nélkül csak sötétben tapogatózunk, és csak neked nem tetsző válaszok fognak születni.
2023. jan. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 A kérdező kommentje:
Olyan az egész, mint egy sz@r iskola, ahol soha nem fogsz megfelelni a tanárbácsinak. Már annyira a részemmé vált az örökös stressz, hogy nem is tudom, milyen anélkül élni, teljesen elvesztettem már önmagamat vagy soha nem is voltam meg magamnak, mert amúgy is toxikus családban nőttem fel. Nem vernek, de erre is volt már 1-2 próbálkozás a múltban (visszaütöttem). Szavakkal bántanak, de én is. Tulajdonképpen úgy lehet röviden összefoglalni, hogy amikor fiatalon találkoztunk, akkor se tetszettem neki, meg nem feleltem meg az igényeinek (és hogy őszinte legyek, nekem se ő...), csak beérte velem, mert nem volt túl népszerű, és kellett valaki. Aztán folyton ment a problémázás meg csesztetés, volt a fejében valami nő ideál (valami egybites ártatlan liba), aminek nekem egyfolytában meg kellett felelnem, és ha kilógtam valahol, akkor mindig jött a számonkérés. Aztán ahogy elkezdett dolgozni meg idősödni, kinyílt a csipája, és már tényleg azt se tudta, hogy mibe kössön folyton bele, meg folyton azt hallgattam, hogy ő a nők álma, én meg meg se mukkanhattam, mert minden alkalommal, ha fel mertem vinni a hangomat az volt a reakció, hogy akkor húzzak el, meg akkor még fél évig ne legyenek gyerekek, hogy át tudjuk gondolni, aztán amióta lettek gyerekek, azóta visszavett, de inkább csak megkeseredett és magába fojtja a dolgokat, és a munkába menekül a közös életünk minden más részét meg szabotálja. Sehová se hajlandó jönni a gyerekekkel, ha rajta múlna, kis túlzással, legszívesebben bezárná őket a szekrénybe, hogy ne legyen velük gondja, de elmondhassa országnak világnak, hogy azt is kipipálta, hogy neki gyereke van. Na mindegy, nem is tudom, mit vártam ettől a kérdéstől, valószínűleg ha nagyobbak lesznek a gyerekek, mondjuk iskolások, úgyis vége lesz, másoknál is ezt látom, hogy addig bírják ki, akkor már nem kell az isteni csoda hozzá. Már csak 6 év.
2023. jan. 20. 19:27
 28/41 anonim ***** válasza:
56%
Hu ez is a hangfelnememelő verseny. Írj neki egy oklevelet, hogy megnyerte a hangfelnememelő versenyt, aranyérem, kupa, és akkor talán abbahagyja.
2023. jan. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 A kérdező kommentje:

28

Imád azon lovagolni, hogy olyan helyzeteket teremt, amikor már nincs az az ember, aki ki nem akadna rajta, és mikor elszakad a cérna, akkor mutogat, hogy milyen civilizálatlan proli vagyok.

2023. jan. 20. 20:04
 30/41 anonim ***** válasza:
77%
Nézd meg a nárcisztikus videókat youtube-on. Tudom nem túl profik, kicsit szedett vedett, de egy kicsit segíthet, mostanában tettek fel egy sok részes sorozatot, épp erről szól.
2023. jan. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!