Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Melyik ezoterikus tan képvisel...

Melyik ezoterikus tan képviselői tűrik legkevésbé a kritikát?

Figyelt kérdés

2023. febr. 8. 14:57
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
53%
Azok elsimulnak,ahogy egyre több részlet, szimbólum, visszacsatolás, szerkezeti elem kap magyarázatot, értelmet sugallat által. Ez ilyen parapszichológiai dolog ezoterikus kifejezéssel. XD
2023. febr. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 Grimfox ***** válasza:
53%
Nekem úgy tűnt, a hit által simulnak el. Akik nem hiszik, de mélyen tanulmányozzák akár a keresztény tanokat, akár más tanításokat, csak egyre mélyebb szakadékokat látnak ott, ahol a valódi szellemi tanítást emberek módosították.
2023. febr. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
53%
Amíg kívülálló valaki, hogyan is mutatkozhatna még több? Ez automatikus.
2023. febr. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 Grimfox ***** válasza:
57%
Igen, ezért is írtam, hogy szerintem a hit simította el a különbségeket, töréseket.
2023. febr. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
53%
Én meg azért írtam, hogy éppen a hit segít megérteni azt, ami törés egy szemlélőnek. Többször nem szükséges elismételned.
2023. febr. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
48%
A hibákra fel lehet hívni a figyelmet, de ha valaki folyton a hibát keresi a másikban, az inkább spirituális gőg és perverzió. Egy tanító/emelkedett lélek azért van, hogy emeljen, fejlesszen, erősítsen.
2023. febr. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:

26 Akkor fel lehet hívni a figyelmet valamikre, vagy nem? Mert az ilyen de-vel kezdődő mondatrészek általában tagadják az előtte lévő részt.

Van ilyenkor kíváncsiság a tan követőkben, hogy mi hogy van a valóságban?

Neked amúgy ki kritizált meg és mit? Személyes friss tapasztalatból írsz, hogy valamit kritizáltak?

Igazából sokszor nem is hibákról van szó szerintem, hanem továbbfejlődési lehetőségről (főleg ha viszonylag új tanokról van szó és azt szeretné valaki hogy működjön)

Még az ilyen paradoxon szokott vicces lenni, pl hogy a tan szerint egyek vagyunk minden lénnyel, de aki kérdez a tanról, azzal már mégse.

2023. febr. 9. 09:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!