Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mágia és több istenhit, wicca...

Mágia és több istenhit, wicca vagy new age spiri univerzummal vagy isten angyalokkal?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekesnek találom, hogy ennyi minden van… vagy mégsem? Mert akik ezeket “reklámozzák”, vagy követik esetleg ezáltal akarnak másból pénzt kicsikarni, mind azt mondják az az út az igazi. Tehát kérlek leírnád, hogy te melyik utat követed? És miért vagy biztos benne, mi az a tapasztalás ami teljesen bebizonyította számodra annak valóságosságát?


Pl: Van a mágia, ugye ezt is több részben láttam: wiccák, gótikus - démónikus mágusok, akkor angyalmágiások, vagy éppen különböző istenségekkel dolgozók és még sorolhatnám.


New age - az univerzumba vetett hit. Szerintem ezt nem is kell részletezni… elég egy röpke jó gondolat és milliomos leszel…. :)


Akkor a buddhizmust követők….


És végül de nem utolsó sorban a nagy Teremtő és angyalok.

Vagy a hagyományos vallások, kereszténység, muszlimok…



2023. márc. 14. 14:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A spirituális utak kiválasztása és követése az egyén döntése. Azonban fontos, hogy alaposan megvizsgáljuk a különböző lehetőségeket, mielőtt döntünk, és ne hagyjuk, hogy a külső hatások vagy nyomások irányítsák a döntésünket.


A spirituális tapasztalatokat nehéz szavakkal leírni, mivel ezek az egyéni élmények nagyon szubjektívek. Azonban az emberek tapasztalatai és hitei segíthetnek nekünk jobban megérteni és értékelni az életünket.


Az fontos, hogy bármi is legyen a spirituális út, amit követünk, azt tiszteletben kell tartanunk, és tiszteletben kell tartanunk mások szabad akaratát és vallási meggyőződését. A tolerancia és az elfogadás kulcsfontosságú ahhoz, hogy együtt élhessünk a sokféleségben.

2023. márc. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 AvatatlanSzemlelo válasza:
100%

(Megjegyzés: a buddhizmus régebbi hagyomány, mint a kereszténység vagy az iszlám.)

Néhány szempont, hogy kiszűrd a haszontalanokat, függetlenül attól, mit is keresek:

1. Aki/ami csak pénzért/ellenszolgáltatásért tanít, az nem igaz tan, nem igaz tanító.

2. Fordítva is igaz, a valódi tudás nem megvásárolható (lásd pl Simon mágus történetét.)

3. Aki evilági/fizikai jutalmat kínál, ne hallgass rá, lépre akar csalni. Az igazi szellemi út nem kirándulás, hanem feladat, amelynek jutalma önmaga elvégzése.

2023. márc. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen mi a kérdés?
2023. márc. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

3-as… Tulajdonképpen tudsz mondatokat értelmezni? :)

Fuss neki kérlek mégegyszer. ;)

2023. márc. 15. 13:25
 5/10 anonim ***** válasza:
48%

Én az igazi utat követem, nem emberi alkotmányt. Istent szolgálom és haladok felé. Nem tudom mi az a new age spiri univerzum, de minden más amit leírtál bőven rendelkezik igazságtartalommal. Minden mágia. Csak az létezik rajtunk kívül; a teremtettünk. Több istenhit? Hit nem, de több igen. Hisz látod. Te is vagy és én is. Wicca? Volt régről szerelmem, aki wicca volt. Nem tudatosan, de nem ellenkezett, amikor hatalmas megérzései és látomásai voltak.

isten angyalokkal? Bizony. Sőt még sok mindennel. Sok sok szeretettel és óvással.

2023. márc. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A New age nem azt jelenti hogy az univerzumba vetett hit mert a wicca bár újpogánynak számít mert 70 éve alakult meg abba a formájába amit ma ismerünk, azon belül is vannak new age neowiccák akik avatás nélkül rohangálnak fel-alá és művelik a saját neowicca cuccaikat. (amivel nincs semmi baj, teljesen valid az is) Én a tradicionális wiccát követem és mégpedig azért mert nem kérnek érte pénzt, viszont ők is imádják az okkultat, egy fantasztikus társaságnak vagyok a része amihez úgy referálnék mint ahhoz a családomhoz akikkel életekkel ez előttről is ismertük egymást, egyenlőséget vall ember és ember között. A wicca célja hogy benne maradjon a szamszárában, a folytonos körforgásban, azért hogy a család újra és újra együtt lehessen hogy élvezzük együtt az életet és szerethessük egymást, mindezt úgy hogy mágiával is foglalkozunk. Ez alapvetően is nagyon szép gondolat szerintem, de ami mégis a legnagyobb behatást gyakorolta rám azok a benne lévő emberek voltak akik között újra rátaláltam önmagamra. Ettől függetlenül a wicca nem való mindenkinek, nem is szívesen látnak benne mindenkit. Szóval nem mondanám hogy világvallás lesz, nem is baj, én ezt követem mert ebben találtam meg magam. Valamint a wicca nem zárja ki a többi vallást. (max más vallások a wiccát pl a buddhizmus mert az ki akar lépni a szamszárából, a kereszténység kizárja mert a tanai szerint minden ami mágia az gonosz stb) Remélem kielégítő volt az indoklás :D
2023. márc. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6.

Hát ha téged érdekel valami, akkor miért én "futosgáljak"?

2023. márc. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7-es nem értem a kérdésed :D Újra fogalmaznád?
2023. márc. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Tulajdonképpen mi a kérdés?"


"te melyik utat követed? És miért vagy biztos benne, mi az a tapasztalás ami teljesen bebizonyította számodra annak valóságosságát?"


"ha téged érdekel valami, akkor miért én "futosgáljak"?"


Mert nem tudsz teljesen egyértelmű mondatot értelmezni, ami a kérdezőnek zavarbaejtően egyértelmű. Amikor egy óvodás számára is tiszta mondatokat írunk, általában nem tudjuk, hogyan fogalmazzuk meg újra, amikor valaki nem érti, mert nem látunk rá, mit nem érthet a másik, főleg amikor ennyire kifejtős, mint ez a kérdés.


Kérdező, én a saját utam követem. Túl bölcs vagyok, hogy mások által teremtetteket higgyek sajátomnak. A jóságot, istent, a létezést, a természetet, a harmóniát követem és éltetem. Nem tudok írni tapasztalatokról, mert ahhoz nektek is kell az a bölcsesség, ami nálam van. Ez egy kezdő bolygó, aminek vége felénél elkezded istent szolgálni miután száz meg száz éve elhagytad a vallásokat, hiedelmet.


Az élményem én vagyok. Vagyok tehát isten vagyunk. Létezünk tehát tökéletesség van.

2023. aug. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9.

szerintem a kérdező önmagától is zavarban van már.

Ha megfigyeled a címben szereplő mondat nyelvtanilag hiányos, azaz értelmetlen

A kifejtésben is több kérdőjeles mondat van mint amit idéztél. A Gyik irányelve pedig az, hogy egy azaz 1. kérdést írj ki.



Így a kérdés jogos. A kérdőjeles mondatok közül melyok az?

2023. aug. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!