Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Honnan feltételezi ezt a...

Honnan feltételezi ezt a média és a filmipar és általában véve az emberiség?

Figyelt kérdés
Honnan gondolják, hogyha valóban léteznek a földön kívüliek, hogy azok repülő csészealj formájú objektummal rendelkeznek és közlekednek, a mostani filmek szerint nyúlós-ragacsos testük van alatta páncél, valamiféle tojás alakú formában, vagy sejt formában születnek, lásd kB Alien. Szinte minden Sci-fi film erre a formára hagyatkozik, vagy a másik véglet hogy a legelső régi figurát maszkirozzák különféle képpen. Honnan veszik ezeket a formákat és miből származtatják le ezeket? Van erre valami értelmes, tudományos, hihető magyarázat, hogy miért gondolják ezt hogy a földönkívüli lények így néznek ki? Egyáltalán kinek a hülye agyszüleményei ezek? Akárhogy kinézhetnek ha valóban léteznek és ha olyan fejlettséggel rendelkeznek, akkor akár emberi szemmel láthatatlanok is lehetnek. Miért nem képesek a filmesek és a médiások túllépni ezeken a hosszú évek óta megszokott alakzatokon és formákon, melyeket ezekkel a lényekkel próbálnak párosítani. Valós tényekre és magyarázatokra vagyok kíváncsi ebben a témában.

#film #UFO #lény #forma #Akakzatok #Sci-fi, földönkívüliek
2023. márc. 16. 19:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%

Üdvözöllek a filmipar és média világában. Egyáltalán nem meglepő vagy újdonság az hogy a filmek valószerűtlenek, és nagyon gyakran eltévesztenek egyébként reális és létező dolgokat is.

Egyébként hogy a kérdésre is válaszoljak:

-A klasszikus szürke, vékony, nagy fejű űrlények előszőr "Meda: a Tale of the Future" című 1891-es könyvében jelent meg. 1961-ben a Barney és Betty Hill féle ügy után vált elterjedté igazából, azt állították hogy idegenek rabolták el őket.

-A repülő csészealj kifejezést 1787-re lehet visszavezettetni, John Martin volt az aki saját bevallása szerint repülő csészealjat látott. Ő volt a legelső aki ezt a szót használta, erről egyébként újságcikk is született.


Nagy vonalakban ide vezethető vissza mindkét dolog, de ezeken kívül számos ember volt aki saját bevallása szerint repülő csészealjat, vagy idegent látott. Csak ezek a legkorábbi esetek. Fogalmam sincs egyébként hogy mi igaz ezekből, nem vagyok ufológus, csak szimplán leírtam amit a Google feldobott, és a kérdésre válaszoltam.

2023. márc. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Javítás: 1878-ban került felfedezésre a csészealj, szépen félregépeltem.
2023. márc. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm, de ezek csak szintén feltételezések és képzelgések és már már utópisztikus kategóriákat merítenek ki. A vicc ebben az egészben az hogy a főleg a filmipar úgy használja fel ezeket az egyformaságra utaló lényeket és formákat, mint ha már személyesen találkoztak volna ezekkel a lényekkel valamikor. Honnan és miből meríthetik egyáltalán ezeket az ötletszerűségnek betudható formákat, alakzatokat, stb... Talán korábban kiszivárgott valami az 51-es körzetből, vagy a pau 19-ből? Az egész biztos hogy nem vagyunk egyedűl ebben a hatalmas és beláthatatlan világegyetemben, ezzel magam is egyetértek. Tehát valamiből, valahonnan ki kellett ötletelni ezeket, mert nagyon ezekre a formákra, alakzatokra és lényekre hagyatkoznak évtizedek óta és ezekkel rémisztgetik az emberiséget is, akik bekajálták és a jövőben is széles körben bemossák az emberek agyába és képzeletébe ezeket a dolgokat. Kérdésem komplex valóban, de valójában csak egy dologra utal összeségében, mégpedig arra, hogy van e valami nyomatékos, hivatalos alapja annak, hogy a földönkívüliek ilyen járművekkel rendelkeznek és a lények pedig a leírtakra hasonlítanak. Továbbra is érdemi és tudományos tényekre és alátámasztásokra lenne szükségem az esszéhez amit készítek, melyet társítani szeretnék a robotikával és az AI-val is.
2023. márc. 16. 20:06
 4/12 anonim válasza:

első kérdésem az lenne mi az a pau 19 amit említettél.

Az 51es körzetről már sokat hallottam,de erről az utóbbiról semmit.

2023. márc. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A pau 19 egy fedőnév orosz nyelvről átfordítva, ami egy szigorúan őrzött és titkos létesítmény, a külvilágtól teljesen elzárva található meg Észak-Oroszország, egyik legzordabb vidékén, mélyen kB 600m mélységben a jégtakaró alatt, Novaja Zemlja területén. Több fedőnévvel is rendelkezik és koránt sem olyan felkapott mint az 51-es körzet. Itt foglalkoznak a szovjet idők óta 1919 óta fejlett földi és nem földi eredetű helyről származó baktériumokkal, vírusokkal, egyéb antigén felépítésű és ismeretlen dns-el rendelkező biológiai és tengerbiológiai fajokkal. Ezen kívűl mesterséges intelligencia kutatással és platina ötvözetek továbvfejlesztésével, simegrin páncélok kifejlesztésére alkalmas összetételű önmagától szlárduló és folyékony halmazállapotú harci páncél készítésével. Többet nem tudok erről sajnos.
2023. márc. 16. 20:52
 6/12 anonim válasza:
86%
Ebből látszik hogy az oroszok milyen zárt közösségekben élnek, milyen fejlettek és sokszínűek. Nem hiába fosik tőlük az egész világ. Míg a magamutogatós terjeszkedő civilizált népcsoprtok nem tudnak egyáltalán titkokat őrizni és megtartani, addig az oroszok igen. Alig tudunk róluk érdemi infókat és mindig csak annyit szivárogtatnak ki, amivel megőrízhetik valódi rejtélyes identitásukat és amíg élünk csak a felszínt fogjuk kapargatni velük kapcsolatban. 😉
2023. márc. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
51%
Sőt ezek az oroszok még azt is tudják, hogyan kell egy búzatáblába szép egyenletes köröket taposni. Ja és van annyi eszük, hogy nem otthon csinálják, hanem pl. Texasban. ;)
2023. márc. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
59%

#8, én vagyok az első válaszoló.

Az ezotéria témában gyakran írok, de ez az első alkalom hogy egy idegenekkel foglalkozó kérdésre válaszolok. Összetéveszthettél valakivel.

Mint írtam is, szimplán csak neten kikerestem minden információt, majd leírtam őket ide. Wikipédián vannak leírva a Repülő Csészealj, és a Grey Alien cikkek alatt. A komment első pár mondata pedig saját gondolat, eddigi tapasztalataim alapján a népszerű filmek nagyon gyakran vannak tele téves információkkal egyébként is, és gyakran megesik hogy nem végeznek alapos kutatómunkát sem. Hogy példát is hozzak, sok egészségügyben játszódó sorozatban is vannak téves információk. Ebből kiindulva meg nem meredek feltételezés az sem hogy az idegenekkel foglalkozó filmeknél is hasonló a helyzet.

2023. márc. 17. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szép válasz #8!

Na de mit is akartál ezzel mondani? 🤓

2023. márc. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egy nekem címzett kérdésre válaszoltam, de amint te is láthatod, az a hozzászólás törlésre került:)
2023. márc. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!