Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Tudatos álmodásra jó technika?

Tudatos álmodásra jó technika?

Figyelt kérdés

Elnézést, valójában fogalmam sincs, melyik lenne ehhez a tökéletes kategória. Talán itt többeket érint/érdekel, mintha a tudomány alá írtam volna, még ha azon is alapszik.

Elsősorban a meditációs módszer(ek) érdekelnének. Régebben találtam erről nagyon jó írásokat, de már hiába kerestem. Az álomnaplót, valóságellenőrzést ismerem. Az éjjel felkeltem magam olvastam, hogy hosszú távon káros. A minden nap ugyanakkor fekszem le aludni nem játszik, mert rettenetes a szervezőképességem, így eléggé változó, mikor jutok el a pihenéshez. :D



2023. ápr. 1. 03:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mentális gyakorlása a tudatállapotodnak. Csak érezd át. Csináld nappal is sokat, és törekedj nappal egy olyan állapotra, ami alvás közben tudatosságba taszít.
2023. ápr. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én évek óta ezt a technikát használom és személyes vélemény szerint ennél semmi se volt jobb nálam. Én is próbáltam még hogy éjszaka közepén felkelek és úgy tudatos álomba ringatom magam de ez sajnos tényleg az alvás rovására mehet.

Na szóval a technika:

- ahhoz hogy tudatos álmaid legyenek, előtte muszáj aludnod: teljesen mindegy mikor fekszel le, az a lényeg hogy 7-8 óra múlva kelj fel

-Fontos hogy fáradt legyél, de annyira hogy azonnal kidőlj, és fontos hogy éber legyél, de annyira hogy utána na aludj vissza. Röviden amikor felkelsz félig éber félig alvó állapotban legyél.

- tarts szünetet: 10-30 perc alatt menj ki a szobádból, vagy ülj az ágyadban , kicsit olvass. ne telefonozz azáltal túl éber leszel.

-ha letelt a szünet, bújj vissza az ágyba, és mond el ezeket:

•tudatos álmaim lesznek….

•képes vagyok a tudatos álmodásra

Egyszóval mantráznod kell, nem kell sokat kb 10-szer elmondod, és ne is gondolj azután rá, hanem szépen aludj el.

Nálam olyan 70%-ban mindig működik. sok sikert :))

2023. ápr. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
66%
Ahogy fekszel az ágyon, erőteljesen képzeld azt hogy felkelsz és felrepülsz
2023. ápr. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!