Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hiszek mert nincs rá bizonyíté...

Hiszek mert nincs rá bizonyíték, hogy ne létezne, VAGY nem hiszek, mert nincs ár bizonyíték, hogy létezne?

Figyelt kérdés
Itt egyre többet olvasok, legfőképp az ezotériában, hogy ufókra, szellemekre, farkasemberekre írják, hogy léteznek, mert nincs rá bizonyíték, hogy ne léteznének. :D Nekem ez fura. Ésszerűbb, hogyha valamire azt mondjuk, hogy nem hiszek benne, mert nincs rá bizonyíték. Pl akkor sok minden létezik... léteznek élő halottak, marslakó mostoha stb. mert nincs rá bizonyíték, hogy nem léteznének??
2010. nov. 13. 18:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ez az egész egy hatalmas baromság. Minek kéne hinni olyasmiben, amire van bizonyíték? Ami be van bizonyítva, az már nem hit, hanem tény. Hinni csak olyasmiben lehet, ami nem bizonyított, pont ettől lesz a neve "hit".
2010. nov. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ez is egy érdekes meglátás. Bár szerintem más dolog, ha az ember hisz ezt-azt, mint maga az a szó, hogy HIT.
2010. nov. 13. 18:20
 3/13 anonim ***** válasza:
82%

Na várjunk ne keverjük a dolgokat. Hiszem, hogy van földönkívüli létforma, mert nagy rá a matematikai valószínűség. Ez mint írtam korábban is lehet csak egy baktérium de az is élet!

Ilyen földön élő szörnyetegekben nem hiszek, ha léteznének már rég találkoztunk volna velük. Sok dolog nincs még a bolygónkon felfedezve de ez nem a szellemekre vonatkozik.

De zombikba hiszek! Magdi anyus egyszer már megmurdált azt valamelyik nap volt a hírekbe...

2010. nov. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ufo -nem lehet mondani hogy nincs se azt hogy van.

amúgy EBE-földönkívüli biológia lény

UFO-azonosítatlan jármű

-.-

2010. nov. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

a szörnyek.

... amugy évente sok új fajt fedeznek fel . szóval sok mindent nem tudunk.

tenger mélyén még nem jártunk szóval ott is lehet valami

2010. nov. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
a bizonyitek hianya nem egyenlo a hiany bizonyitekaval. azt,hogy NEM letezik valami,NEM lehet bebizonyitani.
2010. nov. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
40%

Jó kérdés!

Én ateistaként és szkeptikusként megőrülök ezektől, a szellemlátóktól, jósoktól... Valami leesik a polcról, mindjárt szellemet kiáltanak... Áááá!

Azért mert valamire MÉG nincs tudományos magyarázat, még nem jelenti azt, hogy valami természetfeletti van a dologban!

2010. nov. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
dehogynem jartunk a tenger melyen...a marianna aroknal melyebbre nem lehet menni.de ketten mar voltak.
2010. nov. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

18:23- Teljesen egyet értek veled. :)

18:25- Tudom mi az UFO. De hát a közhiedelemben már az él, hogy Ufó, az a földönkívüli. De köszi ezt a EBE-t nem ismertem.

De nem is ez volt a kérdés, hanem, hinni, mert nincs bizonyítva, hogy nem létezik VAGY nem hinni, mert nincs bizonyítva, hogy létezik.

Vagy csak engem izgat ez ennyire? :)

2010. nov. 13. 18:30
 10/13 A kérdező kommentje:
Jó sokan írtak hirtelen. :)
2010. nov. 13. 18:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!