Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mik a meditáció veszélyei?

Mik a meditáció veszélyei?

Figyelt kérdés

Agykontrollos relaxációs módszert használok, és pusztán magamtól "művelem" az egészet, teljesen egyedül, semmi "segítséggel".

Olvastam ilyen testelhagyásos dolgokról, és szeretném, ha leírnátok, hogy mik a veszélyek, és miért, illetve, hogy maga a testelhagyás veszélyes e egyáltalán ?


2011. jan. 4. 23:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Alaphelyzetben nem veszélyes.

Azonban velem egyszer előfordult az, hogy egy agykontrollos gyakorlat után elaludtam - és egy olyan álmot álmodtam, hogy egy ragyogó színes (piros-kék) örvény elnyelt.

Soha többé nem ment utána az agykontroll. Olyan szívdobogást kaptam bármiféle próbálkozásra, hogy azonnal kibillentem a meditációból.

2011. jan. 5. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Jah, a meditációnak önmagában nincs veszélye, sőt!


De ha agykontrollt csinálsz, vagy pszichológiai trükkökkel próbálod basztatni az agyad, neadjisten a hipnózist próbálod ki, vagy mágiát, ezek árthatnak. (a feltételes módot kiemelném!)


A meditáció lényege, hogy összpontosíts, megtaláld a belső békét, kitisztítsd a tudatod, hogy aztán majd tisztán tudj gondolkozni.

2011. jan. 5. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
44%
Én olyanról olvastam,hogy valaki mély meditáció során próbált meg lelkekkel kapcsolatba lépni,csak ugye később kiderült,hogy démonok voltak,csak felvették az elhunyt személyek kinézetét.Ha belegondolok komolyabban,nem hülyeség.
2011. jan. 5. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%

"Én olyanról olvastam,hogy valaki mély meditáció során próbált meg lelkekkel kapcsolatba lépni,csak ugye később kiderült,hogy démonok voltak,csak felvették az elhunyt személyek kinézetét.Ha belegondolok komolyabban,nem hülyeség."


Akkor gondolj bele mégkomolyabban! :D

2011. jan. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%

Vannak veszélyes meditációk.Saját tapasztalat: régen a buddhizmussal foglalkoztam (sajnos). Gyakorlattalanul elmentem egy jogi titkos beavatásra, ami tulajdonkép egy testelhagyás,amit a halál pillanatában fognak használni a buddhisták.A neve phowa. Miután hazamentem és eldőltem a nyugágyon, hatalmasat esett a vérnyomásom és valami örvény szívott le, kezdtem elveszíteni az öntudatom. Megjelent az a buddhaforma, amit használtunk. Majdnem meghaltam, hatalmas akaraterővel tudtam csak visszahozni magam.

Ugyanezt a vérnyomásesést a reiki-nél is tapasztaltam. Viccesen úgy fogalmaznék, hogy "alálos nyugalomba" kerülsz.

És egyszer a kristálygyógyászat után is majdnem meghaltam. Kezdett kiszáradni a testem, lassultak le a folyamatok. Akkor elkezdtem zabálni, mint állat és ez után a rendes frekvenciába kerültek az energiáim. Szóval nagyon legyél kritikus a meditációkkal, úgy válaszd meg, ami neked kell.Én már egyiket sem használom, csak a Miatyánkot.

2011. jan. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

A meditáció nem veszélyes normális esetben, mentálisan egészséges embernél.

A testelhagyás viszont már fizikailag legyengült állapotban is veszélyes. Csak erős, egészséges, felkészült ember próbálja ki!

2011. jan. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
www.meditacionk.blogspot.com
2011. jan. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%

Az utolsó válaszadónak:Megnézem az oldalatokat. Nekem elvileg levédett meditációk után, fáziskéséssel sokszor történt valami, ami megijesztett. Sokat leírtam azt az élményt még nem, hogy egyszer csak úgy üldögélés közben a szexuális csakrámból felszaladt felszaladt és kilépett a koronacsakrámon egy erőteljes szexuális jellegű energia, teljesen éber állapotban.Ott tudtam tartani, aztán visszaesett.

Azért hagytam abba a meditációkat, mert szinte csak egoista, erkölcsileg nulla emberekkel találkoztam.

S miután Jézushoz "tértem meg" követem azokat az elveket, szellemiséget minden letisztult.

2011. jan. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
2011. jan. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
61%
Miért lennének veszélyei? Nem kell túl miszticizálni. Meditáció közben nem lepik el sem az elmédet, sem a szobádat semmiféle gonosz gyilkos démonok, nem akad fönn a szemed és nem kezdesz furcsa hangon túlvilági nyelven kántálni és nem kerülsz semmilyen más birodalomba, vagy más dimenzióba. Ez csak a filmekben történik így, meg azokkal az emberekkel, akik unalmukban egyébként is arra törekednek, hogy ilyen borzalmak történjenek velük. Persze ők is csak oda képzelik. Ott maradsz abban a szobában, ahol éppen vagy, te magad maradsz egyes egyedül, és laza relaxált állapotban saját magadra összpontosítasz és jól érzed magad. Nem veszélyes, hanem egészséges. Az meg, hogy a buddhizmus egy borzalmas emberi életeket követelő szekta lenne, ahol mindenféle testelhagyós beavatási szertartáson kellene részt venni, amibe akár bele is halhatsz, nagyon nagy butaság. Nem is tudom, hogy juthat ilyen valakinek az eszébe. Ha meditálni szeretnél meditálj nyugodtan. Nem kell vallás sem hozzá.
2011. márc. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!