Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mennyit kell meditálni, hogy...

Mennyit kell meditálni, hogy megvilágosodjon az ember?

Figyelt kérdés
Sokat olvastam megvilágosodott emberek történetéről és nagyonmegfogtak. Én is szeretnék olyan ember lenni, aki magasabb síkról nézi éli meg a világot és másoknak ad tanácsot. Sokat meditálok már évek óta 4-5 órát napi szinten, de semmi eredményét nem látom a megvilágosodásnak, még ugyanúgy materiálisan gondolkodok, földhözragadt vágyaim vannak és húst eszek. Min kell változtatnom ? Mennyit kell még meditálnom, nálatok ez mennyi idő után jött a megvilágásodás.
2011. márc. 6. 08:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
41%
használj pszchiedelikumokat, törperózsa mag, ayahuasca, salvia divinorium, legális hemp shopokban
2011. márc. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Amíg vágysz a megtvilágosodásra, el akarod érni, addig nem fog összejönni, mert ez is csak egy újabb földi vágy amihez ragaszkodsz. Ne egy konkrét célért meditálj, hanem azért, mert a meditáció megajándékoz azzal a néhány óra békével amit senki sem vehet el tőled.

De ha ennyire hajkurászod az álmod, akkor menj ki Tibetbe a buddhista kolostorba. Állítóla Kőrösi Csoma Sándor is megvilágosodott ott.

2011. márc. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
57%

Otthon nem i fogod elérni. Erre vannak a buddha meditációs központok és tanítások.

[link]

Itt nézz szét.

2011. márc. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Egy fiatalember jött a mesterhez, és azt kérdezte:

- Körülbelül mennyi idő kell ahhoz, hogy elnyerjem a megvilágosodást?

- Tíz év - mondta a mester. A fiatalember meghökkent.

- Olyan sok? - kérdezte hitetlenkedve. Mire a mester:

- Nem, tévedtem. Neked húsz év is kell.

- Miért dupláztad meg az éveket? - kérdezte a fiatalember.

- Ha jobban belegondolok, a te esetedben meglesz az harminc is - mondta a mester.

(Anthony de Mello)

2011. márc. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

"használj pszchiedelikumokat"


Azok mik , Hol lehet kapni ?


Utolsónak : Akkor a mester is buta volt ? Tehát nem kell követnem senkit saját magam világosodjak meg ?

2011. márc. 6. 23:18
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Furcsán állsz hozzá, azt hiszem.



Virrasztás


- Van valami, amit én magam tehetnék, azért, hogy elnyerjem a megvilágosodást?

- Körülbelül annyit, amennyit azért tehetsz, hogy a nap reggel felkeljen.

- De akkor mi haszna van a lelkigyakorlatoknak, amelyeket kötelezővé teszel számomra?

- Hogy biztosan ébren legyél; amikor a nap kezd felkelni.



Megérkezés


- Könnyű-e a megvilágosodás útja, vagy nehéz?

- Egyik sem.

- Hogyhogy egyik sem?

- Úgy, hogy ilyen nincs is.

- De akkor hogyan érünk célba?

- Sehogy sem. Ez egy utazás távolság nélkül. Hagyj fel az utazással, és megérkezel.


(Anthony de Mello)

2011. márc. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Ez az Antoní Melo nagyon sötét volt, világosságot max a kertben láthatott. Nem tudnátok komolyan segíteni ? Miért kell kigúnyolni.
2011. márc. 6. 23:33
 8/20 anonim ***** válasza:
Nem gúnyolt ki senki, csak nem érted.
2011. márc. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem gúnyolt ki senki, és szerintem Anthony példameséi egyszerűek és érthetőek, főleg a legelső. A tanítvány türelmetlenül megkérdezte, mégis mikor világosodhat meg. Amikor a mester látta, hogy 10 év neki sokat jelent, akkor megmondta, hogy ilyen mentalitással még tovább fog tartani. A diák volt hülye, nem a mester. A többi történet is tanulságos. Azt kívánja elmondani, hogy a megvilágosodás nem egy cél, nem lehet elérni, az csak jön magától amikor készen állsz rá. (habár ilyen hozzáállással szerintem ezt nem fogod elérni ebben az életben) Maga a meditációval töltött évek és a tapasztalataid mind a megvilágosodás folyamata. És lehet, hogy ez a folyamat nem fog lezárulni ebben az életedben. Röviden talán egy buddhista mondással tudnám összegezni: 'A bölcsesség nem az úticél, hanem maga az utazás. Ha túl gyorsan mész, akkor lemaradsz a tájról.'
2011. márc. 7. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

07:00-nak:

Ezt akartam én is kifejezni, csak nem tudtam saját szavaimmal szépen megfogalmazni. Köszönöm :)

Az idézgetős.

2011. márc. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!