Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Meditálással vannak problémáim...

Izsofmate kérdése:

Meditálással vannak problémáim! Hosszú ideje próbálok meditálni, de valahogy soha nem sikerül. Hogyan tudnék meditálni úgy, hogy megnyugodjak?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 15. 22:13
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

sajnos ez nem olyan dolog ,hogyha nagyon sokat gyakorolsz akkor úgyis menni fog egyszer..


el kell lazítanod magad ,érezned kell ahogy a kezed zsibbad és alig érzed a testrészeidet.. nem könnyű tudom

2011. ápr. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kitalálom: zajosabb lett az elméd, ha így van jó úton haladsz. Eddig is zajos volt, csak most megfigyelted és tudatos vagy rá. Jó ideig ne is számíts másra. Kezdésnek javasolnám a zazent, ennek a lényege hogy egyenes háttal ülj (nem muszáj rögtön lótuszülésben) és figyeld a légzésed, lélegezz természetesen és koncentrálj az orrod alatt beáramló levegőre, és kifelé ugyanez, ha ez túl kifinomult akkor a légutakban figyeld a levegőáramlást, legrosszabb esetben a mellkasod mozgását figyeld. Ennek a lényege hogy megtanulj koncentrálni. Nehéz lesz mert mindig azt fogod észrevenni hogy benne vagy egy gondolat kellős közepébe, nem baj, vissza a légzéshez... Ezzel pár hétig el leszel, közben megteheted azt is hogy amikor behúz egy gondolat, végigkíséred, de nem folytatod, így megfigyeled majd a gondolatokat (mindig a természetüket, nem a tartalmukat). Feltűnik majd hogy a gondolatok nem folytonosak, van köztük szünet. (Nagyon jó, ide összpontosíts, a szünetre) Itt ha mindig visszatérsz majd a légzéshez, az jó lesz. Úgyis megint azt fogod észrevenni hogy a gondolataidban vagy, ugyanezeket a köröket kell futnod, sok gyakorlás után a gondolatok közti szünetek egyre hosszabbak lesznek és egyszercsak fordítva látod majd, nem a gondolatok közt lesz szünet hanem a gondolatok keletkeznek és múlnak el a térben (ami a tiszta tudat). Én erre a szintre 3 év után jutottam el, most gyakorkatilag fél órát végig tudok ülni anélkül hogy fejtegetném a gondolatok tartalmát, csak megjelennek mint a buborékok a víz felszínén és el is tűnnek mintha kipukkadnának. Sokat szenvedtem amíg ide eljutottam és most legalább ugyanannyi nehézség adódik mint az elején, de megéri. Aki azt gondolja hogy a meditáció olyan mint az alvás hogy leülök és csinálom, az téved, ahogy én is tévedtem amikor elkezdtem. Viszont ha csak relaxálni akarsz, arra vannak egyszerűbb és hatékonyabb módok, akkor többet érsz el valami könnyedebb sporttal amibe belefeledkezhetsz, vagy videójátékkal, esetleg lekötheted az elmédet érdekes könyvekkel. Ha eleged van abból hogy az elmédnek soha semmi sem elég és mindig követelőzik, akkor nincs más választásod mint elindulni a nehéz úton... Esetleg könyveket is tudok ajánlani amik ténylegesen használható gyakorlati tanácsokat adnak, nem a szokásos spirituális maszlagot.
2016. nov. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!