Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Milyen kapcsolat van Goethe...

Milyen kapcsolat van Goethe és Christopher Marlowe Faust-ja között? És ha Faust Doktor története csak egy legenda, akkor ez mi?

Figyelt kérdés

[link]


itt találtam GYK-en és valaki azt írta, hogy jobb ettől az irománytól távol maradni.


2011. máj. 19. 01:11
 1/4 Neménvagyokaz ***** válasza:
100%
Erről az irományról nem sokat tudok, de a Sátánista bibliára is azt mondták, hogy az veszélyes és jobb tőle távol maradni, mégse történt velem semmilyen szörnyűség. Nem hiszem, hogy bármi ártalma lenne ennek a könyvnek(főleg nem pdf-ben).
2011. máj. 19. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%
Egy iromány nem tud megölni, kivéve, ha belehülyülsz...
2011. máj. 19. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez olyan, mint a Necronomicon. Fantázia szülte, páran komolyan veszik.

Amit linkeltél, az az a Johannes Georg Faust, aki a 16. században élt a mai Németország területén. Ismertebb reneszánsz ember volt, asztrológiával, alkímiával meg mágiával foglalkozott. Az ő élete adta a magját a Faust legendának, amit Goethe és Marlowe is feldolgozott. A Marlowe-féle feldolgozást nem olvastam, úgyhogy a kettőt nem tudom összehasonlítani sajnos

2011. máj. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tényleg élt egy doktor Faust, aki áltudományoskodásból élt. Emiatt utálta minden valamire való felvilágosult, humanista tudós, mert lejáratta őket és a tudományokat. Már életében is az a pletyka járta, hogy szövetkezett az ördöggel, hogy az emberi lét minden gyönyörét kiélvezhesse. Ezekből a pletykákból írtak halála után egy könyvet, amit Marlowe is olvasott. Megihlette a történet és írt egy drámadarabot. Később Goethe is olvasta a történetet, látott róla néhány vásári bábjátékot és ha jól tudom a Marlowe-féle verzióval is találkozott. Foglalkoztatta a téma és írt egy saját történetet, ami filozófiailag máshova helyezte a hangsúlyt, mint Marlowe, ezért a vége is más, de az alapsztori ugyan az. Faust tudóskodik, szövetkezik az ördöggel, élvezi az életet aztán nagy tanulság levonása közepette meghal.
2014. aug. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!