Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az életünk "lepereg" a szemünk...

Az életünk "lepereg" a szemünk előtt? Most akkor hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Az elméletem lényege annyi lenne hogy többnyire mindenki akinek halál közeli élménye volt azt mondja hogy úgy látta az élete mint egy film "lepereg" a szeme előtt. Honnan tudjuk hogy most éppen nem ezt éljük át?

Nyilván a lepergés mint sebesség relatívnak tekinthető attól függ honnan nézzük.

Ha mégis lehetséges lehet ez akár egy paradoxon is hasonlóan az álomban álomhoz.

1.Valós világ ahol épp meghalunk és lepereg az életünk.

2. Lepereg az életünk

3. Elérkezünk a "lepergés" közben a halálunk időpontjához.

4. "Lepergés" közben ismét "lepereg" előttünk a film.

És így tovább és így tovább.


Kinek mi a véleménye?



2012. jún. 10. 00:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
nekem volt már halálközeli élményem, de nem pergett le semmi ilyesmi
2012. jún. 10. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
valójában azért halsz meg mert - ahogy mondtad is - végtelen ciklusba kerülsz és túlmelegszik a hardver
2012. jún. 10. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerintem azért pereg le az életünk,halálunk pillanatában,hogy könnyebben tudjunk "magunkról" döntést hozni.Jobban mondva,magunk felől,dönteni,hogy mikor hogy döntöttünk az életben,mikor volt hitünk és kitartásunk a földi dolgainkban
2012. jún. 10. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem pereg le semmi, csak qrva nagy csönd meg sötét lesz. Voltam halott másfél percig még anno 17évesen mikor először borultam motorral (azóta még 2x sikerült), semmilyen film nem volt, csak utána rohadtul fájt mindenem a defitől.
2012. jún. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
mr flash: és "halál közben" voltak gondolataid?
2012. jún. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A onnan tudod hogy ez nem lepergés, mert nem másodpercnyi sűrűségú. A halál pillanatában a szellemnek, ami még még nem halott csak a test haldoklik, van időérzéke. Az időérzéket a testtől való teljes elszakadás után kezdi elveszíteni. Emellett az agóniának vannak más összetéveszthetetlen érzelmi vetületei is. amiket amellett érzel hogy az életed lepereg. A másik, hogy ez a lepergés egyfajta megfigyelői szempontból történik, bár azt nem tudom hogy külső vagy belső megfigyelőként-e.
2012. jún. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem volt semmi, simán olyan volt mintha lenyomták volna a főkapcsolót, arra emlékszem hogy csönd volt meg sötét. De ez lehet utólagos bebeszélés is, az is lehet hogy simán kiesett. Mindenesetre mozizás nem volt, az biztos.
2012. jún. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Egy fél évvel ezelőtt majdnem meghaltam. Nem állt le a szívem, de állítólag nagyon közel jártam hozzá. Nem emlékszem semmire, semmilyen filmre vagy ilyesmire. Persze ettől még lehetett, csak valamiért nem emlékszem rá. :)
2012. jún. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Antimod ***** válasza:

Kétféle életfilm van.


1) Random képek, mikor olyan szituba kerülsz, hogy érzed, meghalhasz. Ilyenkor csak a saját szemszögödből éled át, olyan, mint egy film trailere.

2) Klinikai halál után (tehát halálközeli élmény során) teljes életfilm, érzésekkel, egyszerre vagy néző és átélő, és más szemszögéből is átéled azt, ami veled és a környezetedben történt.


Nem feltétlenül éli át mindenki HKÉ során, de az biztos, hogy a tényleges halál után igen. Ez egyfajta számadás az életről, ahol magad vagy saját magad bírája, persze némileg megváltozott értékrenddel.

2012. jún. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Én nem a lélek felöli megközelitésre gondoltam. Szimplán biológiai szempontból. Álom közben sem érzed az időt, pedig egy álom körülbelül 2-3 percig tart, de időnként óráknak is érzékelheted.
2012. jún. 16. 07:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!