Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Paulo coelho könyvében volt...

Paulo coelho könyvében volt szó asztrál utazásról. Mit takar a fogalom?

Figyelt kérdés

Leírnátok mindent amit csak tudtok erről?

Csak komolyan gondolt válaszokra lennék kíváncsi, pro és kontra. Ha cáfolatot írtok, az ugyanannyira érdekel, csak könyörgöm írjatok értelmes emberekhez méltóan! :D Tehát nem egymás (vagy P.C.) leszólása, és lepontozása a cél itt.



2012. júl. 6. 15:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem mindenki másképpen magyarázta, emiatt ahogy a legtöbb ezoterikus fogalomnál szerintem itt sincs kőbevésett fogalom. Amúgy leginkább egy tudatos álmodásra hasonlító állapotnak tűnik amit az álmodó hite misztikussá változtat. Benépesíti mindenféle felsőbb lénnyel, küszöb őrökkel, meg isteni hatalmakkal, démonokkal, mivel hite szerint ezeknek vannak bizonyos tulajdonságaik ezért nem is tud rajtuk felülemelkedni, mint ahogy arra egy tudatos álmodó egyébként képes.
2012. júl. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, és hangnemet is, ment a zöld.


Mi az a küszöb őr? Csak kutyusra tudok gondolni :)

2012. júl. 6. 16:41
 3/6 anonim ***** válasza:
66%

Nekem még nem sikerült, de aki képes rá, az elhagyja a fizikai testét az úgynevezett asztrál testével (ami az energiatest része) és elmegy utazni, azaz máshová. Azután visszajön. Rudolf Steiner a legjobb leírója ezeknek a dolgoknak.


Ez nem vicc, van iylen. Aki szeret rajta nevetgélni, meg csúfolódni, annak nagyon sivár lehet az élete, vagy nem tudja az eszét csillogtani más fórumokon. Szerintem egyszerűen át kell lépni rajta, nem kell felkapni a vizet miattuk.

2012. júl. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Neked is köszönöm. Pacsi ment! :)


Azt meg tudod mondani, hogy mi az asztrál test? Miben különbözik a normálistól? És miben különbözik a lélektől?


A regényben volt szó ezüstös kötélről, ami kábé olyan, mint egy köldökzsinór és "el tud szakadni"... de mitől?


Szkeptikusok véleménye is érdekel, hogyha van idejük észérvekkel előrukkolni, arról hogy mi lehet ezen jelenség mögött (és ha nem drogokra gondolnak).

2012. júl. 6. 17:30
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Mikor lesz végre egy jó kis könyvégetés? Coelho az elsők közt menne a máglyára.
2012. júl. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ez is egy vélemény, bizonyára helytálló is. De a kérdés szempontjából nem hasznos!
2012. júl. 6. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!