Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Van itt wicca vallású? Ha...

Van itt wicca vallású? Ha igen, akkor ebben a vallásban milyen istenek vannak? És mennyire tetszik ( személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi) ez a vállás? Még lent lenne néhány kérdésem.

Figyelt kérdés
Még az is érdekelne, hogy milyen imák vannak. Nem honlapra gondolok, hanem olyanra, amit ti szoktatok elmondani, vagy nektek tetszik. Elnézèst a sok kérdésért, de elkezdett érdekelni a vallás. Ismét hangsújoznám, hogy személyes véleményekre, tapasztalatokra lennék inkább kíváncsi.

2012. aug. 25. 13:38
 1/3 anonim ***** válasza:
17%

Szia!


[link]


Itt megtudhatod a fontosabb tulajdonságait a wiccának.

Személyes vélemény: Teljesen felesleges új vallás, gondolom a pénz miatt terjesztette el valaki.

2012. aug. 26. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy leírtad a véleményed. Csak kíváncsi vagyok, mert az interneten leginkább csak imákat meg verseket találtam.
2012. aug. 26. 10:25
 3/3 anonim ***** válasza:
77%

Szia! Én wicca vagyok.

Személyes véleményem az, hogy megtaláltam benne önmagam, ezzel a vallással tudtam azonosulni.

A tetsziket nem értem. Nekem a legtöbb vallás tetszik. Mindegyiknek megvan a maga története, történelme és szépsége. Érdekes módon a keresztényég tetszik a legjobban, azon belül is Jézus tanításai.

Vallást ne az alapján válassz, hogy mennyire tetszik, hanem, hogy mennyire tudsz vele azonosulni. Előbb meg kell ismerni, aztán el lehet dönteni, hogy ez a te világod, vagy sem.

Imádkozni nem konkrét imákat szoktam. Csak megköszönöm a napom, segítséget, tanácsot kérek az istenektől. Mindezt a saját szavaimmal és kellő tisztelettel. Mert ima annyiféle van, ahány wicca vallású :)

Istenek: általában két istent, az Istenpárt tisztelünk. Elnevezésük tradíciónként eltérő. Isten és Istennő.

És az előző válaszoló személyes véleményére reagálnék. A wiccát nem terjesztik, mert nem térítő vallás. Vannak olyan emberek, akik pénzt csinálnak ebből, de nekik kb ennyit is jelent. Nekem az elmúlt 10 évben, amióta ismerem ezt a vallást, a wicca egyetlen forintomba sem került. ;)

És még egy személyes jó tanács: a wicca.hu-n keress magadnak tanítót. Az a hivatalos oldal.

2013. ápr. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!