Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ki Villas Bela?

Ki Villas Bela?

Figyelt kérdés
A neten talaltam video, hanganyagot a tanitasirol, meg persze az egyhazat is. Orulnek ha esetleg valaki tudna bovebb infot adni, ki o, illetve hogy melyik oldalt kepviseli, mennyire igazak a tanitasai.

2012. szept. 23. 19:35
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
51%
Őszintén már senki sem kíváncsi ezekre a kérdésekre. Nem a valódiságát illetően. Hanem hogy, mindjárt jönnek a negatív vélemények meg a hitetlenkedők, aztán azok akik elhiszik. Már unalmas. Minden magában döntse el! Ha érdekel utánanézel, ha nem akkor hagyod a témát. De megint a két tábor egymásnak esése felesleges szerintem.
2012. szept. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Tudnal linket kuldeni ahol a 2 oldal civakodik? En a tanitasain es netes oldalain kivul semmit sem talaltam. Erdekel pro-kontra ki mit tapasztalt, gondol rola.
2012. szept. 23. 19:44
 3/22 anonim válasza:
64%

Én anno találtam egy ilyen oldalt, ahol a két fél veszekedett, de később kiderült, hogy a három-négy fórumozó, akik Villást védték és dícsőitették, valójában egyetlen személy volt, aki úgymond saját magát támogatta :D.


És hogy a kérdésedre választ adjak. Hogy ki ő? Egy olyan ember, aki azért, mert felfedezte magában a gyógyítás képességét, azt képzeli magáról, hogy az egész világ minden rejtélyét és titkák érti. Egy olyan ember, aki a pogány, a keresztény, a zsidó és a buddhista vallás elemeiből összegyúrt egy tetszőleges masszát. Egy ember, akinek egyetlen saját gondolata sincs, ráadásul amik vannak, azok is állandóan ütik egymást.

Illogikátlan, pénzhajhász dolog az egész.

2013. júl. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 Finta Violetta válasza:
58%

Nomen est omen. ;-)


Támadja a kereszténységet, miközben építi saját egyházát...

[link]

"Az egyház első spirituális tanítója Villás Béla (an.: Gyurina Borbála, címe: 4600 Kisvárda, Virágh Ferenc u. 58.)"


A forrásai ködbe vesznek, de akiket meg akar etetni, azok boldogan veszik a maszlagot.

Hatékony módszerrel dolgozik, az emberek hiúságára hat: aki nem neki hisz, az vak.

És ki akar vak lenni???


Csak óvatosan!

2013. aug. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
89%

Nekem is van valami tapasztalatom vele. Èn mar hat ève jàrom a spirituàlis utamat, Nèmetorszàgban màr elvègeztem egy kèt èves lèlekgyògyàsz iskolàt es szorgalmasan dolgozom a „sajàt“ utamon is.

Tavasszal kaptam egy baràtnömtöl letöltött elöadàsokat. Èn èhes vagyok mindenre, ami gazdagit ès lelkesen halgattam az elöadàsait, lassan lassan mindegyiket. Termèszetesen mindig voltak apròsàgok, ami nem az èn „valosàgom“ volt. Vègül mèg a papi kèpzèsre is beadtam a jelentkezèsemet. Gondoltam, elmegyek egyszer, megnèzem. Az ördögüzès èrdekelt volna ès a lelkek àtvezetèse. Felhivtam egy telefonszàmot, egy hölgy azt mondta, küldjek el boritèkban elöleget (30 Eurot). Ezzel biztositom a rèszvètelemet. Kèt hèttel a kèpzès elött fogok egy smst kapni, hol lesz a helyszin. Semmi weboldal, semmi info az iskola programjàrol,felèpitèsèröl...

Rà egy hètre, egy reggel „megvilàgosodott“ nàlam valami:


Ha valaki igazàn àrtani szeretne a spiritualitàs utan èhezö embereknek, azoknak akik màr olvasottak, tapasztaltak ès megnyiltak a jò ùt felè, hogyan fogna hozzà? 99 szer igazat mondani ahhoz,hogy az 1 hazugsàgot elhiggyèk. Ez a hazugsàg pedig biztosan nagyon kàrosito lenne. Ö maga mondta az egyik elöadàsàn: az ördög 99 szer mondja az igazat, hogy aztàn becsapjon. En is hittem neki, mert a nagy rèsze, amit mondott, màr ismert volt elöttem. De azt is csak utolag vettem èszre, hogy az egèsz csak az egomra hatott. Èn is szerettem volna a „tudàsàt“, ezèrt jelentkeztem a kèpzèsre is. De egyre vilàgosabbà vàltak az ellentmondàsok... azt mondta egyszer: senki nem tudhatja, mikor lesz a civilizàcionknak vège, mèg az angyalok sem...az augusztusi Pècsi elöadàsa vègèn, amit szèpen „megvàgtak“,( de a baratnöm szemèlyesen ott volt ) azt mondta: maximum 5 èv, ès nem tehetünk semmit, csak vegyünk egy jò napszemüveget es bamuljuk az egyedülàllo esemènyeket...

200 ember elött...akik nagy rèsze mèg gyerekcipöben jàrja az utat...fèlelmet keltett vele. Ès honnan tudnà ö, ha csak az Isten tudja?

Kèrdezlek titeket: Hogyan lehet 6x2nap alatt gyogyitàst, ördögüzèst ès mèg sok màst megtanulni ès felelössègteljesen gyakorolni? Ràadàsul tömegekkel egyszerre! Többször emliti, milye nagy hatàssal vannak rànk a szavak, a szimbolumok peldàul a keresztelèsnèl, a hàzassàgkötèsnèl...

ès ha ö „beavatja“ a követöit!? Honnan tudjam, mi törtènik velem? Hovà igèrkezem el? Nagyon meg kell gondolni.

Arra is ràjöttem, hogy a sok-sok òra alatt, amikor az elöadàsait hallgattam, a szivem egyszer sem melegedett àt, a lelkemet soha nem èrintette pozitivan!!

Az igaz, megvilàgosodott emberek HALKAN is hatnak a tàrsaikra, megèrintik a lelküket ès arra ösztönzi öket, hogy uton utfèlen vegyèk èszre azt, hogy hol tudnak segiteni...


Nekem sikerült a „kàbulatbol felebredni es azota nem is tudom màr, ki a Villàs...hogy is hivtàk?


(Elnezest a hibakert, nincs magyar billentyüzetem)

2013. nov. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
79%

nagy spirituális egó.

Kevéske tudás,

Jó szónok, kevésbé jó ember.

Eszes, de nem bölcs.

Aki akar tanuljon tőle.


Baromi sokszor észreveszem a csúsztatásai és hamis érveléseit.

2014. máj. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
67%
nekem, mikor először láttam, a Sárkányfűárus jutott róla eszembe..
2014. nov. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

[link]


Árkádia Fényeinek Spirituális Egyháza

Vallás újpogány

Irányzat ősmagyar, new age

Lelkészi vezető Villás Béla

Tisztsége sprituális tanító

Alapítva 2005

Székhely 4600 Kisvárda, Virágh Ferenc u. 58.

Technikai szám 1483

2014. dec. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

bocs, előző vagyok, kétszer küldtem xd...

azért azt hozzá főzném hogy egy amerikai mozgalomnak vallják magukat, de ha beírod google-ba hogy arcadia lights spiritual church, nem jön be más csak felülről a 6. és még az is magyar szóval... ezegy magyar eretnekség

2014. dec. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Még valamit kihagytam...

mottójuk: Az EMBERek keresik helyüket a világban. Mi abban kívánunk segíteni, hogy megtaláld azt!


A biblia egyenesen kimondja hogy ne a világban keresd a helyed, hanem a mennyben, erről szól az egész biblia újszövetsége, és néhány része az ószövetségnek

2014. dec. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!