Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Próbáltatok már belegondolni,...

Próbáltatok már belegondolni, hogy a lélek létezése elég paradox és részleteiben megdőlni látszik? Az okfejtés lent. (nem akarok provokatív lenni, csak szeretném, ha ezeken mindenki elgondolkozna)

Figyelt kérdés

Nézzük meg logika alapján. Most tényleg el bírjátok képzelni, hogy minden élőlénynek van lelke? Akkor ugyebár minden sejtnek van lelke. Szóval akkor még a saját csontsejtjeinknek is van? Nem fura ez egy kicsit?


Emellett milyen szerveződési szintnek nincs már lelke? Ha sejtnek van, akkor a vírusnak is illene, mert lehet, hogy a mai definíciónk szerint nem élő, de attól még élő tulajdonságokat mutat. Azonban a szivacsos agysorvadást okozó prionnak is kell ám. Vagy hol a határ, és miért pont ott.


Még a sejteknél az is érdekes, hogy mikor osztódnak, akkor kettéválik a lelkük? Majd 2 hatványaira bomlik tovább?


Továbbá igen valószínű, hogy a jövőben öntudatra ébredt robotokat fog az emberiség gyártani, amelyek még nálunk is intelligensebbek lesznek. Még élőnek is tekinthetjük őket, hiszen nyílt termodinamikai rendszerként anyagot cserélnek a környezettel, és reprodukálni is tudják magukat. Nekik lenne lelkük ilyen szervezetten, vagy ezt kizárjátok, és inkább azt mondjátok, hogy egy sokkal egyszerűbb sejtnek van lelke inkább.


Továbbá érdekes módon a tudomány még nem tudta kimutatni a lelket. A galaxisunkat összetartó fekete anyagot sem tudja kimutatni, de legalább felismerte, pedig egy egész galaxist egyes jellemzőiben feltérképezni sokkal nehezebb, mint egy embert. Valahogy itt a földön nem sikerült ilyet találni.


Egyesek azt mondják, hogy a lelkek a halál után egy másik emberbe száll. Azonban ha kihal az emberiség, akkor hova megy ez a sok lélek? Az állatokba?


Végső gondolatként pedig csak annyit, hogy maga a lélek teljesen szükségszerűtlen, nem is értem minek találták ki. Az ember és minden élőlény tökéletesen működik biológiai és kémiai folyamatok során. Minden egyes jelenség magyarázható materialista elven.



2013. jan. 15. 18:22
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
tisztázzuk a dolgokat: nincs az összes élőlénynek lelke, csak az ember rendelkezik vele. Önállóan gondolkodó robotokat nem tudott még gyártani az ember, és soha nem is fog, tehát a kérdés tárgytalan.
2013. jan. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Miért szeretnéd, hogy mindenki elgondolkozzon rajta.
2013. jan. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 Zsizsik666 ***** válasza:

Ha ezoterikus szemszögből kérded, kb. ezeket szedtük össze a lélekről, de bocs a h.lye fogalmazásért, az nem az én erősségem.

Én elbírom képzelni, hogy van lelke minde élőlénynek, és tárgynak, így a gyártott robotoknak is lenne, ugye azért robot, mert nem él. Sokkal érdekesebb lenne egy biorobot.

Minden szerveződési szintnek van lelke, nem is logika alapján kell ezt megközelíteni, sok érdekes dolog van, ami nem logikus, még is elcsodálkoztat:

[link]


Öntudatra hogy ébredhetne egy robot? Attól, mert úgy látszik, lehet nincs is tudata. A tudomány nem is fogja kimutatni neked a lelket, de minek is? Most írod, hogy teljesen szükségtelen! Ez a leggyakoribb válasz az embereknél, tehát, tényleg szükségtelen lenne efajta tudás, elég a materializmus, oké. Felőlem.


Hova megy a lélek, ha kihal az emberiség? Nem ebben a bolygóban gondolkoznak az ezosok, szóval, van több lehetőség.

Nekem nem olyan fura dolgok ezek, sajnos is, meg nem is, a sejtesre csak ezós megközelítésből tudnám a választ, de te is lehetsz akármikor papucsállatka, csak használd a linket, s akkor majd megtudod a választ.

2013. jan. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

Végtelen számú komoly tudományosn érvet lehetne felhozni a lélek szükségtelenségére és a filozófiai szempontból felmerülő paradoxonokra.Ezzel a kérdéssel tehát sokat nem érsz el,mert minnt ahogy írtam :tudományos tény.


Tehát egy tudományokban járatlan (mint a legtöbb ezoterikus) ember értetlenül fog nézni az általad (és moinden materialista) által felhozott érvekre.Szerinted hány ezoizé hívő tudja egyáltalán az élőlények szerveződési szintjeit?Jó hogy ha az első két országot tudják,de nem hogy az egész rendszertant.Tehát szerintem a buta embereket ne is próbáld így elgondolkoztatni.Hisz min is gondolkozzon el?Azon hogy melyik logikusabb?Hát mi (a kérdező meg még néhányan) el tudunk gondolkozni hogy tudomány és spiritualizmus közt melyik a logikusabb,de mi van a tudományokban járatlanokkal?Ők örökkön örökké csak az ezoterikát fogják mondani,mert nincs más alternatívájuk.Tehát lehet hogy nem provokációból írszn ki egy ilyen kérdést,de a vallásosokat,hívőket ez akkor is provokálja mert


-egyrészt rávilágítasz a tanulatságukra,ami mindenkit dühít.


-másrészt megkérdőjelezed az EGYETLEN világképüket,ami nélkül világkép nélkül maradnának.


De különben jók az érveid.

2013. jan. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

1-es:


Csak az embernek? Pont volt egy hasonló kérdés az enyém előtt, az indította el bennem az ellenérveket. Mikor is alakult ki a lélek? Az emberi evolúció elején őseink majmokhoz hasonlóak voltak. Akkor alakult ki, amikor homo erectus volt vagy homo habilis?


Mivel több az ember, mint az állatok? Tudunk gondolkodni, és ennek lettek következményei. A majomnak szerinted nincs lelke, pedig genetikailag igen hasonló, van öntudata (a tükörben felismeri magát, és nem egy fajtársát gondolja oda, mint egy kutya), sőt, gondolkozni is tud, számos kísérlet van erre, bár ugye filozofálni nem tud, de olykor értelmesebb megnyilvánulásai vannak, mint az oldalon válaszolóknak (nem rád gondolok konkrétan). :)

Ez a szerencsétlen majom miért nem érdemelte ki, hogy legyen lelke?


Miért gondolod, hogy soha nem fog tudni az emberiség gondolkodó robotokat gyártani?


2-es:

Mert relatíve sokáig írtam, és nehogymár elgondolkozás nélkül maradjon ennyi munka! :D


Valójában csak a reakciókra vagyok kíváncsi, jó érzés, ha valaki egyet ért velem, de szeretem, ha valaki más megközelítést hoz fel, és elgondolkodhatok rajta, egyetérthetek vagy cáfolhatom.


3-as:

Minek gondolod a lelket, hogyan fogalmaznád meg, ha még az egyszerű tárgyaknak is gondolod, hogy van.


A robot azért robot, mert egy mechanikus gép, nem azért, mert nem él, vagyis én a teáltalad vett definíciót még nem láttam. :)


Nem tudom, hogy a varázsgomba miért nem logikus, elmagyaráznád?


A tudomány már próbálta kimutatni a lelket, hiába tartják sokan szükségszerűtlennek, de nem jártak sikerrel.


4-es:


Én főként a reakciókra és a magyarázatokra voltam kíváncsi, tudom, hogy az elvakult hívők közül senkit sem rendít meg, de a bizonytalanok talán még figyelembe veszik a tudományos tényeket, és az elmélet valószínűségtelenségét.

2013. jan. 15. 20:03
 6/25 anonim ***** válasza:
Mert egy robotnak sosem lehet tudata pont ezaz, hogy hiányzik belőle a lélek.
2013. jan. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

"Még a sejteknél az is érdekes, hogy mikor osztódnak, akkor kettéválik a lelkük?"

Kb. igen, sokan így tartják. Úgy tudom, egyes értelmezések szerint, hogy az egész mindenség egy lélek, az elszigeteltség, a különállóság az osztódás kb. olyan, mint mikor hullámzik a tenger és vízcseppek csapódnak ki belőle... vagy valami hasonlóról hallottam.


Mellesleg nagyon érdekesnek tartom, miért olyan fontos egyeseknek, hogy a saját hitüket és logikájukat próbálják meg a másik torkán lenyomni? Mindenkinek a maga dolga, mit hisz logikusnak és értelmesnek.

2013. jan. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Senkinek a torkán nem akarom a logikámat lenyomni, mert úgyse tudom, felesleges.
2013. jan. 15. 22:10
 9/25 anonim ***** válasza:

Szerintem is elég felesleges. Azért ha az ember komolyan elkezd kutakodni a témában (nem itt, mert itt azért nem sok ezoterikus tant fogsz megismerni, most nem sorolom ide a hogyan lehetek vámpír és a miért nem volt világvége jellegű kérdéseket), találni fog jócskán érveket, ellenérveket, teóriákat minden oldalról, olyasmit is, hogy a sejteknek is van tudata, emlékezete, meg hasonlókat. Én mélyebben nem ástam bele magam a témába.


Sajnos keveset tudunk, még a tudomány is sötétben tapogatózik sok téren. Az érzékszerveink korlátozottak és igazából senki nem tudhatja, a mérőműszereinkkel mi az, amit még tudunk mérni, mi az amit nem, a tudósok még mindig a világegyetem titkait kutatják és sokszor elég furcsa és érdekes elméletek látnak napvilágot.

Nem tudunk még mindent magunkról és a világról, sőt, meg merem kockáztatni, hogy talán még rengeteg mindent nem tudunk és nem is képzelünk róla.


Szerintem a vakhit egyik területen sem juttat előbbre.

Jó, itt biztos mindenki azt mondaná, hogy ő aztán nyitott, tessék, győzze meg a másik tábor! Pedig fenéket! A materialista csak azért játszik nyitottat, hogy valahogy beleszúrhasson, beleköthessen abba, aki a spiritualitás felé hajlik, utóbbi pedig sokszor minden mélyebb ismeret, utánajárás nélkül szajkózza azt, amit a hozzá legközelebb eső, legutóbbi bulvárlapban olvasott az ezotériáról.

Tisztelet a kivételnek.


Szóval sokszor se füle, se farka, se vége, se hossza, értelme meg pláne nincs az ilyen vitáknak. :) Legalábbis én itt így láttam eddig.

2013. jan. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Nekem van egy megmagyarázhatatlan dolog, aminek semmi köze az ezotériához de nem találok rá semmilyen logikus, tudományos magyarázatos sem, ez pedig a fajfenntartási ösztön. Miért törekszik a természet fennmaradni? Miért hozunk a világra utódokat mi és miért szaporodnak az állatok, mikor a sorsunk csak egy sokszor gyötrelmes, küzdelmekkel teli élet után meghalunk és kész, ennyi.

Akkor már jobb meg sem születni, pláne emberként. Jobb nem adni életet, tudatot, mert csak azt a biztos halál, a teljes megsemmisülés tudatát örökítjük.

Ez inkább kínzás.

Semmi értelmét nem látom ennek a folyamatos megújulásra, fajfenntartásra, szaporodásra való törekvésnek. Nem mindegy, hogy fennmarad-e a fajunk? Semmi hasznunk belőle és az utódainknak sem. Ez nekem teljesen irracionális.

Nálam itt kezdődik a megmagyarázhatatlan és nem a farkasembereknél, meg a reptoidoknál.

2013. jan. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!