Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ezotéria hívők! Válaszolnátok...

Ezotéria hívők! Válaszolnátok erre?

Figyelt kérdés

Mi a véleményetek erről a videóból,és a benne szereplő tudósról?


http://www.youtube.com/watch?v=fk8MkmHb8Ns


http://www.youtube.com/watch?v=tPPb9h7Da78


http://www.youtube.com/watch?v=i77pfANWRRk


http://www.youtube.com/watch?v=MZQy3REfVEc


Összesen 45 perc



2013. máj. 28. 19:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
78%

[link]


Ez a tudós fickó. Nincs ok arra hogy kételkedj benne amit mond. Mi oka lenne hazudni?

2013. máj. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Első


Én is,merem,és imádom!Egyik kedvenc tudósom (már csak azért is mert imádom a genetikát és ő pont ezt írja le zseniálisan a könyveiben)Én pont hogy szkeptikus vagyok,és fogadom el inkább az ő felfedezéseit.Ismerem minden rangfokozatát,és az összes elképzelését (na jó,nem túlzok,szinte az összeset).És szerintem nagyon jól bánik a szavakkal.Pont ezért lennék kíváncsi,az eztotérikusok véleményére vele kapcsolatban.

2013. máj. 28. 20:32
 3/21 anonim ***** válasza:
81%
Én nem vagyok ezoterikus, de szerintem te látens homoszexuális vagy. Az előző kommnetedet, egy verbális cumizásként is értelmezhetjük. XD
2013. máj. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

???


Akkor mit mondjak?Jó tudós,oszt annyi?Ezzel eléggé ledegradálnám nem is tudom,egy mezei gimnáziumi tanár szintjére.Szerintem megérdemli az elismerést.Bár már mondták hogy a magamfajta emberek,akik így oda vissza vannak a természettudományokért,kissé bogarasak.Na mindegy ment a zöld kéz,mert jó humorod van.

2013. máj. 28. 20:42
 5/21 anonim ***** válasza:
65%
Az ezoterikusoktól velös gondolatokat ne várj, ök nem gondolkodnak. Ha úgy lenne nem lennének ezoterikusok.
2013. máj. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
38%

Amúgy ki nem állhatom a fószert. Egyrészt én azt az evolúcióelméletet támogatom, amely az egyedet tekinti az evolúciós változás alapjának. Az önző gén elmélet nem azért népszerűbb, mert jobban alátámasztott, hanem pusztán Dawkins tekintélye miatt, akiből médisztár lett. Miközben az egyed alapú elképzelés sokkal elegánsabb, nem kell bonyolult fogalmi absztrakciókat bevezetni. Meg nem is ad könyvében pontos definíciót a génre, vagy legalábbis az ő génfogalma, nem azonosítható be egyértelműen egy biológiai egységgel. A mém-elmélete meg egyenesen pofon a szarnak. Minimum azt hiszi, hogy megfejtette a világ nagy titkát amúgy.

Másik meg, hogy vallást szervezett az ateizmusból a fanatizmusával, néha komolyan szégyellem miatta, hogy ateista vagyok.

2013. máj. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Szerintem elég világos hogy itt nem a harcos ateista Dawkinsről,hanem a józan Dawkinsről van szó.Ja és különben miuelőtt ilyen hülyeségeket írsz hogy a génnek nem jó dewfiníciójáét használja,kérlek nézz utána a dologna.Máig nincs pontois meghatározása a génnek,és amit eddig moindenki elfogad,azt használja Dawkines is.Tehát amit ő monda az annyi hogy a gén:A gén egy fehérje termeléséért felelős egység,melyet a legtovább így bonthatunk a DNS-en belül.Ennyi amit biztosan tudunk,és mindenki megegyezik benne.Dawkins is pusztán ennyit mond.És az hogy számodra bonyolultabb a génközpontú evolúció,hát bocs.Nekem meg a Feynmanni QCD elmélet bonyolultabb mint a klasszikus fizika.Hát ez nem szempont.
2013. máj. 28. 21:00
 8/21 anonim ***** válasza:
21%

Aha persze kérdező, azért nyomatjátok az önző gén elméletet, mert Dawkinson kívül nem olvastok más evolúcióbiológust (vagy inkább etológust, mert az eredetileg). Egyébként nem azt írtam, hogy bonyolult, hanem hogy nem elegáns. A fizikai törvények eleganciájáról olvass Hawkingot, akkor megérted mire gondolok. Egy nem pontosan definiálható egységet megtenni egy elmélet alapjának, például nem túl elegáns megoldás.

Dawkins amúgy zseniális filozófus lehetett volna, kár hogy biológus lett.

2013. máj. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
93%

Ja, a legnagyobb baj az, hogy a gén, az olyan, mint az elektron, vagy a foton, csak egy elméleti modell, ami megkönnyíti a matematikai leírást, de valójában abban a formában nem létezik. Ezért kell az egyedet alapul venni, és nem valami fogalmi konstrukcióval helyettesíteni.

Ezoterikusok meg úgysem fognak írni erre a kérdésre, szerintem.

2013. máj. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Ja,igazad van.(mármint hogy ide senki nem fog írni ezósoktól)A másikban megy nem igazán értelek:Neked csak a formával van a bajod,vagy magával az elmélet működési módjával?Formára tényleg egy kicsit labilis lehet,de én már gondolkodtam el rajta nem egyszer,és az olyan dolgokra mint az altruizmus csak ez ad magyarázatot.


(ha már itt vagyunk ezotéria kategóriában,beszélgessünk a genetikáról!:D)

2013. máj. 28. 21:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!