Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szkeptikus vagyok, de hinni...

Szkeptikus vagyok, de hinni szeretnék, valaki meggyőzne a hívők közül?

Figyelt kérdés
Szétcsúszott, reménytelen és sivár az életem, sokat gondolkoztam azon, hogy lehet, hogy a spiritualitásban van mégis a megoldás az életre, de bizonyíték nincs erre, meg tudna valaki győzni mégis demagógiák nélkül persze?

2013. jún. 14. 21:49
1 2
 1/13 anonim válasza:
83%
Nézz sok X-aktákat :D
2013. jún. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
81%
barátom vmiben muszáj hinned mert különben csak azt veszed észre hogy feleslegesen ilyen szar az élet.. de nem muszáj egy személyben hinned, higgy a nevetésben, a szerelemben a boldogságban és máris szebbek lesznek a napjaid!
2013. jún. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
2. válaszolónak: Hogyan hihetnék a szerelemben például, amikor soha nem volt benne részem? Egy lány se áll velem szóba!
2013. jún. 14. 22:13
 4/13 anonim ***** válasza:
39%

Igazából mindenki hisz valamiben.


Valaki az vallása istenében hisz, mások folytonos ufójelenésekben, de még az ateista is hisz valamiben.

Személy szerint én abban hiszek kitalált istenségek helyett, hogy azért élek ,hogy valami fontosat vigyek végbe valamikor.Ebből adódóan a hitem forrása saját magam, tehát én önmagamban hiszek.

Ezt gyakorlatilag bárki megteheti.Tulajdonképpen arra akarok kilyukadni, hogy nem kell feleslegesen hülyeségekben(elnézést a hívőktől) hinned ahhoz, hogy hited legyen, ha ez neked segít.

2013. jún. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy ilyen röpke levél nem elég a meggyőzéshez. Magadnak kell keresni a megtapasztalást.

Én is voltam materilaista, de mikor éreztem, hogy valami sántit a tudományos elémeletk körül. több különféle hívő csoportba beiratkoztam, jártam ide is - oda is próbaképen hosszabb - rövidebb ideig, végül egy budhista meditáló csoportnál maradtam meg.

Ha te is próbálkoznál ilyesmivel, ott, a hívők kedvesen szóbaállnának veled, és lehet, hogy egy megfelelő lányt is találnál. (De tegyük hozzá, bizonyos gyülekezetekben tilos a szex.)

2013. jún. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Hogy Gurdjieff-et idezzem:

'Conscious faith is freedom. Emotional faith is slavery. Mechanical faith is foolishness.'

Tehat 'A tudatos hit szabadsag. Az erzelmi hit rabszolgasag. Mechanikus hit bolondsag.'

A legtobben a masodik es a harmadik kategoriaba tartoznak.


A hit, a kozvelemeny ellenere igenis alapulhat tudason. Rengeteg konyv van, amit tudnek ajanlani (P.D. Ouspensky, Gurdjieff, Mouravieff, Carlos Castaneda, stb), ha erdekel, irj.

2013. jún. 15. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nukek, nem értek egyet. A tudás az tudás, a hit meg hit.
2013. jún. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nukek, egyetértek! Igenis, minél több tudás, annál szélesebb látókör, annál több tudatos hit.

Nem azt hívom hitnek, hogy szűk az agyunk, és elhiszem amit mondanak valakik, hanem azt, hogy a széles látókör lehetővé teszi, hogy igazán megértsünk, és tudatában legyünk olyan dolgoknak, amiket amúgy, csupán az érzékszerveinkkel nem tudnánk felfogni.

2013. jún. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Kérdező! Higgy a hívőknek, sokkal jobb életed lesz!
2013. jún. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Kérdező, szerintem az egész társadalom a hiten alapul (a világot azért már nem vonhatjuk bele). A tudomány is hit. A hívés azt jelenti, hogy valaminek hiszel a létezésében. DE. Amiben nem hisz valaki,vagy akár senki sem, az még nem jelenti azt, hogy az adott dolog nem is létezik. Ugyan ez fordítva. Attól, hogy valaki(k) 100%-ig elhisznek egy dolgot, például egy vallást, attól még nem lesz igaz az állításuk. Tehát csínján bánj a hittel, és nem félj feladni valamit, amit tévesen gondoltál, csupán elvakultságból vagy büszkeségből.
2013. jún. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!